Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
22 август 2022
Мислења
431
Поени од реакции
1.513
Ова со вложувањата читам и некако според она што го гледам околу мене како жив пример некако не пасува со реалност.
Машко колку повеќе вложува во врска (не само материјално!), толку му е потешко да напушти.
У ниедна љубовна песна нема брат не можам да се откажам, сѐ направи за мене, леле колку ја сакам.
Повеќето се копнеж по девојка на која ѝ пружиле многу а таа ги оставила. Вистинскиот природен love language на маж е вложување и акција. Затоа многу често гледам жени коишто се во стил јас не знам ти знаеш, за најосновни работи бараат поддршка и помош и се во најубави врски и бракови а однадвор изгледаат како слаби, зависни и тн. Не е дека маж се плаши од многу силна жена, туку маж останува таму кадешто се чувствува способен да усреќи, да пружи, да биде скалило повеќе. Во време и комерцијална условеност на поклони и гестови главно кон жени, мажите се повеќе желни за таа некоја валидација. Но, истата не е ефективна со пари, поклони и херојства, туку со чувството дека пружил, дека усреќил, дека си е херој во својата приказна. Како оној штос на татко кога ќе кажеш дека е многу убаво нешто што испазарил, па наредниот ден со пет кеси од истото се враќа од пазар.
 
Член од
24 април 2024
Мислења
244
Поени од реакции
538
plus dopuna oci oci https://youtu.be/ixsjJ0U5ZMM?si=V-6ij0WoChhIidmN
pa nek ide zivot
pozdrav do ocajna da ja raspolozime malce :)
ps: se nadevam ne se ljuti
To je to burazerrruuu pesma koja ubija
Автоматски споено мислење:

Ако само едниот дава тогаш да. Ако даваш треба и да земаш. Ако само даваш без да земеш тоа е користење. Мажите не се глупи, можам да речам на денешно време повеќе мажите користат од жените, јас на мојот му имам над 50к еура дадено, да се извади од долгови од фирма и да оди таму кај што е, не можеш само да земаш.
Ве молам простете на мојата малодушност но, ако Вие некому сте дале 50к еур за да се извади од долгови тогаш Вие сте екстремно глупава личност или лажете.
 
Последно уредено:
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.977
Поени од реакции
3.695
Ова со вложувањата читам и некако според она што го гледам околу мене како жив пример некако не пасува со реалност.
Машко колку повеќе вложува во врска (не само материјално!), толку му е потешко да напушти.
У ниедна љубовна песна нема брат не можам да се откажам, сѐ направи за мене, леле колку ја сакам.
Повеќето се копнеж по девојка на која ѝ пружиле многу а таа ги оставила. Вистинскиот природен love language на маж е вложување и акција. Затоа многу често гледам жени коишто се во стил јас не знам ти знаеш, за најосновни работи бараат поддршка и помош и се во најубави врски и бракови а однадвор изгледаат како слаби, зависни и тн. Не е дека маж се плаши од многу силна жена, туку маж останува таму кадешто се чувствува способен да усреќи, да пружи, да биде скалило повеќе. Во време и комерцијална условеност на поклони и гестови главно кон жени, мажите се повеќе желни за таа некоја валидација. Но, истата не е ефективна со пари, поклони и херојства, туку со чувството дека пружил, дека усреќил, дека си е херој во својата приказна. Како оној штос на татко кога ќе кажеш дека е многу убаво нешто што испазарил, па наредниот ден со пет кеси од истото се враќа од пазар.
Kako nema, takvi situacii se bas opeani vo pesnite ..
 
Член од
8 мај 2024
Мислења
1
Поени од реакции
0
Пријател мој (а и јас сум во слична ситуација) ми побара совет и помош околу неговиот брак. Земени се со сопругата 3 години и преселени се надвор од МК. Другарот открива дека жена му се допишува со колега од работа се почесто. Ги открива, но жената вели дека е само шала и дека е завршена работа нема ништо, ветува дека ќе прекине контакт. Втор пат открива дека продолжиле пак да се допишуваат, повторно исто и овој пат е блокиран и све. Е сега, после недела две од последната случка, другарот открива дека сеуште комуницираат, сега преку друга апликација и преку разговори и видеа, не преку пораки. Кажете совет, дали вреди да се даде шанса и можност за простување, или едноставно да се одделат и да си фати секој свој пат?
 
Член од
20 април 2023
Мислења
787
Поени од реакции
1.881
Пријател мој (а и јас сум во слична ситуација) ми побара совет и помош околу неговиот брак. Земени се со сопругата 3 години и преселени се надвор од МК. Другарот открива дека жена му се допишува со колега од работа се почесто. Ги открива, но жената вели дека е само шала и дека е завршена работа нема ништо, ветува дека ќе прекине контакт. Втор пат открива дека продолжиле пак да се допишуваат, повторно исто и овој пат е блокиран и све. Е сега, после недела две од последната случка, другарот открива дека сеуште комуницираат, сега преку друга апликација и преку разговори и видеа, не преку пораки. Кажете совет, дали вреди да се даде шанса и можност за простување, или едноставно да се одделат и да си фати секој свој пат?
so lesno druze, teshko vas, toa kje kazam. vo ovie situacii mislam pomaga alfa mazjak odnesuvanje, odenje na kolegata, zakana deka kje go jade ako ne prekine da i pishue a zenata doma ebenje i tepanje dodeka ja ebesh, da znae deka pripagja na toj eden alfa-mazjak penis
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.832
Поени од реакции
10.909
Пријател мој (а и јас сум во слична ситуација) ми побара совет и помош околу неговиот брак. Земени се со сопругата 3 години и преселени се надвор од МК. Другарот открива дека жена му се допишува со колега од работа се почесто. Ги открива, но жената вели дека е само шала и дека е завршена работа нема ништо, ветува дека ќе прекине контакт. Втор пат открива дека продолжиле пак да се допишуваат, повторно исто и овој пат е блокиран и све. Е сега, после недела две од последната случка, другарот открива дека сеуште комуницираат, сега преку друга апликација и преку разговори и видеа, не преку пораки. Кажете совет, дали вреди да се даде шанса и можност за простување, или едноставно да се одделат и да си фати секој свој пат?
Е колку шанси бе пријателе? Она уште емаили не започнала да му пишува, од што нема веќе апликации, он шанси ќе давал. Шут.
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
579
Поени од реакции
2.078
Сите на своја страна најубаво, очигледно е дека не сака да престане со разговорите со колегата и е заинтересирана за него, и колку побрзо се разделите толку подобро.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.130
Поени од реакции
16.227
Пријател мој (а и јас сум во слична ситуација) ми побара совет и помош околу неговиот брак. Земени се со сопругата 3 години и преселени се надвор од МК. Другарот открива дека жена му се допишува со колега од работа се почесто. Ги открива, но жената вели дека е само шала и дека е завршена работа нема ништо, ветува дека ќе прекине контакт. Втор пат открива дека продолжиле пак да се допишуваат, повторно исто и овој пат е блокиран и све. Е сега, после недела две од последната случка, другарот открива дека сеуште комуницираат, сега преку друга апликација и преку разговори и видеа, не преку пораки. Кажете совет, дали вреди да се даде шанса и можност за простување, или едноставно да се одделат и да си фати секој свој пат?
Isfrli toa gubre od kuka.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.213
Поени од реакции
29.079
Пријател мој (а и јас сум во слична ситуација) ми побара совет и помош околу неговиот брак. Земени се со сопругата 3 години и преселени се надвор од МК. Другарот открива дека жена му се допишува со колега од работа се почесто. Ги открива, но жената вели дека е само шала и дека е завршена работа нема ништо, ветува дека ќе прекине контакт. Втор пат открива дека продолжиле пак да се допишуваат, повторно исто и овој пат е блокиран и све. Е сега, после недела две од последната случка, другарот открива дека сеуште комуницираат, сега преку друга апликација и преку разговори и видеа, не преку пораки. Кажете совет, дали вреди да се даде шанса и можност за простување, или едноставно да се одделат и да си фати секој свој пат?
Имам пријател беше у слична ситуација, се трудеше кутриот да спаси брак и се на повеќе начини и на крај се измори, се разведоа и си отиде она кај тој другиот...овој се нервираше некое време за сега да си најде девојка која го почитува и со која планира брак и изгледа среќно.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
787
Поени од реакции
1.881
Имам пријател беше у слична ситуација, се трудеше кутриот да спаси брак и се на повеќе начини и на крај се измори, се разведоа и си отиде она кај тој другиот...овој се нервираше некое време за сега да си најде девојка која го почитува и со која планира брак и изгледа среќно.
se dodeka novata ne pochne da si pishuva so drug :icon_lol:
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
413
Поени од реакции
1.388
Пријател мој (а и јас сум во слична ситуација) ми побара совет и помош околу неговиот брак. Земени се со сопругата 3 години и преселени се надвор од МК. Другарот открива дека жена му се допишува со колега од работа се почесто. Ги открива, но жената вели дека е само шала и дека е завршена работа нема ништо, ветува дека ќе прекине контакт. Втор пат открива дека продолжиле пак да се допишуваат, повторно исто и овој пат е блокиран и све. Е сега, после недела две од последната случка, другарот открива дека сеуште комуницираат, сега преку друга апликација и преку разговори и видеа, не преку пораки. Кажете совет, дали вреди да се даде шанса и можност за простување, или едноставно да се одделат и да си фати секој свој пат?
Ако е само пишување и флерт, тогаш солиден разговор и цртање линии ама ако веќе се ебеле, не знам зошто воопшто поставуваш вакво прашање, маж ли си или пиче, ќе си носиш рогови и ќе се правиш среќен додека некој ти ја работи жена ти? Нема дискусија тука, сам бираш што си.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom