дали пафкање цигари е поопасно отколку нормално пушење?

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
дури ја читав темата манав 2 јас со кафето
 
Член од
1 јуни 2016
Мислења
6
Поени од реакции
0
Ако ти е страв да пафкаш, тогаш пуши, но пробај да биде со кондом.
Абе братко, си ме помешал со мајка ти, извини вака сеа, али пред да пишеш провери дали пишуваш на вистинската личност...
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Не ни пробувај да почнеш, најдобронамерен совет. Јас лани, на скоро 21 година прв пат пробав цигара и го вовлеков димот и беше никакво. Летово пак пробав неколку пати, демек као у нервоза, глупости, после тоа мачнина имав некоја. Згора на се', голем финансиски трошок се. :) На крајот одлуката е твоја, ама ако ништо друго, напрај си една pros и cons листа, па ќе видиш што е најдобро за тебе.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.056
skoro site pocnale da pusat radi kurnazlaci... taka si mislele de.
Ne gledam nekoja posebna potreba da pusis.
Prv pat probav vo 5-6to oddeleni i od togas imam uste 10 cigari sevkupno napraveno pretezno na pijanstvo..Nikogas nema da svatam kako nekoj uziva vo cigarite, ama bas nikogas.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
И ја така почнав да пафкам за да бидам лош мангуп на 12-13 години и еве веќе 11-12 години сум гаден пушач и лош мангуп.

Не пуши само пари и здравје ќе си даваш.


Али нема боље чуство од цигара со првото турско кафе насабајле или цигара со жесток алхохол
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Пафкање цигари или кое нормално пушење?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Имав еден другар кој пафкаше џоинт и се жалеше дека не му е ништо. Он беше опасен по нашиот буџет, кретен.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Батали тоа не ти треба! Ако ти е ете чисто онака за да се правиш важен или нешто, зошто да фрлаш пари за да палиш тутун после? Јас попрво би палел пари!
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.425
дечки, почетник пушач сум, никогаш до сеа немав запалено цигара, се до вчера, но не се осмелив да го вдишам димот... туку само она обично пафкање. Другари ми викаат дека тоа е поопасно од нормално пушење па ме интересира дали се во право?

пс/ препорачајте ми некои послаби цигари онака како за почетник.
Ако...

Ако, ако, пуши си, ич да не ти е гајле.
Овие што ти викаат да не пушиш само неќат да бидеш фраер, пошто така сите женски ќе им ги собереш.

А ако сакаш ептен да бидеш фраер, исто така земи биди друштвен - пиј, среќавај интересни луѓе, вални ги парите на комар.

Ако не ти иде комарот, ако те зафати некоја меланхолија, не се секирај нема потреба да си „даун“, во секое време може да почнеш да се дрогираш, а пари за дрога секогаш има се додека имаш мебел по дома.

Ако и тоа не ти е по ќеф и не е во склад со твојот опус, а сакаш твојата црнина и уникатност да ја искажеш за светот да знае, ама си премногу „јак“, можеш да станеш славен со тоа што ќе се самоубиеш во било кое време. Ќе те пишува во црна хроника, одма до веста дека некоја балканска турбо-фолк sвезда си го шинала колкот од непознати причини, додека снимала некој едукативен филм.
Ако бидеш малку креативен во самоубиството и направиш нешто бизарно, може и ќе те има и на телевизија.
Т.е. нема да те има ама ќе го спомнат настанот, а тоа ќе те возвиши до небеса, а и понатаму.

Ако си глуп, ако си решил да се самоуништуваш послушај ги гупостиве што ти ги кажав.

Главата на рамена ја имаш со причина.
Се додека не ја користиш сопствената глава и чекаш некој друг да ти каже што е добро, а што не - нема да те биде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom