Work and travel USA

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Како е најдобро за подигање на последната плата? :D Од која банка тука земаат најмалку провизија и колку се рачуна Доларот? Дали те колат и таму или си оди по моменталната вредност? xD
 
Член од
2 јуни 2016
Мислења
88
Поени од реакции
29
Планирам да аплицирам за накај април/мај да одам накај УСА ама сум прва год факултет, има ли шанси да добијам дозвола и кои услови треба да се исполнети?
 
Член од
10 октомври 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Dali moze nekoj sto e bil vo San Francisco da spodeli kako e tamu i dali ste zadovolni od Intrax agencijata zatoa sto planiram preku intrax da apliciram ? Isto taka moze i nekoj vasi mislenja za toa kade e najdobro i preko koja agencija da se aplicira
 
Член од
9 декември 2015
Мислења
3
Поени од реакции
1
Здраво дечки, оваа година планирам за прв пат да идам на Work&Travel, па секако имам многу прашања. Ако не му е мака, на некој што бил во америка со добро искуство, да ми пише било каква информација (затоа што не познавам никој што бил).
А иначе сакам да прашам, дали Коузон е добар избор, имам читано различни мислења, ама ете можеби се смениле од преклани, а ако не, која друга агенција би била добар избор? (во однос на поддршка и соработка, не во врска со работни понуди)
Фала однапред.
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
462
Поени од реакции
100
Здраво дечки, оваа година планирам за прв пат да идам на Work&Travel, па секако имам многу прашања. Ако не му е мака, на некој што бил во америка со добро искуство, да ми пише било каква информација (затоа што не познавам никој што бил).
А иначе сакам да прашам, дали Коузон е добар избор, имам читано различни мислења, ама ете можеби се смениле од преклани, а ако не, која друга агенција би била добар избор? (во однос на поддршка и соработка, не во врска со работни понуди)
Фала однапред.
Агенции за work and travel?? (Препораки)
Јас две години по ред идам со Коузон. Услугата во главно мислам дека секаде е добра разлката е во работните понуди што ги нудат.
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
78
Поени од реакции
13
Дечки за сите заитересирани кои би сакале да работат како спасители на базени во предстојното лето имаме одлична работна понуда преку Signature Pool Management, LLC. Има голем број на задоволни студенти низ цела Европа од нивната соработка со SPM. https://www.facebook.com/signaturepoolmanagementSPM/
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ako ima nekoj sto rabotel vo South Carolina, bi bila blagodarna za informacii i pomosh :cuc:
 
Член од
19 октомври 2016
Мислења
4
Поени од реакции
2
Здраво.

Наредно лето сакам да одам во Америка преку Work and travel програмата. Прва година сум редовни студии но имам 22 години, правев пауза од 3 години после средно :). Бев до Наром денеска да се распрашам, ми рекоа дека можам да аплицирам но дека постои ризик да ме одбијат баш поради тоа што сум паузирал 3 години.
Некоj со претходни вакви искуства да споделите, совети дали да аплицирам воопшто ?

Благодарам однапред :)
 
Последно уредено:
Член од
18 ноември 2014
Мислења
78
Поени од реакции
13
Здраво.

Наредно лето сакам да одам во Америка преку Work and travel програмата. Прва година сум редовни студии но имам 22 години, правев пауза од 3 години после средно :). Бев до Наром денеска да се распрашам, ми рекоа дека можам да аплицирам но дека постои ризик да ме одбијат баш поради тоа што сум паузирал 3 години.
Некоj со претходни вакви искуства да споделите, совети дали да аплицирам воопшто ?

Благодарам однапред :)
Znam povekje slucai i kaj nas i vo Srbija sto pominale ambasada a bile vo tvojava situacija. Shansite ti se 50-50 na tebe e dali kje ai prezemesh riZik. Toa zavisi kolkava ti e zelbata da otidesh vo US.
 
Член од
19 октомври 2016
Мислења
4
Поени од реакции
2
Znam povekje slucai i kaj nas i vo Srbija sto pominale ambasada a bile vo tvojava situacija. Shansite ti se 50-50 na tebe e dali kje ai prezemesh riZik. Toa zavisi kolkava ti e zelbata da otidesh vo US.
Денеска бев и до Интракс таму па воопшто не сакаа да ми објаснуваат за програмата, ми рекоа дека шансите ми се навистина мали бидејќи сум запишан 3 години после средно, демек тоа било ризик голем дека нема да ми дадат виза. Вчера падна маалски муабет баш за оваа тема и слушнав дека имало такви случаеви како мојот што им давале визи но прв семестар да биде скроз исчистен, секако дека желбата е голема да отидам за Америка, тоа е всушност и една од причините што се запишав на факултет сега :)
 
М

мојќен

Гостин
Дали има некоја од агенцииве да има понуди во Алјаска и препорака за агенција..
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Дали има некоја од агенцииве да има понуди во Алјаска и препорака за агенција..
Интракс (се наоѓа во Бисер, можеш да ги најдеш на ФБ) имаат мислам понуди за Алјаска веќе. Они имаа понуди за во Anchorage, Fairbanks и Denali. Најубаво, отиди таму или јави им се, кажи заинтересиран сум едно друго, ќе ти пратат понуди на мејл, па ти ќе си разгледаш. Две лета истерав преку нив, можам да кажам дека сум прилично задоволен.
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
10
Поени од реакции
0
Знам дека темата е за US ама неможев да најдам по соодветна тема.. Да не има некој што бил во германија на WAT програма да каже како си поминал?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom