Windows 10

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Ставај супер е, какви багови. Година дена го користам, само еден баг имав со таскбарот но се оправи со последниот апдејт. Мене ми е одличен, супер беше и 7 меѓутоа го изгази времето веќе. Југославија тип на муабет е тоа, седмица боље од десет.
Има ли разлика во брзината или не?Не верувам да имам некој проблем 8гб рам и i5 процесор имам, ама ни стотинка не сакам да ми касни :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Има ли разлика во брзината или не?Не верувам да имам некој проблем 8гб рам и i5 процесор имам, ама ни стотинка не сакам да ми касни :D
побрзо ќе ти биде :D
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Има некој начин да не се најавувам со outlook сметката при секое вклучување на компјутерот?
Нервира.
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.178

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Ќе прашав дали да ја мењам седмицава за десетка ама видов неколку незадоволни членови.Што е проблемот, по спор е во споредба со седмицата багови има или ? Инаку ја сум презадоволен од седмицава мада дојдов до степен каде што треба да се реинсталира, на недела дена го чистам од вируси и има по некој проблем е сега друг проблем е што ми е лиценциран а не знам кај ми е цд-то, а пиратска верзија ми е мех некако ...
Ако ставаш 10, прави Clean Install, Upgrade не. Лично секогаш кога сум правел абгрејд сум имал проблем со перформанси, али со clean никогаш. Еве и јас го користам веќе од кога е излезен, и сум прилично задоволен. :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
ебате виндовсот што он ти брише програми, бара да се логираш, мора да апдејтираш и слични срања. Тоа е како да му ја даваш приватноста некому, ја не би го користел 10 искрено па и слично нешто у иднина ако има, боље убунту ќе ставам и така има све што ми треба.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
ебате виндовсот што он ти брише програми, бара да се логираш, мора да апдејтираш и слични срања. Тоа е како да му ја даваш приватноста некому, ја не би го користел 10 искрено па и слично нешто у иднина ако има, боље убунту ќе ставам и така има све што ми треба.
И Вин7 ве шпиунира, ама не ви кажува.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ако е за така избршете ги Фејсбуците, од еден јебан МВР што се можат да дознаат за вас од ФБ не па Цуки од горе. Без параноја, обични ретарди сме ние за нив :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Најсмешно е што некои се` уште мислат досега никој ги нема "шпиунирано" и со 10ката започна oва, па затоа нема да ја користат. А истите тие имаат мобилен со ОС и профил ФБ каде се и свашта објавуваат. :ROFLMAO:
Мајкрософт ќе се замара со некои, што користат пиратерија и сите тие податоци кои ги земаат се користат за други цели. Ги боли оноа за мејлот со кој се логираат корисниците и што имаат во хард дискот.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.185
Поени од реакции
1.112
Ставај супер е, какви багови. Година дена го користам, само еден баг имав со таскбарот но се оправи со последниот апдејт. Мене ми е одличен, супер беше и 7 меѓутоа го изгази времето веќе. Југославија тип на муабет е тоа, седмица боље од десет.


:icon_mrgr:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
хахаха гледам кај татко ми во ординација вакво на компјутерите им опнал тој програмерот што им го прави медицинскиот софтвер, ваљда го мрзи да чепка и да ја дотера програмата за Вин10 :D
 
H

HoT IcE

Гостин
ебате виндовсот што он ти брише програми, бара да се логираш, мора да апдејтираш и слични срања. Тоа е како да му ја даваш приватноста некому, ја не би го користел 10 искрено па и слично нешто у иднина ако има, боље убунту ќе ставам и така има све што ми треба.
Ниту еднаш те немам прочитано да пишеш нешто аргументирано, секое влегување на темава ти е чаршиски муабет. Ако мислиш дека не си шпиуниран под вин7, 8.1 тогаш нема што да искоментирам.
А што се однесува до вин10, ако знаеш како да ја средиш моментално нема подобар ОС. Али седи си ти на 7ца и онака за уште година дена и ти ќе дојдеш на 10 кај и да е пошто и се укинува подршката исто како на иксПе што направија.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не се само ОС, видете ги terms and conditions на Google Drive, Dropbox и останатите клауд сервиси барем за почеток, па потоа браусерите. Ама како што кажа Дињата, се прибираат сосема друг вид на информации како најчесто користен тип на фајлови, најчесто посетувани страни, потреби на корисниците, на што да се стави акцент во некоја нова верзија итн итн. Не верувам на рандом Индонезиец што работи во ФБ или во Мајкрософт да му е дојдено дали си пишувате на чет со Стана или со Митра :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Ниту еднаш те немам прочитано да пишеш нешто аргументирано, секое влегување на темава ти е чаршиски муабет. Ако мислиш дека не си шпиуниран под вин7, 8.1 тогаш нема што да искоментирам.
А што се однесува до вин10, ако знаеш како да ја средиш моментално нема подобар ОС. Али седи си ти на 7ца и онака за уште година дена и ти ќе дојдеш на 10 кај и да е пошто и се укинува подршката исто како на иксПе што направија.
Па не верувам, имам на 7 све што ми треба, брзина, стабилност, игри не играм па да ми стигне нотификација дека ми треба 10ка, за интернет ќе врши работа, иначе знам доста луѓе што уште се на икс пе, но у споредба со седумка тој е камено доба, а од 7 до 10 скоро и да нема некоја разлика. Можда таму виндовс 14-15 кога ќе избацат ќе се префрлам, да сме живи и здрави:D
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.185
Поени од реакции
1.112
хахаха гледам кај татко ми во ординација вакво на компјутерите им опнал тој програмерот што им го прави медицинскиот софтвер, ваљда го мрзи да чепка и да ја дотера програмата за Вин10 :D
Или тоа или му здосадило цело време да му стигаат нотификации за да направи апгрејд на Win10(ко мене :D). Шала на страна, али за мене може да се каже дека од инат не инсталиран Win 10 затоа што нотификациите за апгрејд ептен ми беа напорни. :busi:

И не сум навикнат ич на Win 10 да работам, кога ќе седнам на PC што има Win 10, сум изгубен у свемир и простор :pos: Случаеви ко "а сега кај беше My Computer?!", "Што се табови има на Старт менито" итн.:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom