Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403

.
Д.... Гледај и нагледајсе на мојот роден град...
гледај каква убавица беше Офицерскиот (нешто подолу е Пасажот)
и оди сега види на исто место каква стиропол грдотија направиле.
(што те бунат коњите и коњаниците, ама на татарите им сметаа и аут)
 
А

Атлантист

Гостин
Кои беа коњаниците во Српско?
А таму кај официрскиот дом пред Србите била Бурмали џамијата.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Брееее стока народ...
Тротоарот доволно широк за да се разминат двајца и од спротивен правец ти доаѓаат двајца што си праат муабет, те гледаат дека идеш и не им ни паѓа на памет да се мрднат туку мора они да одат паралелно еден до друг.
Океј, знаете дека не стрелаат ако за момент идете еден позади друг ?
Ја шо треба да правам ?
Да се бутам у џбунови и у дрва за да поминам или да летнам ?

Не знам до коа ќе ми биде трпението пред да се искарам со некој ради ова. Уште па ако се погоди да бидам нервозен плус ненаспан го жалам тој човек шо ќе се кара со мене...
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ако раскажуваме ситуации мене око ќе ми извадеше (буквално, зошто малце ме подизгреба со чадорот) една кокошка со чадорот зошто она и другарка и опасен муабет мора да праат и не можат да се потргнат...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
И на патеката на кеј има вакви пациенти што возат на патеката цел чопор паралелно наместо еден позади друг. :mad::mad::mad::mad:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Секој ден мора да налетам на 5-6 души со кои мора да напраам муабет ради реда а усвари кур ме заболе шо зборат, не ни ги слушам па у меѓувреме мора да одговараш со "Мхм мхм" "Де бе брат" "Шо збориш бе?" "Ејј немогуче".

Има и еден од населба, другар на другари и нон стоп досаѓа со некои тотално небитни муабети а и лаже бетер од политичар па коа ќе почне да ми праи муабет отворено му кажувам дека не го слушам нит па иам намера и само ќе се насмее и си продолжува да збори, ја мртов озбилен тој пак умара со тоа дека ако некад бил мега-гига богат ќе си напраел куќа на 3 спрата и креветот од најгорниот спрат ќе можел да му се спушта и на другите спратови како лифт.

Еве и сега си чмаам на работа, колега ме умара дека бил маскота пред Зоолошка и деца сакале да се сликаат со него а ќе намлател и брдо пари па ќе земел караван за цела фамилија да ја возел.

Да можам некако да избегам од тука одма би избегал.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.233
Поени од реакции
6.739
Кеј,трауми од деството...

Ќе гориш во пеколот,сапун ќе те сварат!!!!

-ЕЕ ТАКА ДОКТОРЕ,АКО НЕ ГО ПИЕ СИРУПОТ ИНЕКЦИЈА ОД ТАА НАЈГОЛЕМАТА!!

Ииии легендарната...АКО НЕКОГАШ ДОЗНААМ ДЕКА СЕ БУЦАШ У ВЕНА ИЛИ ГАЗ,ЈАС ЌЕ ТИ ПРЕСУДАМ...
 
Последно уредено:

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403

Eј ,,,, Д ... која култура само била да знаеш во овој град,
ДА ТИ Е МЕРАК ДА СЕ РАЗМИНЕШ ПО ТРОТОАР СО ДРУГИ...
добар ден,како сте,каде сте тргнале,убав ден денеска,како по дома...
---------------
А да сакаш да чуеш нешто за оние жбуновите под Офицерски...
тоа беше омилено место за ловците на ракови,точно прочита ракови,
РЕЧНИ РАКОВИ во Вардар и тоа баш тука во центарот кај најчистото...
ги спуштаа плетените кошници во реката празни а ги вадеа полни со ракови...што Д...не веруваш, прашај некој од моја генерација 40 и неке.
--------------
Ова сите зданиа прекрасни ги знаеш и универзитетот на крај лево.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
АНЧО

НЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
ЗАМАРАААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Дефиниција за среќа во газ ?

Уплаќаш спортска во 20:44 , една минута пред почеток на сите натпревари (кој од кој, мизерен избор) и фаќаш 1000че.

Ее тоа е Драга, да беше вака секој ден , супер ќе беше.

Сега знам дека ќе ги спукам за месец дена играјќи пак да фатам, али јас да се пофалам ! :D
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Драга,
Чувството кога дознаваш дека си примен на Факултет. И тоа Медицински у Скопје брееј. Цело сабајле скокам низ дома ко да сум попарен :D Worth :D Чекам само да почнам, да учам. Ова шетање лево-десно ми здосади некако... :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom