Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
Мислам уште три кола имаме до нова година, Карпи, Фросиноне и Верона.
Да ги земеме сите 9 бода од овде и нова година да ја преспиеме на убава позиција.

п.с. Вторник играме со Кротоне во купот.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
864
Многу често сме многу критично настроени кон Милан и само негативности бараме...Денес ја гледав Рома која патем е дигната во облаци против Аталанта и не створи ниедна шанса за гол а прими два...муабетот ми е што ние кога изигравме 0:0 со Аталанта им се качивме на кур.
Воедно @курајбер е во право за Палета,можеби најдобриот централен го продадовме,денес царуваше и топка не пројде.
Како и да е Калчото стана бетер од енглезите и мора да се очекуваат повеќе киксови зашто сите имаат квалитет и секој секого може да победи.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
И Бориело и Палошки зверки не требаше да ги дадемо у право е курајбер :icon_lol:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Во Вторник на СпортКлуб 1 во 21:00 ке ги дават со Кротоне.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
џабе сереш кога Палета за Алекс е Карлес Пујол со слична фризура

Брат муабетот ми е дека вие џабе серетњ. Типот е у Аталанта, не у Милан и сигурно има причина зашто е у Аталанта а не е у Милан.
И ме заболе куров и само левото маде, десното не, како изиграл он у Аталанта.
Разбираш сеа што е работава со Бориело и Палоски?
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
и јас не се слагав со тоа што палета си замина од милан од голема корист ќе ни беше
нијанг се врати и гази малиот како машина е надчовек а тек е 20 години идината на милан е во него
донарума потпиша ли договор? знам дека се шпекулираше нешто демек ќе зима милион по сезона али не знам дали и официјално потпиша договор
пред некое време прочитав за вергара дека добро играл за ливорно во последно време исто и од него може да биде играч
сеа ми текна и на габриел и уште не ми е јасно како ли само го позајмија во наполи на таа конкуренција тоа е исто како во јануари да го позајмат нијанг во барселона
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Габриел беше договорен пак да се вратибу Карпи ем прв голман ам у прва лига ќе си бранеше. Али на крај сам бараше да иде у Наполи
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
Леле по Палета плачат... абе по Аубамејанг се плаче, што не го шетаа на позајмици него одма се откажаа, ама јебига лош период беше у Милан, за другиве што вика комшијава ,е заболе куров и само левото маде, десното не :icon_lol:
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
6 бода ни бега третиот, останатиот распоред ни е БОЗА, освен со Рома(ќе ги тепаме и нив), очекувам сите утакмици да ги тепат и нема теорија да не бидеме на 3тото место на крајот од полусезоната :D
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Габриел беше договорен пак да се вратибу Карпи ем прв голман ам у прва лига ќе си бранеше. Али на крај сам бараше да иде у Наполи
па не за џабе сите рековме дека ќе грее клупа во Наполи некој како демек ќе бранел он Реина ли пред него..имаше доста заинтересирани за него, кога веќе го даваат на позајмица бар да брани а не на клупа..
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Габриел беше договорен пак да се вратибу Карпи ем прв голман ам у прва лига ќе си бранеше. Али на крај сам бараше да иде у Наполи
Мене најискрено, Габри ми делува како изузетно глуп лик. Сум видел играчи кои се приврзуваат за тренер, ама мислам дека не знам за играч кој после само една сезона во Карпи се приврза за спортскиот дитектор и одлучи да го следи во Наполи.
Не можам да укапирам никако зошто млад играч на кој му требаат минути одбива првотимски статус во Серие А и оди да грее клупа на Реина во Наполи.
Изузетно глуп човек.
Се надевам дека Мартина е некаде во Неапол и го теши Габри.
Можда му ветиле на Габри дека кад тад дека ќе го откупат зааекогаш, а тоа однапред ме ужаснува заради помислата како ќе се осеќа Мартина која знам дека веќе сигурно го мрзи Џиунтоли, спортскиот директор кој го украде и сеа го шета Габри со синџирче.
П.С Koa cevidis bas odgovara Gabri za kucence imeto heheeee
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Го прати ли некој Мануел Локатели 98 годиште,прочитав некаде дека од вгодина ќе биде промовиран во прв тим. Има некоја грациозност во него што присетува на Пирло,добра прегледност на играта,креативност,пасинг нарочито долг пас уште од сега е доктор за Поли и остала багра во тој сегмент.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom