Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
Ама приметувате формацијата не е иста, Нианг игра напред со Бака у линија а Черчи поназад... инаку играа контра страна Нианг и Черчи, бар таке делуе на терен пошто ги глеам Нианг и Черчи на истра страна, или може и ротираат Бака и Нианг.... како и да е добро прво полувреме, нека продужат ваке нека не се повлекуваат и ќе дадат уште некој гол!
 
Член од
14 септември 2005
Мислења
416
Поени од реакции
11
Da ne gi urocam ubav fudbal pokazaa ovie 45min. Angliski.... Trcanje, asistencii. Obicno se mrzlivi
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Ама приметувате формацијата не е иста, Нианг игра напред со Бака у линија а Черчи поназад... инаку играа контра страна Нианг и Черчи, бар таке делуе на терен пошто ги глеам Нианг и Черчи на истра страна, или може и ротираат Бака и Нианг.... како и да е добро прво полувреме, нека продужат ваке нека не се повлекуваат и ќе дадат уште некој гол!
4-4-2 e i mislam deka poeke im godi taa i na Niang i na Bacca.
Na Niang posho katastrofalen beshe na krilo a na Bacca poso e katastrofalen koa igra sam u napad i e otsecen od site.

Vaka Niang mu prai drustvo a non stop se ufrlaat Cerci i Jack.

Me interesira dali ke uspee Bertolaci da go ufrli na mesto na Kucka ama me plasi da ne izgubime na defanziva taka.

Romagnoli e zmaj!
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ама приметувате формацијата не е иста, Нианг игра напред со Бака у линија а Черчи поназад... инаку играа контра страна Нианг и Черчи, бар таке делуе на терен пошто ги глеам Нианг и Черчи на истра страна, или може и ротираат Бака и Нианг.... како и да е добро прво полувреме, нека продужат ваке нека не се повлекуваат и ќе дадат уште некој гол!
Па сменија 4-4-2
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Ама приметувате формацијата не е иста, Нианг игра напред со Бака у линија а Черчи поназад... инаку играа контра страна Нианг и Черчи, бар таке делуе на терен пошто ги глеам Нианг и Черчи на истра страна, или може и ротираат Бака и Нианг.... како и да е добро прво полувреме, нека продужат ваке нека не се повлекуваат и ќе дадат уште некој гол!
4-4-2 играат,неделава на тренинг ја пробувале.
Вака играат прилично добро,Бака и Нијанг најистурени,ма да понекогаш знаат да се заборават и двајцата во офсајт,треба да поработат на тоа.Ме изненади Михајлович му дал огромна слобода во играта на Нијанг.Џек се уфрлува лево многу добро,а Черчи е десно,со тоа што бековите не ни се уфрлаат многу напред.
Сега за сега ова што го гледам е добро,па ке видиме.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
Ќеф ми е што Нианг даде гол, најдобар беше у прво полувреме, а и задниве 2 утакмици мислам дека заедно со Ромањоли ни се најдобри у тим.

Иначе, уште Бака да им жбрцне еден и сум на ќеф. Очајно му треба гол на човеков.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Абе и Барса да ја треснеме од земја и да водиме 6 0 на полувреме овој Поли кој ќе го видим ми се згадуе и утакмица и све.
Мамичето неспоспбно да му го ебем многу ми станал одвратен.
Добро Синиша 3 0 е стај го Маури да потрча детето да му ебем мајката да не ти го пуши овој поли
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Абе и Барса да ја треснеме од земја и да водиме 6 0 на полувреме овој Поли кој ќе го видим ми се згадуе и утакмица и све.
Мамичето неспоспбно да му го ебем многу ми станал одвратен.
Добро Синиша 3 0 е стај го Маури да потрча детето да му ебем мајката да не ти го пуши овој поли
Mihajlovic: "Jose Mauri has a big future ahead of him, he always trains good. We will let him go on loan to some club in January until June"
Mihajlovic: "I spoke with him and told him that at this time he'll find a little space, but will certainly be considered in the future."
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Иначе Неста мали мајки ебава, им ја расплака душата на Медер Сорианони тоа црнчето.
Уште да влезе копилето гадно краставо и да го почести Алекс со клизач со две ноѓе и совршена утакмица
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Иначе Неста мали мајки ебава, им ја расплака душата на Медер Сорианони тоа црнчето.
Уште да влезе копилето гадно краставо и да го почести Алекс со клизач со две ноѓе и совршена утакмица
 

Kajgana Shop

На врв Bottom