Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
2-5 gola kako igra i po koeficienti e mnogu privlechna, za utre : PSV, Chelzi, Juve, Sevilla, Baern, Milan..zaedno praat okolu 6 koeficient :))
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
не значи дека играм тоа што ќе пишам. Мој систем е 3-4 коеф на поголема уплата ;)
натпревари што ми доаѓаа од таму каде што сум претплатен не ги ставам тука со анализи фала богу, тие ги играм сингл и комбинирано на тикет
Уште се лажите бе со претплати..:tapp:
Без намера да ти солам памет,ама тие групи со претплати се тешка глупост..
Од искуство ти кажувам,се сум пробал...(и дојави,и блогери,и групи,и вип групи и секакви глупости)
Можеби ќе погодат нешто од старт,ама никој не гарантира дека ќе продолжат да годат..кога тогаш ќе почнат да киксаат...
Тие се некои шо немаат шо да прават по цел ден и ги лажат уѓето на интернет за да им ги лапаат парите...
И која е логиката да му плаќаш на некој од старт 30-50 евра(колку шо се движат сумите за претплатите)за да имаш некоја основа шо да играш..
Па ќе им текне башка претплата да бараат пари за некоја си супер дојава,прелаз,па ајде и за тоа пари и кога ќе видиш отидоа еден куп пари за претплати...
Плус ти требаат пари да уплатиш...
Значи од старт ти требаат најмалку 4,5 илјади денари...и тоа само за на тикет,за сингл да не прајме муабет...
Не знам за тебе како ти е математиката,ама според мене чист зијан е на некој да му плаќам за да ми дава предлог типови...
Едно е сигурно во комарот а тоа е дека ништо не е сигурно...ова е прво и основно правило...
Како и да е,со среќа нека ти е...ако веќе имаш некоја добра шема и ти оди со типовите..;)
 
А

Атомската мравка

Гостин
Оти да не платиш на некој ако има висок процент на погодени натпревари, ако посветиле време на тоа што го работи за да ви даде добри типови ?
Чист пример ви е типов http://www.betrush.com/tipster,627.html (Македонец е иначе) на сајтот можете да му видите статистика, да ова е за поголема уплата ама така и се фаќаат пари а не како нас со еден куп фиксови на ливче :D пробав јас да го контактирам на мејл да видам дали има шанси да ми даде типови оти на сајтов престана да става ама ништо не ми врати..
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Досега се коректни максимално, јас немам време некои денови да јадам, а камоли да следам и анализирам натпревари. И јас не уплаќам месечно, затоа терам неделно. Пример сега кога беа овие репрезентациите 1 тикет едвај изиграв во цела недела, а не ни платив тогаш. Обично 2 недели во месец плаќам, а често знаат и кога немам платено гратис да ми пратат за да продолжи соработката. Бај да веј како ги анализираат незнам, кога сум слободен утакмиците што ми ги даваат знам да ги побарам по betshoot, betrush, tipodrom, tipovi1x2.net и такви страни али ги нема таму...така да тие си знаат од каде му се анализите.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Зашо овие тука типстериве што се уствари се чисти преваранти, односно луѓе од крв и месо како што сме и ние на темава. Ќе отворат whoscored.com, ќе видат двајца повредени и оп: Сингл на денот!!!!!

Има добри типувачи не викам не, ама на ФБ дојавувачите не вреди ни денар да им дадеш.
 
А

Атомската мравка

Гостин
@Атомската мравка добар е од таа страна Alexxx али ако игра хендикеп изиграј ти само кец, мргол знае да ја ебе работата, лино и zaur ги следам со типовите доста често.
Не се лоши и они ама далеку се од овој, покрај тоа што ми падна на око солидниот профит (погодени утакмици) ги гледав и утакмиците, се или некој си утепани лиги женски кошарка или пак репрезентации во младии категории што лично мислам дека таму повеќе се мести.. па можеби типов имал и некој информации, само како што реков не успеав да стапам во контакт.
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Зашо овие тука типстериве што се уствари се чисти преваранти, односно луѓе од крв и месо како што сме и ние на темава. Ќе отворат whoscored.com, ќе видат двајца повредени и оп: Сингл на денот!!!!!

Има добри типувачи не викам не, ама на ФБ дојавувачите не вреди ни денар да им дадеш.
Ако уплаќаш тикети со 100 коеф и ако бараш некој да ти дава такви сигурни деф не ти се исплати и си се зезнал. Јас сите до една од утакмиците ги играм сингл, така да од 3 испратени со над 1.8 коеф 2 ако влезат ( а скоро секогаш 2 погаѓа, можам да кажам дека многу често и сите 3), тогаш секако сум во плус. Истите тие ги комбинирам ако се 1 со 1.8, јас 1х или дава гол и тн на тикет и ги изигрувам и пак сум во плус ако излезат сите 3 и тикетот излегува така да тој ден бинго.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Ако уплаќаш тикети со 100 коеф и ако бараш некој да ти дава такви сигурни деф не ти се исплати и си се зезнал. Јас сите до една од утакмиците ги играм сингл, така да од 3 испратени со над 1.8 коеф 2 ако влезат ( а скоро секогаш 2 погаѓа, можам да кажам дека многу често и сите 3), тогаш секако сум во плус. Истите тие ги комбинирам ако се 1 со 1.8, јас 1х или дава гол и тн на тикет и ги изигрувам и пак сум во плус ако излезат сите 3 и тикетот излегува така да тој ден бинго.
Не играм на толку квота, стандард околу 4-5 квота бркам и на повисока уплата. Иначе сум ги прошол сите овие работи, дојави, мојави, випови, смсови, све се тоа кур се тресе у ладна вода.

Има дечки од форумов со кои соработувам подолго време, имаме и група на ФБ и реално понекогаш стварно има одредени информации кои служат околу играњето на одредени утакмици. Еве мене лично 2-3 пати има ја имаа кажано Македонија жените дека ќе губат и дека ќе биде 7+, само не можеше многу пари да се извадат од тие утакмици зашо не даваа голема уплата Спорт Лајф, а и ја блокираа за доста кратко време. Значи утакмици кажани од самиот тренер и играчите...
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Не се лоши и они ама далеку се од овој, покрај тоа што ми падна на око солидниот профит (погодени утакмици) ги гледав и утакмиците, се или некој си утепани лиги женски кошарка или пак репрезентации во младии категории што лично мислам дека таму повеќе се мести.. па можеби типов имал и некој информации, само како што реков не успеав да стапам во контакт.
има и некои од другите подобри али некако во последно време таму голем дел од добрите членови ги нема, незнам дали ги има во премиум типови?
http://www.tipodrom.com/tipster/499/ од типодром овај и во премиум ако има нешто каде што е нагласено за јак влог уплаќам

http://injuriesandsuspensions.com/ странава понекогаш ми се наоѓа[DOUBLEPOST=1414277641][/DOUBLEPOST]
Не играм на толку квота, стандард околу 4-5 квота бркам и на повисока уплата. Иначе сум ги прошол сите овие работи, дојави, мојави, випови, смсови, све се тоа кур се тресе у ладна вода.

Има дечки од форумов со кои соработувам подолго време, имаме и група на ФБ и реално понекогаш стварно има одредени информации кои служат околу играњето на одредени утакмици. Еве мене лично 2-3 пати има ја имаа кажано Македонија жените дека ќе губат и дека ќе биде 7+, само не можеше многу пари да се извадат од тие утакмици зашо не даваа голема уплата Спорт Лајф, а и ја блокираа за доста кратко време. Значи утакмици кажани од самиот тренер и играчите...
И ете го муабетот со другиот член од погоре, тоа е она што го зборувам темава може слободно во канта да оди или да се вика Пцуење на кладилницата!
Јас ја следам добивка и гледам дека се вртат горе долу истите членови, мене искрено ме мрзи да сликам, па да префрлам од телефон и да постирам тука и ми е глупаво. Пред извесен период предложив за тема иако спомна некој дека постои каде што типовите би биле со целосни анализи, немора да се од нас пишувано доволно е копирано од страна каде што сте ја виделе.
Досега јас искрено од тука не сум видел корисна инфо никогаш и онака колку да си го ладам се мавтам на темава, а горе долу и на форумов.
Ете јас не познавам многу фаци во спортот, единствено неколку пати имам по еден тенис и тоа го има само на bet365 се работи за наш играч, бидејќи најдобар мој другар е тренерот и да се надевам за скоро да имам информација и од друг спорт каде што се пренасочи другаров. Пред некоја година од другар исто ја добив 11 Октомври на 2 пати и Силекс еднаш али како што кажа и самиот мора да се уплаќаат таквите на интернет.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
има и некои од другите подобри али некако во последно време таму голем дел од добрите членови ги нема, незнам дали ги има во премиум типови?
http://www.tipodrom.com/tipster/499/ од типодром овај и во премиум ако има нешто каде што е нагласено за јак влог уплаќам

http://injuriesandsuspensions.com/ странава понекогаш ми се наоѓа[DOUBLEPOST=1414277641][/DOUBLEPOST]
И ете го муабетот со другиот член од погоре, тоа е она што го зборувам темава може слободно во канта да оди или да се вика Пцуење на кладилницата!
Јас ја следам добивка и гледам дека се вртат горе долу истите членови, мене искрено ме мрзи да сликам, па да префрлам од телефон и да постирам тука и ми е глупаво. Пред извесен период предложив за тема иако спомна некој дека постои каде што типовите би биле со целосни анализи, немора да се од нас пишувано доволно е копирано од страна каде што сте ја виделе.
Досега јас искрено од тука не сум видел корисна инфо никогаш и онака колку да си го ладам се мавтам на темава, а горе долу и на форумов.
Ете јас не познавам многу фаци во спортот, единствено неколку пати имам по еден тенис и тоа го има само на bet365 се работи за наш играч, бидејќи најдобар мој другар е тренерот и да се надевам за скоро да имам информација и од друг спорт каде што се пренасочи другаров. Пред некоја година од другар исто ја добив 11 Октомври на 2 пати и Силекс еднаш али како што кажа и самиот мора да се уплаќаат таквите на интернет.
Ама мешаш работи очигледно. Едно е анализа и одредено инфо а друго е СИНГЛ НА ДЕНОТ: Јуве-Маџари 1, 1000000/1000000 all in. Ме разбираш што сакам да ти кажам? Не зборам за тие што постираат анализи и споделуваат инфа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom