Кладилница (Генерална дискусија)

L.A

Член од
19 јануари 2014
Мислења
1.695
Поени од реакции
1.019
Варесе - Реџина ја чекам последна 1 , на 4 секунди до крај Варесе има 2 разлика и добиваат 2 слободни.
Првото го дава, второто го промашува и овие у последна секунда дават тројка за нерешено.
Ебати дено.
:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
Истото Балотели 94та промашвање пред гол
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.124
Поени од реакции
9.781
Јас се тресам уште со ајакс, 1 го имам некако несигурно ми игра. АКо влези ме вади за цела недела што губев и плус се враќам со 900 во плус од 15ти наваму (така ми иди броење за месец)
Ете го Ајакс 3-1. А јас колку шо читам овде само губиш ебаго. На крајот пак во добивка :ROFLMAO:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: -x-
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
За утре нешто од мене за вас :icon_mrgr:

Салцбург 3+
Согнал т12+ (Молде би требало да им ја пушти)
Алта 1
Јувентус 1
Стеауа 2

и бонус Баерум 7+ ќе бркаат гол-разлика
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Ете го Ајакс 3-1. А јас колку шо читам овде само губиш ебаго. На крајот пак во добивка :ROFLMAO:
Go sozhali deka spomna mu treba proteinche za mesecot, znae na "nas" vezhbachite kolku ni e bitno :p

Iako mene Derby mame mi eba za 2200.
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Ете го Ајакс 3-1. А јас колку шо читам овде само губиш ебаго. На крајот пак во добивка :ROFLMAO:
не значи дека играм тоа што ќе пишам. Мој систем е 3-4 коеф на поголема уплата ;)
натпревари што ми доаѓаа од таму каде што сум претплатен не ги ставам тука со анализи фала богу, тие ги играм сингл и комбинирано на тикет
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
не значи дека играм тоа што ќе пишам. Мој систем е 3-4 коеф на поголема уплата ;)
натпревари што ми доаѓаа од таму каде што сум претплатен не ги ставам тука со анализи фала богу, тие ги играм сингл и комбинирано на тикет
Демек ако ги стајш , готово малер и утакмиците губат? и сериозно , си се претплатил да ти даваат утакмици ? Демек сигурни се а ? :facepalm:
И јас пуштав смс , ама то беше пред 4-5 години бе брат , ко си го мамев умот. какви анализи какви курци
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.124
Поени од реакции
9.781
не значи дека играм тоа што ќе пишам. Мој систем е 3-4 коеф на поголема уплата ;)
натпревари што ми доаѓаа од таму каде што сум претплатен не ги ставам тука со анализи фала богу, тие ги играм сингл и комбинирано на тикет
Значи педер си а? (n) :ROFLMAO:
сподели нешто со другарите овде ебаго
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Демек ако ги стајш , готово малер и утакмиците губат? и сериозно , си се претплатил да ти даваат утакмици ? Демек сигурни се а ? :facepalm:
И јас пуштав смс , ама то беше пред 4-5 години бе брат , ко си го мамев умот. какви анализи какви курци
Другарче јас сум вработен по 9 часа на ден сум отсутен од дома и неможам да уклучувам страни од кои би гледам анализи или резултати, потоа теретана. Втора работа не сум лаком и досега соработката со дечките ми е ок, јас му давам нив 20 евра неделно ако ми испратат секој ден анализи, или 60 месечно и ми даваат за викенди 3 натпревари со 4 коеф сабота (денес Гримсби 1 со хендикеп, Bristo Rovers 2&3+, Bragantino 1). Мое е како ќе ги одиграм, другите денови во неделата од 1-2 утакмици со коеф од 1.8 до 4 од ден. Ако ти си слободен и имаш време да го листаш билтенот ок секој ден, али јас барам опција дури и на интернет да си уплаќам од телефон и да можам да ги вадам на 2-3 дена парите (не да чекам).
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Другарче јас сум вработен по 9 часа на ден сум отсутен од дома и неможам да уклучувам страни од кои би гледам анализи или резултати, потоа теретана. Втора работа не сум лаком и досега соработката со дечките ми е ок, јас му давам нив 20 евра неделно ако ми испратат секој ден анализи, или 60 месечно и ми даваат за викенди 3 натпревари со 4 коеф сабота (денес Гримсби 1 со хендикеп, Bristo Rovers 2&3+, Bragantino 1). Мое е како ќе ги одиграм, другите денови во неделата од 1-2 утакмици со коеф од 1.8 до 4 од ден. Ако ти си слободен и имаш време да го листаш билтенот ок секој ден, али јас барам опција дури и на интернет да си уплаќам од телефон и да можам да ги вадам на 2-3 дена парите (не да чекам).
Е па добро другар , то е веќе друга прича. Инаку и јас играм исто , 2 коеф скоро секогаш , ретко 3 или евентуално 4 , на поголема уплата и само така досега сум бил во поголем плус од оваа глупа кладилница.
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Значи педер си а? (n) :ROFLMAO:
сподели нешто со другарите овде ебаго
Како сакаш кажи, не верувам дека си мн посиромав од мене па јас да те частам ;) Затоа често знам да пишам тука кажете некоја ако имате, ако си забележал во Добивка темата сите уплаќаат различно од тоа што пишуаат тука, како мајката секогаш таму му светнува. Неколку членови ги следам таму на уплати од преку 500ден играат над 7-8 коеф и тоа добри утакмици со коеф од над 1.8 али не сум видел конкретно тие натпревари да ги пишат тука. Сите сме донекаде себични, така да нема лутиш јас не се лутам, ниту пак имам намера да пишам тука натпревари кои ги купувам, можеби чат пат кога нагласувам (сношти
Östersunds-Assyriska FF 2ka ви ја ставив и ископирав дел од анализата поточно отсутните играчи и причината зошто 2ка) али не верувам некој да ме послуша, јас ја имав во комбинација со гримбси 1
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.124
Поени од реакции
9.781
Како сакаш кажи, не верувам дека си мн посиромав од мене па јас да те частам ;) Затоа често знам да пишам тука кажете некоја ако имате, ако си забележал во Добивка темата сите уплаќаат различно од тоа што пишуаат тука, како мајката секогаш таму му светнува. Неколку членови ги следам таму на уплати од преку 500ден играат над 7-8 коеф и тоа добри утакмици со коеф од над 1.8 али не сум видел конкретно тие натпревари да ги пишат тука. Сите сме донекаде себични, така да нема лутиш јас не се лутам, ниту пак имам намера да пишам тука натпревари кои ги купувам, можеби чат пат кога нагласувам (сношти
Östersunds-Assyriska FF 2ka ви ја ставив и ископирав дел од анализата поточно отсутните играчи и причината зошто 2ка) али не верувам некој да ме послуша, јас ја имав во комбинација со гримбси 1
Се заебавам бе :coffee: Обично не играм такви тимови какви што ставаш овде. Абер немам ни кои се ни што се нити ги пратам па да знам форма едно друго.
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Е па добро другар , то е веќе друга прича. Инаку и јас играм исто , 2 коеф скоро секогаш , ретко 3 или евентуално 4 , на поголема уплата и само така досега сум бил во поголем плус од оваа глупа кладилница.
Јас ако не фатам денес следниот ден дуплирам (прогресија и обично до 3та мајка сум во добивка, али имам тргнато пари кои не ги чепкам за до 6та рака, за повеќе сеуште немам се надевам нема да наебам) Мене ми кратат од пари утакмиците што се дел од коцкарското во мене, како на пример тикетчиња на по 100, 200 што си пробувам (денес реал 1&4+, али знае мн пати и да зезе (тикетот со рандом утакмции на 200 е тој не го фатив)[DOUBLEPOST=1414269969][/DOUBLEPOST]
Се заебавам бе :coffee: Обично не играм такви тимови какви што ставаш овде. Абер немам ни кои се ни што се нити ги пратам па да знам форма едно друго.
epa taa od snosti 2.4 koef imase za 2ka i zavrsi 1:2 ;)
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Јас ако не фатам денес следниот ден дуплирам (прогресија и обично до 3та мајка сум во добивка, али имам тргнато пари кои не ги чепкам за до 6та рака, за повеќе сеуште немам се надевам нема да наебам) Мене ми кратат од пари утакмиците што се дел од коцкарското во мене, како на пример тикетчиња на по 100, 200 што си пробувам (денес реал 1&4+, али знае мн пати и да зезе (тикетот со рандом утакмции на 200 е тој не го фатив)
Истиот проблем е и кај мене,ќе пишам ливче за 1000 2коеф. посигурно нешто и ќе пишав 5-6 ливчиња по 50/100 и ќар нема

На пример денес бутнав рекорд во ливчиња пишувам едно за 1000ка и пишав уште 16 по 50ден.:tapp: и ниедно не испадна ама среќа го даде ова со Валенсија и место да имам ќар 4000 јас имам 2000:facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom