Пофалби или критики за туристичките агенции

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Кажи од која агенција си бил прелажан, не ги ставај сите во исти кош.
Neznam za koja agencija se raboti zatoa sto ne me zafrknaa mene tuku moi najbliski rodnini so dve godisno dete. Ne se raboti za nekoja prevara teska ali totalno drug dogovor.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Neznam za koja agencija se raboti zatoa sto ne me zafrknaa mene tuku moi najbliski rodnini so dve godisno dete. Ne se raboti za nekoja prevara teska ali totalno drug dogovor.
Па на темава треба да се пише и името на агенцијата за да знаат другите, а не дека некој начул од близок/пријател дека некоја агенција го заебала:pipi:
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Па на темава треба да се пише и името на агенцијата за да знаат другите, а не дека некој начул од близок/пријател дека некоја агенција го заебала:pipi:
Ke gi prasam za imeto pa ke vi pisam cim tolku e bitno.
 

hYstericAl

Front Bumper
Член од
10 март 2010
Мислења
336
Поени од реакции
305
Дечки, јас патував ова лето со Атлантис и прекрасно си поминав, организација од почеток до крај супер, превозот беше супер, возачи и водичи професионални во секој поглед.
Ви ја препорачувам доколку сакате да патувате.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Што би кажале за Колегиум & Рапсоди? Има некои интересни понуди за НГ, па би сакал да знам какви се патувањата (било да е летување, екскурзии разни и слично) со оваа агенција? Дали е се' ко што треба, како што пишува..?
 
Член од
28 август 2014
Мислења
9
Поени од реакции
2
Што би кажале за Колегиум & Рапсоди? Има некои интересни понуди за НГ, па би сакал да знам какви се патувањата (било да е летување, екскурзии разни и слично) со оваа агенција? Дали е се' ко што треба, како што пишува..?
Летово патував со Рапсоди во Кушадаси и поминав предобро. Првин цената што ја имаа за пакет аранжман (превоз, доручек, 9 ноќевања) беше најниска од сите тустистички агенции во Скопје и тоа во најударниот термин средина на јули. Хотелот на сама плажа https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10178040_10152558734716772_280946102981693241_n.jpg?oh=739b32d66bbf83c12f5798869f22646c&oe=54ECEFC2, до сабајле се урлаше во хотел зашто беше изнајмен само за патници од цела Рапосди групација (Македонија, Србија, Босна..). Секој ден имаше организирано дневна и ноќна забава по разни плажи и дискотеки.. Излетите им беа повеќе од одлични - те зима автобус во договорено време од хотел, те враќа пак пред хотел што значи не плаќаш дополнителни трошоци за превоз, а имаше опција повеќе излети во пакет да добиеш и попуст и пак да поминеш поевтино од тамошните локалци што ги продаваат истите излети. Од превоз па се до организација чиста петка. Сега на факултет кај мене се преставија со гратис Нова Година во Белград за рани уплата од 100 евра за Апсолвентска екскурзија па изгледа ќе го искористам до крајот на неделава...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Некој да ми каже лично искуство со МТ Травел?
Поточно за пакетите што ги нудат вон балкан, новогодишни итн.
 
Член од
23 јануари 2015
Мислења
7
Поени од реакции
4
Nikako ne patuvajte so Balkan Fun Macedonia , katastrofa, nikakva organizacija, ni ja upropastija novata godina.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мрзам агенции шо не ти кажуваат во целост што те чека кога ќе стигнеш. Ама апсолутно никаков проблем немам нешто да фали, да има некои отстапувања ама ако ми ги кажат унапред. Игуана сеа за сеа да ги пофалам, се што кажале дека ќе најдеш кога ќе стигнеш, си нашол.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Атлантик
Платив одмор за хотел со четири ѕвезди во Анталија добив со две. :ROFLMAO:
 
Член од
4 април 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, дали некој бил преку Нехар во Шпанија и како си поминал?
Некој ако бил преку лето во Шпанија преку друга агенција нека ми предложи
Фалаа:D
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Пишав во другата тема ама овде би било посоодветно:
Заглавените туристи од Истанбул ги добија пасошите и се враќаат во Македонија

Дванаесет часа траеше неизвесноста на повеќе од 400 македонски туристи кои денеска останаа повеќе од планираното во Истанбул, Турција. Пасошите им биле вратени, туристичката агенција најверојатно го платила долгот од околу 14.000 евра за сместувањето во хотелите и тие се на пат за дома.Организатор на оваа првомајска тура беше туристичката агенција „Јупитер“.
Извор
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Дали некој до сега патувал со ТЕРРА ТРАВЕЛ СКАЈ ? Или воопшто ако има слушнато нешто за ова агенција како се што се нека пише ако може... Гледам добри понуди имаат меѓутоа проблем е што прв пат слушнав сега за нив. Поздрав :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom