Веб дизајн помош (совети, трикови, алатки итн.)

Г

Грејвдигер

Гостин
Пак не те разбирам... Каква врска има дали сајтот е работен од темплјет, според мене битен е крајниот резултат. Сајтот е референца за тоа што можеме да го направиме ние, без разлика дали е работено со темплејт или не.
Зошто би те избрал тебе, ако ми сервираш готов дизајн? Јас плаќам за да добијам нешто оригинално, нормално, ако претходно не ти специфицирам дека сакам сајтот да ми изгледа како XYZ.com, но и во тој случај е лошо. Ќе се потрудиш да го убедиш клиентот да направи измени, „не смееш” да дозволиш да имаш иста копија од друг сајт, сепак на крај оди кај тебе во портфолио и ти добиваш лоши критики од останатите.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Vi blagodaram na site za kritikite, se nadevam deka bea dobro namerni.

Зошто најдолу пиши Designed with love By Web Lider ? Што си дизајнирал ти на сајтот? Колку што гледам тотално ништо 2 реда текст е сменет :)
 
Член од
10 јули 2012
Мислења
17
Поени од реакции
0
Vi blagodaram na site za kritikite, se nadevam deka bea dobro namerni.
Ubavo e se samo kaj PORTFOLIO neli koga ke kliknesh na View project site ne se otvaraat bash na nekoj imate greshka vo kodot.[DOUBLEPOST=1398327428][/DOUBLEPOST]
Ubavo e se samo kaj PORTFOLIO neli koga ke kliknesh na View project site ne se otvaraat bash na nekoj imate greshka vo kodot.
Ej, i ubavo bi bilo da ima slika na grad Skopje vo pozadina, ako ste od Skopje se razbira, pa edna mapa so geogravski lokacii so koj mesta vo svetot ste rabotele za clienti od koj gradovi neli, poubavo bi bilo. Vaka gledanje slika na golem grad e kako prozektiranje na filmsko platno.[DOUBLEPOST=1398327801][/DOUBLEPOST]
Ubavo e se samo kaj PORTFOLIO neli koga ke kliknesh na View project site ne se otvaraat bash na nekoj imate greshka vo kodot.[DOUBLEPOST=1398327428][/DOUBLEPOST]
Ej, i ubavo bi bilo da ima slika na grad Skopje vo pozadina, ako ste od Skopje se razbira, pa edna mapa so geogravski lokacii so koj mesta vo svetot ste rabotele za clienti od koj gradovi neli, poubavo bi bilo. Vaka gledanje slika na golem grad e kako prozektiranje na filmsko platno.
A da site ovie mali kritiki se dobro namerni.
I za CONTACT samo ke kazam.
Zoshto kafe na slika i telefonski broj.
Po normalno bi bilo da ima nekoj covek so slushalki ili ubava devojka so tel. vo raka, ili rakuvanje kako asocijacija na kontakt, rache shto vrti broj na telefon neshto taka, a ne kafe.
What the fuck ?
:D
Just kiding.
Vo glavno dobra si e stranicata samo so mali shminki da se smenat.
 
Последно уредено:

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Ај малку инфо. :icon_mrgr:

Сакам да напраам страна, планирам да земам домен од Godaddy, цената му е 2.50 евра, е сеа таа цена е годишно, на секоја година мора да ги плаќам овие 2.50 евра, така?
Може некој да ми препорача добар хостинг за времетраење од 6 месеци да речеме, евтин пред се оти ми е за проба.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ај малку инфо. :icon_mrgr:

Сакам да напраам страна, планирам да земам домен од Godaddy, цената му е 2.50 евра, е сеа таа цена е годишно, на секоја година мора да ги плаќам овие 2.50 евра, така?
Може некој да ми препорача добар хостинг за времетраење од 6 месеци да речеме, евтин пред се оти ми е за проба.
Имаш купони за GoDaddy, може да извлечеш некој попуст 20-30%, инаку да, толку е. А за ефтин хостинг ако ти е само за тест, види со host1plus.com, се на се по 1$ е месечно. Лично го немам користено, другар го користеше и океј му бил. HostGator ти е добар ако можеш да одвоиш по 4-5$ месечно.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Може некој да ми препорача добар хостинг за времетраење од 6 месеци да речеме, евтин пред се оти ми е за проба.
RamHost.us, почетниот пакет е 0.75$ месечно т.е. 9 долари годишно.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Имаш купони за GoDaddy, може да извлечеш некој попуст 20-30%, инаку да, толку е. А за ефтин хостинг ако ти е само за тест, види со host1plus.com, се на се по 1$ е месечно. Лично го немам користено, другар го користеше и океј му бил. HostGator ти е добар ако можеш да одвоиш по 4-5$ месечно.
Сакам да одам со Host Gator пошто се ептен професионални, ама кога селектираш за Hosting пакет имаат услуги за 1, 6 месец и 1, 2, 3 години, е сеа ме интересира дали може да одберам пакет со 1 месец пошто ми е за проба и откако ќе помине месецот да го продолжам за 1 или пак 6 месеци доколку успее пробата.
Фала за одговорот. :)[DOUBLEPOST=1401367766][/DOUBLEPOST]
RamHost.us, почетниот пакет е 0.75$ месечно т.е. 9 долари годишно.
Може да земам пакет за 1 месец и после доколку сакам да го сменам откако ќе истече пакетот, односно да отидам на Host Gator пошто се поарни?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Сакам да одам со Host Gator пошто се ептен професионални, ама кога селектираш за Hosting пакет имаат услуги за 1, 6 месец и 1, 2, 3 години, е сеа ме интересира дали може да одберам пакет со 1 месец пошто ми е за проба и откако ќе помине месецот да го продолжам за 1 или пак 6 месеци доколку успее пробата.
Фала за одговорот. :)
Можеш да си го продолжуваш секој месец. Ќе ти биде активен се' додека си го плаќаш
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Сакам да одам со Host Gator пошто се ептен професионални, ама кога селектираш за Hosting пакет имаат услуги за 1, 6 месец и 1, 2, 3 години, е сеа ме интересира дали може да одберам пакет со 1 месец пошто ми е за проба и откако ќе помине месецот да го продолжам за 1 или пак 6 месеци доколку успее пробата.
Фала за одговорот. :)

Може да земам пакет за 1 месец и после доколку сакам да го сменам откако ќе истече пакетот, односно да отидам на Host Gator пошто се поарни?
Неможе кај РамХост, годишно се плаќа првиов најефтин пакет. А вториот пакет се плаќа на 6 месеци (9 долари).
Хостгатор ти нудат месечно плаќање али ќе платиш 7$ за само еден месец шо е абсолутно неисплатливо, дури и за тестирање...
РамХост е многу поисплатливо, имаш 6 месеца хост за 9 долари. Истиот тој го користам за страна со 3000 unique посети дневно. За тие пари, подобар хостинг не наоѓаш.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
72
Поени од реакции
12
Сакам да одам со Host Gator пошто се ептен професионални, ама кога селектираш за Hosting пакет имаат услуги за 1, 6 месец и 1, 2, 3 години, е сеа ме интересира дали може да одберам пакет со 1 месец пошто ми е за проба и откако ќе помине месецот да го продолжам за 1 или пак 6 месеци доколку успее пробата.
Фала за одговорот. :)[DOUBLEPOST=1401367766][/DOUBLEPOST]

Може да земам пакет за 1 месец и после доколку сакам да го сменам откако ќе истече пакетот, односно да отидам на Host Gator пошто се поарни?
Host gator epten profesionalni ? Greska si .
Isto taka ne ti se isplaka da zemes host za eden mesec, ( Probno mozam da ti dadam jas host da receme nedela dve ) se zema za cela godina sekogas i od sekade poeftino e.
A za domaini jas mozam da ti regnam za 500 denari (.com , net , org ... ) . A ako si zainteresiran za host ili domain kontaktiraj me preku PP.
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Ако сте за профи хост - Bluehost. Може да се раскине договорот во првиот месец без проблем и да се повлечат парите без никаква конкретна причина, така да е лесно да се проба како работи.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
A za domaini jas mozam da ti regnam za 500 denari (.com , net , org ... ) . A ako si zainteresiran za host ili domain kontaktiraj me preku PP.
Домени преку Godaddy со купони се зимаат за 180 денари(4 долари) прва година со бесплатна whois заштита.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom