Hasta La Victoria Siempre
21 јуни 2010
14.140
21.056
Сосема у право е за тоа Перез. Нека се направи како НБА да се замрзне времето на секој прекин а едно полувреме да е 30 минути и ќе видиш каква промена ќе има у квалитет.

5.456
Како јас те замарам за фудбал а не сум те цитирал? Не ти влегов дома да и го напрчам на жена ти (или мајка ти ако уште си живееш со твоите) па да речеш дека те замарам.

788
853
Спореди фудбал и НБА, тоа за мене е доволно од твоите познавања за фудбал. Мајка ти очигледно појше разбира.;)

6 април 2014
4.963
6.194
Kako toa super ligata sega ke bila monopol a Uefa so LS dosega ne bese monopol? Ako Crvena zvezda ovaa godina zede primer 6M od 6 utakmici vo LS a vo Super Ligata za 10 utakmici zema 20M togas zosto ne bi igrale vo istata makar da bidat i LVL 2 poso neli SL ke se deli na 3 grupi: jaki, sredni i slabi? Znaete deka formatot na LS sto ke se igra naredna sezona e 70% kopija od prvicniot plan za SL na 10te ekipi kreatori?

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
21 декември 2007
28.346
57.991
Единствено што би се променило ако полувремето е 30 минути е што ќе ви натрпаме 3 комада наместо 5.

Down

Boozer
4 мај 2012
3.342
5.456
30 минути активна игра. Времето би било замрзнато на секој прекин или симлација на повреда, и слично.

Значи пак ќе има исто време горе доле само ќе нема влечење по терен и глумење повреди.

А тоа за 5 комада топка е се врти, немој да мислиш дека нема да бидете никад у обратна ситуација.

Down

Boozer
4 мај 2012
3.342
5.456
Тоа беше кога ти и ForzaACM не бевте родени и кога луѓето не замараа дека им се предолги утакмиците. :D
Да де ти знаеш јас кога сум бил роден....ја памтам утакмицава и реметот што го јадеа децата што за жал навиваа за Интер :icon_mrgr:

12 јули 2018
1.502
4.848
Тоа беше кога влеговте на терен да молите да не ви даваме уште голој. Големи луѓе беа тогашните легенди, по молбата престанаа да ве полнат.

788
853

Значи утакмицата би траела 3 саата тогаш ако се запира секој фаул, корнер, аут итд. А чика Перез вика после 10 минути децата чачкале на тел. Како ли ќе им биде интересно да гледаат 2 ипол сата или 3 фудбал.
Фудбалот треба да си остане ко и сега. Еве денес на Сити судијата свирна одма крај иако на Фифа натпреварувањата се надополнува скоро секој прекин, сепак немаше логика за такво нешто при тој резултат.
И замисли фудбалот да се игра со штопање на време колку ќе се умртви играта на тимот кој му одговара резултатот, 5 минути ќе изведува аут и у меѓувреме ќе пие вода и врзува копачки.
Тек тогаш сите ќе дремеме на телефон.

28.346
57.991
Nemame zivci a i nemame vreme da gledame 90 minuti.. Ja edvaj 20 minuti gledam so deca kaceni vrz televizorot.. Daj neka napravat 4×10 so pauzi izmegju da traat po 10 min :icon_lol:
И децата твои после 20 години на форумов ќе пишуваат како паметат дека ги гледале Киеза и Влахович со татко им, уште им се свежи сеќавањата :D