Теории на заговор vs. Coincidence theory

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.649
Поени од реакции
8.559
Бац пушам,пијам оние димери кои ги спомињаш нити знам што се нити ме боли курот,не се замарам..Мислата ми е чиста,не му мислам лошо на никој..Светиот дух е во мене и едино тој не ме изневерил до сега и тој управува со мојот живот..на него сум му го препуштил воланот за кој знам дека е во добри раце..
Не пуши, пиј умерено и повремено и терај даље....тоа е мој совет. Довербата у животот и она што ти се случува е најпаметната работа што еден човек може да ја направи. У отсуство на конечни сознанија за целава мистерија наречена живот можеш или да бидеш нихилист или може да бидеш позитивен.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
781
Поени од реакции
1.848
Не пуши, пиј умерено и повремено и терај даље....тоа е мој совет. Довербата у животот и она што ти се случува е најпаметната работа што еден човек може да ја направи. У отсуство на конечни сознанија за целава мистерија наречена живот можеш или да бидеш нихилист или може да бидеш позитивен.
1694166842985.png
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.649
Поени од реакции
8.559
Член од
20 април 2023
Мислења
781
Поени од реакции
1.848
Не сум го гледал...треба да го гледам, иначе кога сме кај него има едно филмче многу јако и на нашава тема. Еве една од најјаките сцени ever.
go neam gleano jas ovoj, top, novo filmche za gleanje.

Inache, The Big Lebowsky da go gledash obavezno, kje se pcuesh sam zoshto ne si go gledal porano. :icon_lol:
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.649
Поени од реакции
8.559
go neam gleano jas ovoj, top, novo filmche za gleanje.

Inache, The Big Lebowsky da go gledash obavezno, kje se pcuesh sam zoshto ne si go gledal porano. :icon_lol:
Како што нема последниве две три години саглам филмчиња добро ќе ми дојде. Еднаш седнав да го гледам и на старт го прекинав и никад не седнав да го гледам пак.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
781
Поени од реакции
1.848
Како што нема последниве две три години саглам филмчиња добро ќе ми дојде. Еднаш седнав да го гледам и на старт го прекинав и никад не седнав да го гледам пак.
you weren't high enough i guess :icon_lol:
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.789
Поени од реакции
3.979
Е ми...без вистинското „брашно„, не мојш да идеш „хај„...
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
Вирусот беше реален и многу луѓе наебаа од таа корона, работата е кој го направи тоа био оружје и зошто го пуштија меѓу народот.
Како бе го пуштија меѓу народот.... Да не прскале од авион :pos:
Ако бил реален (со такви својства како што верувате дека ги има), во 2020 требаше да има многу повеќе заболени и починати. Народ на почеток не носеше ни маски, ни внимаваше на растојание.

Туку на интернет кружи компилација со исечоци од холивуд и датумот 23.09, арно ама само ден и месец, никаде ја нема годината, нема шанси оваа година да е :D

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.890
Поени од реакции
39.355
Како бе го пуштија меѓу народот.... Да не прскале од авион :pos:
Ако бил реален (со такви својства како што верувате дека ги има), во 2020 требаше да има многу повеќе заболени и починати. Народ на почеток не носеше ни маски, ни внимаваше на растојание.

Туку на интернет кружи компилација со исечоци од холивуд и датумот 23.09, арно ама само ден и месец, никаде ја нема годината, нема шанси оваа година да е :D

Бафра, ти си скроз одлепен ако мислиш дека вирусот бил лага.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.293
Поени од реакции
5.031
Што бидна со короната...уште е у домен на теории на заговор или не?
НА РТС вестите како и во останатите портали веќе се зборува дека се зголемува бројот на случаеви а новиот сој се вика Пирола само кај нас ШИТ ТЕЛ и АНАЛ 5 чекаат наредба од калето дали и кога да почнат да даваат информации во нивните вести:
 
Последно уредено:
Член од
3 јуни 2018
Мислења
308
Поени од реакции
134
Каква корона нема вирус не бидете забегани...
И Мирољуб Петровиќ ви кажива све е лага
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
Бафра, ти си скроз одлепен ако мислиш дека вирусот бил лага.
Ајде прочитај уште еднаш, ама пополека, зборче по зборче:
Ако бил реален (со такви својства како што верувате дека ги има), во 2020 требаше да има многу повеќе заболени и починати.
Државите кои беа најстрогите во спроведување на робовладетелски мерки, имаат најголем пораст на заболени (од разни потешки болести) и смртност за периодот 2021-2023 во однос на претходни години, иако се држави со најдобро здравство.

Еве ја одлепениот, баш би сакал да ми објасниш твоето тврдење:
работата е кој го направи тоа био оружје и зошто го пуштија меѓу народот.
Како го пуштија меѓу народот?
Какво е тоа био оружје, што селективно прави штета?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.890
Поени од реакции
39.355
Ајде прочитај уште еднаш, ама пополека, зборче по зборче:


Државите кои беа најстрогите во спроведување на робовладетелски мерки, имаат најголем пораст на заболени (од разни потешки болести) и смртност за периодот 2021-2023 во однос на претходни години, иако се држави со најдобро здравство.

Еве ја одлепениот, баш би сакал да ми објасниш твоето тврдење:


Како го пуштија меѓу народот?
Какво е тоа био оружје, што селективно прави штета?
на почеток не беше лесно да фатиш курона, но наредните мутации беа многу полесни за пренесување а исто така смртоносни. Затоа првата година немаше толку многу умрени колку што имаше у периодот кога почна тоа Делта сојот да доаѓа. Иначе ова по се изгледа е био оружје, сто посто некој го развил у лабораторија и знаел каков ефект ќе има врз народот.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
на почеток не беше лесно да фатиш курона, но наредните мутации беа многу полесни за пренесување а исто така смртоносни. Затоа првата година немаше толку многу умрени колку што имаше у периодот кога почна тоа Делта сојот да доаѓа. Иначе ова по се изгледа е био оружје, сто посто некој го развил у лабораторија и знаел каков ефект ќе има врз народот.
Тоа прикаската со мутациите е за мутавите.

Сериозно ме интересира, по тебе како е пуштен меѓу народот?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.890
Поени од реакции
39.355
Тоа прикаската со мутациите е за мутавите.

Сериозно ме интересира, по тебе како е пуштен меѓу народот?
како е за мутавите кога секоја мутација е различна, тоа се гледа под микроскоп. Иначе од кај да знам, сигурно не ради тоа што некој кинез јадел лилјаци. Кога у самиот град Вухан имаш институт за вирологија кој врши експерименти курона вируси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom