Мажите немаат п.о.т.р.е.б.а од жените

Член од
22 јуни 2019
Мислења
817
Поени од реакции
1.296
abe shopche strumichko daj ne zamaraj so glupi muabeti, eve ti nekolku tochki kako bi ebel povekje za ova gadnive frustracii da ne ti gi chita bel svet:
- ako imash kur i harizma
- ako imash harizma,
- ako imash kur
Imash li ti od ova neshto? Ako nemash, pochni da pravish planovi za biznis oti samo radi pari kje ebesh ti vo zivotot...
Ili ili...
Izvadi si ja glavata od shupakot, pochni da se razvivash sebesi i sfati deka nishto vo zivotot, a posebno socijalni interakcii i dinamiki so zeni NE E crno i belo.
Klosar eden ne sum od strumica. Od kaj zakluci deka sum od strumica? pisi koja ti e sestra 17cm debel kur da vide sto znaci site zvedi da gi izbroe.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.369
Поени од реакции
2.289
Klosar eden ne sum od strumica. Od kaj zakluci deka sum od strumica? pisi koja ti e sestra 17cm debel kur da vide sto znaci site zvedi da gi izbroe.
Абе оди сади краставици и френки ајде, шо замараш. Оди повтори го 2 одделение па врати се напиши шо си научил.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.647
Поени од реакции
8.555
Член од
22 јуни 2019
Мислења
817
Поени од реакции
1.296
Абе оди сади краставици и френки ајде, шо замараш. Оди повтори го 2 одделение па врати се напиши шо си научил.
Ја би зададил ама во стан живеам. А од кога е тоа срамно човек да саде краставици и френки? Да си име свое домашно природно производство.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.369
Поени од реакции
2.289
Кога ќе се онадиме нема совест да ме јаде оти си сестра на мој другар.
Како мислиш да се онадиме?
Не сум лезбејка
Автоматски споено мислење:

Ја би зададил ама во стан живеам. А од кога е тоа срамно човек да саде краставици и френки? Да си име свое домашно природно производство.
Не реков дека е срамота, реков да одиш да засадиш, ама сигурно во Германија живееш штом си во стан.
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2023
Мислења
428
Поени од реакции
1.704
Да не беше мајка ти да те спаси кога се давеше од кикиритка или парченце компирче прженко, и да не беше мајка ти да те избања секоја вечер, ќе си починеше уште бебенце од инфекција на пипето, бебињата се нежни знаеш, ти си бил едно мало лигаво нежно бебенце со газенце кое барало банкање секоја вечер, да не ти се нафрли нежното бебешко кожиче, за понатака да пораснеш ете во мажиште шо ги изгради патиштата и куќите.

Заклучок: да не беше мајка ти ЖЕНА, немаше да пораснеш во јакото маже шо денес ни ги изгради патиштата и куќите и го врти светот. :tapp:(n):pos::pos::pos:Туку твојата авантура животна ќе завршеше многу порано.
А да не бил татко му, немало да постои и да се зачне тоа бебе така да мажот и жената си требаат еден на друг, но во последниве 10тина години тоа е се поретко затоа што модерниот феминизам ги учи жените дека woman needs a man like a fish needs a bicycle.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom