La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.356
Поени од реакции
16.964
@cholismo
Симеоне пак ќе игра со 3 штопери, го планира за штопер Азпиликуета или замена десен бек?
Појма немам, можно е да игра со тројца штопери, а и за ротација е таман. На бековските позиции бевме најтенки,а и општо цела задна линија. Сега со доаѓањето на Галан, Азпи и Сојунчу, за ефтини пари ги пополна Симеоне дупките. Останува само да се види како ќе се вклопат во тимот.

Атлетико многу тивки на трансфер пазарот, а и со оглед на финансиските проблеми кажано беше дека нема да се расфрлаат со пари. Освен ако заминат Феликс, Мората и за Саул се шушка нешто, тогаш друга приказна ќе биди.

После интересот за Амрабат сега и Хојбјерг се споменува како алтернатива.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.514
Поени од реакции
23.297
Појма немам, можно е да игра со тројца штопери, а и за ротација е таман. На бековските позиции бевме најтенки,а и општо цела задна линија. Сега со доаѓањето на Галан, Азпи и Сојунчу, за ефтини пари ги пополна Симеоне дупките. Останува само да се види како ќе се вклопат во тимот.

Атлетико многу тивки на трансфер пазарот, а и со оглед на финансиските проблеми кажано беше дека нема да се расфрлаат со пари. Освен ако заминат Феликс, Мората и за Саул се шушка нешто, тогаш друга приказна ќе биди.

После интересот за Амрабат сега и Хојбјерг се споменува како алтернатива.
За Саул нели се шпекулира дека веќе е капарисан кај Роналдо и Брозович во тим ?
На нет веќе вадат формации со него и дека за уште малку фали да се официјализира трансферот.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.356
Поени од реакции
16.964
За Саул нели се шпекулира дека веќе е капарисан кај Роналдо и Брозович во тим ?
На нет веќе вадат формации со него и дека за уште малку фали да се официјализира трансферот.
Па затоа пишав дека Саул е пред излезна врата. Се преговара за сумата која треба да ја платат Арапите и за неговата плата.
Во Атлетико зема 7 милиони годишно, шо е премногу.
Арапите му нудат 20-че ама одбиена е таа понуда веќе.
Многу голем даунгрејд му се деси на чоекот во кариерата.
Изминатава сезона покажа знаци на живот на неколку партии ама мислам тоа е тоа. Штета за играчот, голем потенцијал имаше и еден од омилените ми беше во Атлетико, шо се деси со чоекот појма немам.
Автоматски споено мислење:

14 клубови склучија договор на секој натпревар да има минимум 300 карти за гостинските навивачи и истите да не коштаат повеќе од 30 евра. :bravobe:
Барса, Реал, Осасуна, Виљареал, Рајо и Гетафе не потпишале :toe:
Картите во Шпанија се лудост, прескапи се. Пред некое време ви постирав тука слика од стадионот на Виљареал со оградите, катастрофа.
 
Последно уредено:
Член од
29 април 2015
Мислења
4.074
Поени од реакции
3.861
Ако у Шпанија се изгор што да кажеме за у Премиер Лига?
Ја платив на Камп Ноу 35 евра на втор прстен утакмица од ЛШ.
Обична утакмица во премиер лига и утепано седиште ти е минимум 200 фунти.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.356
Поени од реакции
16.964
Ако у Шпанија се изгор што да кажеме за у Премиер Лига?
Ја платив на Камп Ноу 35 евра на втор прстен утакмица од ЛШ.
Обична утакмица во премиер лига и утепано седиште ти е минимум 200 фунти.
Добро сега спрема стандардот збораме, неспоредливо е Англија со Шпанија.
Зависи и од натпреварот додуша

Германија имаат најефтини карти мислам од топ лигите. Во прв блок ме кошташе 15 евра картата на Алијанц, со се некој такси 22 вкупно.
Сега за финалето супер купот со Лајпциг картите се движат од 40 до 80 евра првично
Гарант и поефтина ќе се најди на вториот пазар како одминува времето.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.074
Поени од реакции
3.861
Добро сега спрема стандардот збораме, неспоредливо е Англија со Шпанија.
Зависи и од натпреварот додуша

Германија имаат најефтини карти мислам од топ лигите. Во прв блок ме кошташе 15 евра картата на Алијанц, со се некој такси 22 вкупно.
Сега за финалето супер купот со Лајпциг картите се движат од 40 до 80 евра првично
Гарант и поефтина ќе се најди на вториот пазар како одминува времето.
У Март на Алијанц 50 евра пред стадион ја платив, 5 мин пред утакмица чекав.
Се беше распродадено, а на официјалната страна се движеа од 40 до 80 евра за седење и 20 за стоење со навивачите.

Зборот ми е, 50 евра и не е така скапа карта да гледаш гиганти како Барса, Атлетико или Баерн.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.356
Поени од реакции
16.964
У Март на Алијанц 50 евра пред стадион ја платив, 5 мин пред утакмица чекав.
Се беше распродадено, а на официјалната страна се движеа од 40 до 80 евра за седење и 20 за стоење со навивачите.

Зборот ми е, 50 евра и не е така скапа карта да гледаш гиганти како Барса, Атлетико или Баерн.
Да е до кај 50 се трпи.
Ама знаат над 100 да одат. Поготово на дерби да не збораме.
Јас платив 150 евра Атлетико- Еибар, као banquilo experencia картата беше, одма позади клупата на играчите последно коло, ама и последен натпревар на Торес во Атлетико па им се можеше со цените, цел стадион беше фул распродаден од пред еден месец шо се вика.
Да се надополнам, 50 евра за нас како туристи кои ќе одиме еднаш годината на стадион не е многу, ама за локалците кои одат често и те како е скапо, поготово во земја како Шпанија.
Цело време има поплаки и бојкот заради цените на картите ама тоа е тоа.
 
Последно уредено:

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.882
Поени од реакции
24.429
Ова сакав да го кажам што го кажа @cholismo.
Ние како туристи што одиме еднаш во годината не ни е скапа картата, но фанови што идат викенд за викенд им прави разлика.
Јас платив 55 евра да гледам во 2018та Реал Мадрид - Гетафе.
Во Бугарија против Лудогорец не ми текнува колку беа картите, зашто тогаш купивме блок карти за сите три утакмици (Базел и Ливерпул), а во Скопје за Супер Купот најскапо ме кошташе картата.
Поготово на гостински навивачи каде што треба да платат и превоз од град до град.
Сосема коректна е одлуката да се фиксира цената на картите на гостинските навивачи.

Само што Реал и Барса никогаш нема да се сложат на тоа, поготово не сега со новите стадиони.
Не толку за приливот на пари што ќе им биде фиксиран, сепак од твитот гледам дека станува збор само за 300 карти, туку дека не сакаат такви луѓе да им одат на стадионите.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.748
Поени од реакции
63.224
Ако у Шпанија се изгор што да кажеме за у Премиер Лига?
Ја платив на Камп Ноу 35 евра на втор прстен утакмица од ЛШ.
Обична утакмица во премиер лига и утепано седиште ти е минимум 200 фунти.
Aко добро ме служи меморијата, 55 фунти беше за со Кристал Палас на Олд Трафорд од Премиер Лига, и 39 фунти со Дерби Каунти во Карлинг Куп. Проблем во Англија не е толку износот на картата, колку што е тешко да купиш една, има ненормален интерес од цел свет. За дерби утакмиците има лотарија. Со оглед на тоа дека за Јунајтед има 55,000 сезонски карти, плус 3-5000 се даваат на гостински навивачи, практично, остануваат 14,000 во слободна продажба, за луѓе од цел свет.

Првата слика е oд местото каде што седевме со Кристал Палас, втората со Дерби.



 
Последно уредено:
Член од
29 април 2015
Мислења
4.074
Поени од реакции
3.861
Aко добро ме служи меморијата, 55 фунти беше за со Кристал Палас на Олд Трафорд од Премиер Лига, и 39 фунти со Дерби Каунти во Карлинг Куп. Проблем во Англија не е толку износот на картата, колку што е тешко да купиш една, има ненормален интерес од цел свет. За дерби утакмиците има лотарија. Со оглед на тоа дека за Јунајтед има 55,000 сезонски карти, плус 3-5000 се даваат на гостински навивачи, практично, остануваат 14,000 во слободна продажба, за луѓе од цел свет.

Првата слика е oд местото каде што седевме со Кристал Палас, втората со Дерби.



Јас во Англија не сум бил, другар што живее во Лондон е фан на Челзи и до сега 2 пати има отидено само во 6 години.
Едната ја плати 250 фунти со Тотнем лани позафи гол и уште една пред некоја година, исто околу 200 фунти.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.436
Поени од реакции
8.516
Јас во Англија не сум бил, другар што живее во Лондон е фан на Челзи и до сега 2 пати има отидено само во 6 години.
Едната ја плати 250 фунти со Тотнем лани позафи гол и уште една пред некоја година, исто околу 200 фунти.
Затоа се повеќе и повеќе го "баталуваат" премиерлигашкиот фудбал и следат локални клубови, пример се дел од навивачите на Манчестер Јунајтед кои си формираа нов клуб - Јунајтед од Манчестер.

Бонус.

 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.356
Поени од реакции
16.964
Преполни му се стадионите во Англија.
Во Шпанија можиш да видиш полупразни стадиони кога не се игра дерби натпревар.
Едноставно не можи секој да си дозволи секоја недела од буџетот по 50/80 евра за карта.
Платите не им го дозволуваат тој луксуз.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
866
Поени од реакции
1.791
Кога ќе треснеш нешто...
Никој му нема рамен на Циги Џуниор.

IMG_COM_20230522_1907_29_6471-1-750x536.jpg
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
15.356
Поени од реакции
16.964
Тесна е трката, тука негде се двата
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom