Франција, немири, здраво

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.659
Поени од реакции
28.043
Не им текнува како можат да ги смират,можат по истиот терк како Германците кога таму дивееа по улици и силуваа жени во Келн

Им испринтаа прирачници како да им ги ебат жените и одма се смирија.Сигурен сум дека и во Франција ова може да упали.Мислам зашто да ги апсат за силување кога може на изволте жените да им ги дадат
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.578
Поени од реакции
9.159
Не им текнува како можат да ги смират,можат по истиот терк како Германците кога таму дивееа по улици и силуваа жени во Келн

Им испринтаа прирачници како да им ги ебат жените и одма се смирија.Сигурен сум дека и во Франција ова може да упали.Мислам зашто да ги апсат за силување кога може на изволте жените да им ги дадат
Што би се рекло со свој камен по глаа. Само за хумор и забава не бива... Истиот пример го имаш кај нас само наместо жените им ја даваш државата без упатство НА ИЗВОЛТЕ :pos:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.383
Поени од реакции
22.915
Убаво сумираше националистов зошто десничарите и националистите не треба да се мешаат во фркава.
Некој погоре убаво имаше кажано дека додека ретардите левичарски сами не осетат загрозеност од баграта никогаш нема да се освестат.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.781
Поени од реакции
22.928
Kaj go ima ova celo intervju da go gledam
Не знам каде го имам целото интервју, ама знам кој е па може тоа ќе ти помогне. Мухамед Тавхиди (Tawhidi) контроверзен (и тоа е преблаг збор) шиитски имам којшто е неприфатлив од своите, а не па од сунитите. Познат е по екстремниот cherry picking начин на толкување на исламот каде што ги зема само убавите работи, а ги отфрла лошите. Гледано од хумана, човечка перспектива може да се каже дека е добар како за по муслимански стандарди, ама гледано од исламска теолошка перспектива е многу лош муслиман т.е. ако сакаш да научиш што и како е исламот не треба да учиш од него.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.355
Поени од реакции
58.022
Oti be temata ne se preimenuva vo
Presvrtnica vo Francija ?
Alo moderator, ne se nisto posebni ovie od bilo koja druga drzava kade imase presvrtnici, ne im pravite djabe ladila, nikoj fala nema da vi reci.
Види неблагодарност јеботе, три дена вие што мрсите муда на политика секој ден ни пост не пишавте за настаните во Франција, на крај ви отворив тема да има каде да пишете, сега насловот не чинел, Украина, ти реков ми рече... еве и јас го молам модераторот да ја преименува темата бидејќи мали сте за немири, здраво. Јас не сум политички закопан во ров, ме боли Тасе за вашата политичка коректност, тема е за пишување штокур е битно каков е насловот, настаните што ги коментираме се тие што се.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.066
Поени од реакции
1.413
Кога сме кај Франција, погледенете ја секоја нивна репрезентација за да приметите колку работите им се избегани од контрола.
Штета за обичниот фрнацуски (франачки) народ што треба да живее се скапани афрички племиња заради ретардирани политичари.
А и секако најважното : фала ти Соросе што ја забрани слободата на говор на белците.
Shteta navistina shteta...

Bidejki ste sllabi vo istorija, da ti kazham deka seto ova shto ti go kazhuvash, im se vraka bumerang na francuzite za toa shto im napraija na afrikancite niz historija.
I mislam deka ova nema da prestane.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.897
Поени од реакции
21.368
Види неблагодарност јеботе, три дена вие што мрсите муда на политика секој ден ни пост не пишавте за настаните во Франција, на крај ви отворив тема да има каде да пишете, сега насловот не чинел, Украина, ти реков ми рече... еве и јас го молам модераторот да ја преименува темата бидејќи мали сте за немири, здраво. Јас не сум политички закопан во ров, ме боли Тасе за вашата политичка коректност, тема е за пишување штокур е битно каков е насловот, настаните што ги коментираме се тие што се.
Ko ke vidis, jas ednas na tri nedeli so se veli komentiram ,no toa ne e pricina kontinuitet da nema.
Site temi so slicna tematika pocnuvaat taka po novo, ne gledam pricina zosto ovaa bi bila isklucok.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.424
Поени од реакции
29.954
Koлеги, колеги... Ајде компромис, предлагам наслов „Франција, немири, здраво (Пресвртница за Франција)“. :)
Автоматски споено мислење:

Bidejki ste sllabi vo istorija, da ti kazham deka seto ova shto ti go kazhuvash, im se vraka bumerang na francuzite za toa shto im napraija na afrikancite niz historija.
Францускиот народ профитираше преку војни и експлоатација и колонизација, или аристократијата/елитата/олигарсите (од кои солиден дел не се ни Французи, туку Евреи)?

Што се случува сега со потомците на таа олигархијска елита?
Страдаат заедно со францускиот народ, или ги чува приватно обезбедување додека си седат по тоа замоците и немаат гајле за ништо?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.263
Поени од реакции
36.144
Мислам дека сте грешка. Like it or not, таму сме. Можда сме најсиромашната, најутепана земја меѓу нив, ама таму сме. Дури имаше Ни си сама кај нас, пандан на me too. Мислиш во Алжир или Пакистан имало нешто слично?

Сва среќа што неаме поише од 5 црнци тука, иначе и кај нас ќе палеа објекти сега.
Ние сме цивилизациски поблиску до нив се сложувам, ама тоа е нашата перцепција. Јас зборувам за перцепцијата што ја има еден просечен Французин, а он не гледа некои разлики. И ние и алжирецот доаѓаме таму за да печалиме за парче леб, и ние и алжирецот доаѓаме од сиромашна, утепана, нефункционална држава полна со корупција, и ние и алжирецот не сме некоја цивилизациска придобивка за нив нит имаме што да понудиме повеќе сем да вршиме работи што просечниот Француз не сака да ги работи. Сфаќаат дека исламот е голем проблем за нив, ама тоа не значи дека нас не гледаат како исти на нив. Тоа никогаш нема да биде.
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
467
Поени од реакции
816
Ti rabotis kako crnec.... nemas n3kakov benefit od drzavata.... tie imaat azil se I'm e plateno... samo prodavaat droga I pravat po 8 deca...imaat stan kirija penzii a ti rabotis kako Rob samo za da platis kirija.....vcera arapski narkoman na 10 gosino devojce I ja ukrade tasnata pred moi oci.... pred 1000 luge.... strasni sceni,,, ne fukncionira nisto
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.778
Ti rabotis kako crnec.... nemas n3kakov benefit od drzavata.... tie imaat azil se I'm e plateno... samo prodavaat droga I pravat po 8 deca...imaat stan kirija penzii a ti rabotis kako Rob samo za da platis kirija.....vcera arapski narkoman na 10 gosino devojce I ja ukrade tasnata pred moi oci.... pred 1000 luge.... strasni sceni,,, ne fukncionira nisto
Па нели заминавте од овде зошто ништо не функционираше? Сега ем сте странци ем пак ништо не функционира.
Автоматски споено мислење:

Башкада ти е страв децата пред зграда да ги пуштиш. За мерак.
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
467
Поени од реакции
816
Vezbam vcera vo parkot... pominuvaat arapi bogati od 20 do 30 godini....me prasuvaat dali mozam da I'm dadam usluga trojvcara da me pravele za dobra para plus droga gratis a ako neznam da im najdam nekojnprijatel......a polno deca so familii...ne mi e strav decata da gi pustam nadvor... jas sum vo del od Evropa kaj sto seuste e mirno I fukncioniraar rabotite... takvi raboti moze da se slucat na bahnof kaj sto sedaat narkomanite... vo germanija na nekoi mesta ne e vo red...
Автоматски споено мислење:

Па нели заминавте од овде зошто ништо не функционираше? Сега ем сте странци ем пак ништо не функционира.
Автоматски споено мислење:

Башкада ти е страв децата пред зграда да ги пуштиш. За мерак.
Sto tropas gluposti, zaminav posto imam 3 fakulteta I rabotev privatno za 300 evra posto nemam kniska....a toj sto lepese plakat e funkcioner so plata od 50000 denari... I normalno deka ke zaminam... I da jadam gomna ovde poarno e odkolku da gi gledam tie lica vo makedonija....za pocetok mi e poloso I od dole....ama barem imam nekoja pogolema pocit kako covek...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom