UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 август 2015
Мислења
411
Поени од реакции
702
Каков одвратен лик е помошникот на Конте или што и да е. Исто перикле ко него си земал да прави притисок на судии за да не јаде он картони.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537
Потенцијални противници на Барса:

Ливерпул, Челзи, Манчестер Сити, ПСЖ, Дортмунд, Баерн Минхен

Еве што ќе го сруши форумот догодина без разлика што ќе се деси
Автоматски споено мислење:

Види го @dragonsky уште ги дупи,овие не можат додо и бенсебиани да ги тепаат титула ќе освоеле


Sent from my SM-A920F using Tapatalk
А бе не знам дали ќе освојат, ама секако подобри шанси имаат сега без ЛШ и во лига каде Јуве играат најочаен фудбал икада, второ место се, не е дека не можат, до сега имаат ок резултати
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.143
Поени од реакции
16.468
Antonio Conte snapped at reporters to ‘think before asking questions’ and explained his choices in Inter’s Champions League exit to Shakhtar Donetsk.

Sky pundit Fabio Capello said there was not the determination, the desire to win at all costs, but Conte just shrugged.

“I have no response to that.”

Capello asked do you actually have a Plan B when things don’t work, seeing as Shakhtar changed to face him?
“We do have a Plan B, but I won’t talk about it here, otherwise that’ll be a total disaster and that’ll get neutralised too.”
 
Последно уредено од модератор:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.241
Поени од реакции
108.141
@Фан клуб Интер, без заебанција. Ако Конте остане после деновиве во клубов..
Дали би се сметаело за успешна сезона и дали би се искупил со освоена титула во Италија?
Види брат, не дека Интер од 2010 навака секоја година освојува титули па сега ако освоел титула во Серија А, а испаднал во ЛШ уште во група, може да се окарактеризира како неуспешна сезона, али дефинитивно ова е црна дамка на сезоната, како и да заврши истата за Интер. Срамота е покрај два апла послаби клубови и финансиски и играчки и секако, плус и полумртов Реал, ти да завршиш 4-то место со 6 бода од 6 меча....... На вакви утакмици се ствара победнички менталитет и идентитет на екипа, играчи и тренери, а очигледно Интер тоа уште го нема. На Конте е да се извади и да освои титула во Серија А, иако искрен да бидам го мразам уште откако стана тренер на Интер, од првиот ден, а и пред тоа го мразев, така да се да му ебам дај боже да го избркаат што побрзо. Династија ќе градел он матерница му ебам јас негова.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.488
Поени од реакции
5.509
@Фан клуб Интер, без заебанција. Ако Конте остане после деновиве во клубов..
Дали би се сметаело за успешна сезона и дали би се искупил со освоена титула во Италија?
Не.
Срамот не си иде.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.266
Поени од реакции
16.859
Потенцијални противници на Барса:

Ливерпул, Челзи, Манчестер Сити, ПСЖ, Дортмунд, Баерн Минхен

Еве што ќе го сруши форумот догодина без разлика што ќе се деси
Автоматски споено мислење:


А бе не знам дали ќе освојат, ама секако подобри шанси имаат сега без ЛШ и во лига каде Јуве играат најочаен фудбал икада, второ место се, не е дека не можат, до сега имаат ок резултати
Челзи, Дортмунд па и Псж тешко дека можат да ги усрамат Барса, за другите три ќе се воздржам од коментари, ќе ми се лутат вокерот и компанија :rolleyes:
Автоматски споено мислење:

Потенцијални противници на Барса:

Ливерпул, Челзи, Манчестер Сити, ПСЖ, Дортмунд, Баерн Минхен

Еве што ќе го сруши форумот догодина без разлика што ќе се деси
Автоматски споено мислење:


А бе не знам дали ќе освојат, ама секако подобри шанси имаат сега без ЛШ и во лига каде Јуве играат најочаен фудбал икада, второ место се, не е дека не можат, до сега имаат ок резултати
Челзи, Дортмунд па и Псж тешко дека можат да ги усрамат Барса, за другите три ќе се воздржам од коментари, ќе ми се лутат вокерот и компанија :rolleyes:
Автоматски споено мислење:

Потенцијални противници на Барса:

Ливерпул, Челзи, Манчестер Сити, ПСЖ, Дортмунд, Баерн Минхен

Еве што ќе го сруши форумот догодина без разлика што ќе се деси
Автоматски споено мислење:


А бе не знам дали ќе освојат, ама секако подобри шанси имаат сега без ЛШ и во лига каде Јуве играат најочаен фудбал икада, второ место се, не е дека не можат, до сега имаат ок резултати
Челзи, Дортмунд па и Псж тешко дека можат да ги усрамат Барса, за другите три ќе се воздржам од коментари, ќе ми се лутат вокерот и компанија :rolleyes:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom