ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  • Креатор на темата Флеш
  • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

  • Да

    Гласови: 39 18,9%
  • Не

    Гласови: 139 67,5%
  • Така-така (Делумно)

    Гласови: 28 13,6%

  • Вкупно гласачи
    206

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.256
Поени од реакции
16.250
И добро на што личи ова бе Владе?
Има ли овај народ наш барем грам самопочит и верба во колективната моќ со која може да делува врз политичкиот монопол во државава?
Каква самопочит бараш од народ шо гз под кирија дава за болварски пасоши.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Сафет место Мизрахи?Ахх бе ропаци едни.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.026
Поени од реакции
4.825
Сосема очекувана листа, барем според до сега проектираната политика на раководството на овој субјект.
Забелешките кон поединци се во зависност од афинитетите на оној што коментира, а веќе има обиди да се насочи фокусот кон работи од периферно значење.
За мене предложените носители на листи говори за тоа каква политика можам да очекувам во наредниот период во колку оваа политиканстка групировка успее да се наметне и состави влада. Да нема дилеми и вам ви е познато каква политика можете да очекувате.
Ако не знаете каква политика да очекувате еве во два збора - конзервирање на прокетот Северџистан и само мали козметички промени кои треба да го залажат народот-Македонците дека ете нешто се работи!

Имаше еден коментар кој го оправдува ставањето на Бишевац на листата како добар маркетингшки трик, а самиот говори дека никогаш не би гласал за оваа партија ама ете од неутрален аспект говори дека имало добри и лоши потези, многу подобро ќе беше вакви неутралци да им предложат на овие од ДПсНЕ да го стават Крсто на една од листите, како носител се разбира, за да имаат уште поголем маркетингшки импакт!

Пред неколку седмици се обидов поставив прашање, дали и колку состојбава со заразата ќе влијаее на претстојните избори. По се изгледа прерано сум поставил такво прашање затоа што некои не сакаат да мислат неколку чекори понапред туку од денес до утре.
Денес има тнр. лидерски состанок (ебати лидерите кои не водат, веќе сите станаа свесни кон што не водат ама уште се препелкаат и продолжуваат со сеење на магла), состанокот е за одлука дали да се поместат или одложат изборите. Еден од потребните услови, прогласување на пандемија од страна на СЗО е исполнет, вториот мерката за прекин со работа на градинки, училишта и... е исто така исполнет, сега следува изјава од лидерашиве како тие се грижат за здравјето на луѓето па ќе ги поместат изборите за 15 односно 30 дена.
Јас типувам на 30 дена, не знам зошто едноставно ми изгледа пологично. Проблемот е што погалвиците си дозволуваат да носат вакви одлуки во име на институциите на системот, и според мене за да има одложување потребно е да се воведе вонредна состојба, па да се свика веќе распуштениот состав за да си го продолжи мандатот, чекај чекај од каде ми е оваа познато? Вториот фактор кој има уште поголемо влијание за одложување исто така се тркала и се движи кон нас, неговиот потенцијал ќе можеме да го процениме за 1-2 месеци значи повторно иста приказна.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Има некој линк до листата на кандидатите за пратеници?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.648
Поени од реакции
3.554
Лошо ке помине Панчо.
Ионака нема никаков рејтинг надвор од Кавадарци во 4ката, а после потегов прашање е што останало да го гласа во Кавадарци.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.168
Мотивот е самото име на партијата и што тоа историски значи за народот. Манипулантиве само се кријат зад името и го злоупотребуваат.
Сите сме ВМРО. Ама да ја поддржуваш оваа партија која 10 години пустошеше и го смени името. Незнам...
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Пред распуштење на собранието беше изгласан законот за ЈО во корист за сдс хунта и воедно изборниот модел е тој дел малку се знаело за народот дотовиот модел што никаде во демоНкратски земји нема таков модел затоа предлагам контра гласање и да му се даде глас со над 63 пратеници за дпмне во спротивно Заев ќе победи и покрај малку гласачи односно од шарени амеби ако воопшто да гласат.А многумина сакаат да НЕ гласаат воопшто со други зборови бојкот што пак во 2018 е изгласан таков закон што бојкот е оневозможен дали сте свесни или не сте бре ?!
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.168
Мицкоски и компанија не беа за носење на законот а ЈО??? :pos:
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Мицкоски и компанија не беа за носење на законот а ЈО??? :pos:
А бе не ме замарај кога врска немаш за политика освен тоа Мицко е уценето магаре ама барем попаметен е од Заев будалата заедно со неговите гласачи истото важи из Шеќеринска ,Димитров и останатите багра
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Помогнете ми да сватам со кој кадар Мицковски планира да ја "оправа" државава... и дали помислува да прави некаква ревизија на Преспанскиот договор?
Исто така, кои се тие потенцијални коалициски партнери со кои ВМРО би соработувал пред и пост-изборно?
Никако ревизија тоа уште полошо ќе направи туку само раскин ама...


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom