Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Deckii pocnaaa so ukazi denes podpisan mie ukaz samo sto proveriv 18 maj 2017 intervju so sreka na site rabotav trgna[DOUBLEPOST=1553526963][/DOUBLEPOST]
Evo i so kakvi dokumnti bev
Sreknjo prijatele so ubavo da go koristish bese Eden od poaktivnite na forumiv pozz
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Na polozotelno od 6 juli inace so izvodi od baba 1920 i potvrda od bitola od kaj marinela
ЧЕСТИТКИ !!!!!
Еве доказ за сите Хејтери на форумов, а ги знаеме кој се, дека даваат со ПОТВРДА или тоалет хартија, или како сакате кажете ја, хахахаххајаха:ROFLMAO::vozbud::pos:
П. С. а ние меѓу другото сме посредници за нив, хахахахха :P
 
Член од
22 јули 2018
Мислења
75
Поени од реакции
172
Sreknjo prijatele so ubavo da go koristish bese Eden od poaktivnite na forumiv pozz
Fala pepi sega brzo i kaj tebe poso se iznaceka zaedno so mene hahah site da si docekate[DOUBLEPOST=1553533512][/DOUBLEPOST]
ЧЕСТИТКИ !!!!!
Еве доказ за сите Хејтери на форумов, а ги знаеме кој се, дека даваат со ПОТВРДА или тоалет хартија, или како сакате кажете ја, хахахаххајаха:ROFLMAO::vozbud::pos:
П. С. а ние меѓу другото сме посредници за нив, хахахахха :P
Toa e batka brunhilda mn pametna se pravese i nekoj dr clen na forumov poso eksperti se valda za se bidi poz i srekno
 
Последно уредено:
Член од
29 ноември 2018
Мислења
29
Поени од реакции
51
Deckii pocnaaa so ukazi denes podpisan mie ukaz samo sto proveriv 18 maj 2017 intervju so sreka na site rabotav trgna[DOUBLEPOST=1553526963][/DOUBLEPOST]
Evo i so kakvi dokumnti bev
Со среќа државјанството!! Те молам само разреши ја мистеријата дали поднесе изводи и потврда во Правосудие или не!?
 
Член од
22 јули 2018
Мислења
75
Поени од реакции
172
Со среќа државјанството!! Те молам само разреши ја мистеријата дали поднесе изводи и потврда во Правосудие или не!?
Koga podava jas sve zadrzuvaa orginali potrdi izvodi zato nemav potreba da nosam ponovo
 
Член од
29 ноември 2018
Мислења
29
Поени од реакции
51
Koga podava jas sve zadrzuvaa orginali potrdi izvodi zato nemav potreba da nosam ponovo
Сакаш да кажеш дека изводите и потврдата ти ги задржаа во ДАБЧ за издавање на удостоверението што го имаш постирано и толку? Не ги поднесе истите во Правосудие кога поднесуваше документи? Само Удостовернието ли го поднесе во Правосудие??
 
Член од
25 декември 2017
Мислења
31
Поени од реакции
114
Na polozotelno od 6 juli inace so izvodi od baba 1920 i potvrda od bitola od kaj marinela
So srekja drugar i za ubavo da si go iskoristis!!! Bravo! Jas cekam za zena mi e na polozitelno od 17ti oktomvri so potvrda od istiov klub. Kaj i da e site ke zemete a ekspertite ke nema na civa maka da se sitat i ke si ostanat da mizeruvaat po forumi
 
Член од
22 јули 2018
Мислења
75
Поени од реакции
172
Ljubisa a koj ti bese posleden status pred da ti potpisat ukaz? Cestitam ti
Molbata vie razgledana od sotot so polozitelno stanovniste se ceka izdavajne ukaz od vice i toe to[DOUBLEPOST=1553540604][/DOUBLEPOST]
Сакаш да кажеш дека изводите и потврдата ти ги задржаа во ДАБЧ за издавање на удостоверението што го имаш постирано и толку? Не ги поднесе истите во Правосудие кога поднесуваше документи? Само Удостовернието ли го поднесе во Правосудие??
Znam vo dabac odnesov orginli so proishodot vo papka sve vo pravosudie ne vidov so imase vnatre mozda bea orginlit da ne te lazam drugo vreme bese togas drygo vreme sega so sreka na site
 
Член од
15 февруари 2018
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво друштво. Кој бил скоро на интервју да ми каже што прашуваат? Јас задутре одам. Фала однапред :)
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Здраво друштво. Кој бил скоро на интервју да ми каже што прашуваат? Јас задутре одам. Фала однапред :)
Научи ги овие прашања, и зависи кај кого ќе паднеш, помалку или повеќе ќе ве испрашуваат.
 

Attachments

Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Научи ги овие прашања, и зависи кај кого ќе паднеш, помалку или повеќе ќе ве испрашуваат.
100 pati na den im go odgovaras istovo,treba stvarno da te plakaat,ne te zasluzuvaat,ako sakaat da se zapoznaeni treba sekoj den da go sledat forumov a ne edno isto da prasuvaat,kaj da e i tebe ke ti se smaci da im odgovaras pa da gi vidam koj ke im odgovara togas
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom