Kуќи опседнати од духови?

D

dARK_ElementaL

Гостин
Имам чуено за опседнатата куќа во Црниче. Еден другар од средно бил со негово друштво ама не им се десило ништо натприродно. Само била стара пред распаѓање
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Имам чуено за опседнатата куќа во Црниче. Еден другар од средно бил со негово друштво ама не им се десило ништо натприродно. Само била стара пред распаѓање
Ако другар ти ти кажал дека во скоро време бил во посета на куќата, те излажал:D Куќата веќе околу 2 години не постои, ја срушија и колку што разбрав на нејзиното место ќе се гради зграда.
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Ако другар ти ти кажал дека во скоро време бил во посета на куќата, те излажал:D Куќата веќе околу 2 години не постои, ја срушија и колку што разбрав на нејзиното место ќе се гради зграда.
Не. Не бил во скоро време. Одамна бил. Уште кога бевме средно ми кажуваше за тоа пред 5, 6 години
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
A,mu bilo li interesno tamu ?
Takvite mesta se jezivi.
Незнам дали му било интересно не спомна ништо за тоа. Рече дека не била опседната. Така само збореле луѓето. Немало никакви знаци на натприродна активност кога он и другарите негови биле таму немало ништо што би ги уплашило. Само најобична стара куќа била.
Веројатно не му било интересно чим не бегале од духови.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Незнам дали му било интересно не спомна ништо за тоа. Рече дека не била опседната. Така само збореле луѓето. Немало никакви знаци на натприродна активност кога он и другарите негови биле таму немало ништо што би ги уплашило. Само најобична стара куќа била.
Веројатно не му било интересно чим не бегале од духови.
:pos: Starite velat deka vo mornicava kukja natprirodni aktivnosti ima vo tekot na nokjta. :pos:
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Ако другар ти ти кажал дека во скоро време бил во посета на куќата, те излажал:D Куќата веќе околу 2 години не постои, ја срушија и колку што разбрав на нејзиното место ќе се гради зграда.
Веќе е изградена. :icon_mrgr:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Чисто ме интересира дали становите таму лесно се продаваат или сепак постои пречка во одлуката на купецот со оглед на тоа што се муабети постоеа за тоа место.
Мислам дека веќе си е вселена. Не верувам дека и тие што купуваат начуле нешо такво.
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
:pos: Starite velat deka vo mornicava kukja natprirodni aktivnosti ima vo tekot na nokjta. :pos:
Тоа и јас сум го чул. Навечер напаѓале. Дневната светлина им сметала

Нешто пред некое време другар си отиде дома 15-10 минути пред полноќ. Некој од постарите негови му рекол дека имало на полноќ некакви самовили. Првпат слушам за тоа.

Во оној филмон: exorcism of emily rose. Имаше нешто дека демоните напаѓале во три саат ноќеска за да го исмеваат Светото Тројство. И за ова првпат слушам. Некои велат и дека филмот е праен според вистински настани.

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Тоа и јас сум го чул. Навечер напаѓале. Дневната светлина им сметала

Нешто пред некое време другар си отиде дома 15-10 минути пред полноќ. Некој од постарите негови му рекол дека имало на полноќ некакви самовили. Првпат слушам за тоа.

Во оној филмон: exorcism of emily rose. Имаше нешто дека демоните напаѓале во три саат ноќеска за да го исмеваат Светото Тројство. И за ова првпат слушам. Некои велат и дека филмот е праен според вистински настани.

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
za filmot da praven e po vistinska prikazna ima i na jutub nekoi zvuci mislam snimeni i ne samo toa ima dosta videa so exorcizmi
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
za filmot da praven e po vistinska prikazna ima i na jutub nekoi zvuci mislam snimeni i ne samo toa ima dosta videa so exorcizmi
Ама на јутуб тоа се само видеа. Може и да глумат или монтажа да е.
За Емили. Шо знам. Јас сум атеист некако ми треба поцврст доказ дека стварно е тоа. А и дали таа постоела. Викаат нешто имала гроб.

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom