Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Зошто sorry, ми закажаа за 4 месеци покасно, не е толку лошо. А за прашањето твое - мислам дека не читаш, веќе кажав каде и кога.
Хахахаа, да, сум го испуштил тоа. Од нервоза е, тоа е тоа. :)
 
D

Drexel

Гостин
@HammerOfThor До кај е работата со тебе бидејќи сме два дена разлика во интервју ти се смени статус или...кај мене е сеуште финална (17 feb sum jas a Hammer e 15 ako se sekjavam dobro za tie so neznaat)
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Btw, за овие што отишле преку Битола на интервју, за колку време отприлика ви се образовала преписката (односно официјално ви почнала да течи процедурата)?

Кога дипломатската пошта отишла во Софија?
 
Член од
2 март 2017
Мислења
28
Поени од реакции
27
Btw, за овие што отишле преку Битола на интервју, за колку време отприлика ви се образовала преписката (односно официјално ви почнала да течи процедурата)?

Кога дипломатската пошта отишла во Софија?
Intervju vo bitola na 21.10.16 vneseno vo sistem na 13.01.17
 
Член од
1 март 2017
Мислења
62
Поени од реакции
79
A zasto se kod vas tolko ceka na intervju u Skopje?
Kod nas u Nis u konzulat intervju rade odma,nema cekanje nema nista.
 
Член од
22 октомври 2016
Мислења
16
Поени од реакции
5
ZDRAVO.. za ovie so sme od 2012god prekrateni ima li nekoja informacijja... ke mozi li nekak oda se zemi pasosot ?? sekoe info e dobredodeno .. pozz fala odnapred
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Pepibe kako sfati deka sum bila na intervju neznam. Jas uste vo oktomvri go pominav intervjuto. Sega bev za drug bev za podavanje vo DAPC. Inaku pisav za intervjuto vo prethodnite postovi. Glavno e da kazes deka si bugarin!!!
moja greska,инаку сега пред две недели бесе мој пријател на интервју него го давеле МНОГУ со прашања...
 
Член од
1 март 2017
Мислења
42
Поени од реакции
29
Zanima me da li se nekome promenio status od zad'lzitelno suglasuvanie...i koje mu je brojce ?? Unapred hvala
 
Член од
9 септември 2015
Мислења
18
Поени од реакции
25
@HammerOfThor До кај е работата со тебе бидејќи сме два дена разлика во интервју ти се смени статус или...кај мене е сеуште финална (17 feb sum jas a Hammer e 15 ako se sekjavam dobro za tie so neznaat)
i mene me interesira istoto.. jas bev na 16 feb. na intervju i seuste na finalna
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
M

Marija79

Гостин
6.02.2017 mi je smenjen status I pisalo deka se ceka potpis na ukaz
Denes proverim I pise Lispvat deni
Kakva je ova rabota aman
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom