Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
17 Февруари минатата година, ти?
Значи, да планирам една година (+/-) после датата на интервју. Уште да ми го закажеа годинава. :(

Za proizhod potpisano do 11.10.2016.g. Info od danas.
Чекај малку, на 05.03.2016 имаше напишано дека потпишале произходи до 05.10.2016. Да не си грешка нешто? Не може за 15 дена само 6 дена да обработале. :unsure:
 
Последно уредено:
D

Drexel

Гостин
Значи, да планирам една година (+/-) после датата на интервју. Уште да ми го закажеа годинава. :(



Екстра! Јас сум од 04.11.2016. :) Уште малце. LOL
Јас имав среќа го фатив последниот воз што се вика произходот ми беше готов за некаде 3 месеци, интервјуто закажано за 2 месеци и од интервјуто точно една година за да дојдеш до финален статус, сега треба година да се чека дури до самото интервју :( па уште година до финален статус а да не збориме ако вратат некого на дополнителна :anco:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
17 Февруари минатата година, ти?
Интервјуто ми беше на 15.02.2017, значи 2 дена пред твоето. Ние сме завршиле со подготовки на документи за произход во последен момент. Тие што после нас идеа, им закажаа интервјуа многу покасно од нас. Мислам дека бев 22 септември 2015 да закажам интервју. Знам дека тие што беа во декември/јануари да закажат интервју им закажаа после година ипол. Значи, имаме среќа. Како и да е, очекувам да ги завршиме сите процедури за надоцна 2 3 месеци од сега. Со среќа на сите!
 
D

Drexel

Гостин
Интервјуто ми беше на 15.02.2017, значи 2 дена пред твоето. Ние сме завршиле со подготовки на документи за произход во последен момент. Тие што после нас идеа, им закажаа интервјуа многу покасно од нас. Мислам дека бев 22 септември 2015 да закажам интервју. Знам дека тие што беа во декември/јануари да закажат интервју им закажаа после година ипол. Значи, имаме среќа. Како и да е, очекувам да ги завршиме сите процедури за надоцна 2 3 месеци од сега. Со среќа на сите!
Со среќа, и какви препреки да има...њама откажување :ojeaa:
 
Член од
20 март 2017
Мислења
51
Поени од реакции
26
Zdravo na site.
Jas dobiv proishod vo 2016ta, intervjuto go pominav vo oktomvri istata godina, e sega sakam da prasham dali ima potreba od zagrizenost, deka apliciram so dokument od chichko mi i dokument od Bugarskiot kulturen klub vo Strumica. Fala vi :)
 
D

Drexel

Гостин
Zdravo na site.
Jas dobiv proishod vo 2016ta, intervjuto go pominav vo oktomvri istata godina, e sega sakam da prasham dali ima potreba od zagrizenost, deka apliciram so dokument od chichko mi i dokument od Bugarskiot kulturen klub vo Strumica. Fala vi :)
Ако имаш документ од чичко стоиш на солидно, и од клубот е плус :)
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Јас имав среќа го фатив последниот воз што се вика произходот ми беше готов за некаде 3 месеци, интервјуто закажано за 2 месеци и од интервјуто точно една година за да дојдеш до финален статус, сега треба година да се чека дури до самото интервју :( па уште година до финален статус а да не збориме ако вратат некого на дополнителна :anco:
Секогаш сум бил баксуз. :tapp::pos:

Побрзо зимај тоа пасошот и гитла од МКД. :) Со среќа.
 
Член од
1 март 2017
Мислења
62
Поени од реакции
79
Значи, да планирам една година (+/-) после датата на интервју. Уште да ми го закажеа годинава. :(



Чекај малку, на 05.03.2016 имаше напишано дека потпишале произходи до 05.10.2016. Да не си грешка нешто? Не може за 15 дена само 6 дена да обработале. :unsure:
Moze, zbog izbori, rade samo po 2 sata dnevno, a nekad i ne rade uopste. Katastrofa.
 
M

Marija79

Гостин
Ma nesto misluvam da su na neki odmorim u ministarstvo tamo ,pa na svi izlega ukaz posle 30 dena ,a mene uste ne
 
Член од
2 октомври 2016
Мислења
349
Поени од реакции
294
најголем број немаат стари документи, туку се со потврди од здруженија или со роднинска врска ид братучеди, вујковци и слично. Тие се загрижени.
Pa i tie vazat toa se orginali izglasano e so zakon deka vazat tie dokumenti od bugarska egzarhija za rodeni pred 1918 taka da site se orginal dokumenti !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom