Зошто децата се крштеваат (во православието) на својата 1 година?

Дали го одобрувате тоа што друг им ја одбира религијата?!?


  • Вкупно гласачи
    178

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Јас тврдев дека во новиот завет мастурбацијата е грев и е забранета, ти се убаци дека сум направил грешка и за тоа посочи стих каде се вели дека мастурбацијата е грев..... Знам дека не си свесен колку е тоа глупо, ама тоа е....со инка не се става.
Да си свесен за својата грешка, до сега ќе ти текнеше; прво, се повикуваш на стих од Писмото во кој самозадоволувањето не е споменато воопшто а убеден си дека си го потрефил точниот стих, а мене ми префрлаш дека грешам, но не за друго, туку затоа што ти посочив дека се повикуваш на погрешен стих, иако вистинскиот стих веќе ти го посочив....

Просто кажано, си го „утнал„ стихот најмалку за 104,5 %.

Ај од мене малку: :lolzz:
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Матеј 5:
27.”Сте чуле дека им било речено на старите: ‘Не прави прељуба!’
28.А Јас ви велам дека секој, кој гледа на жена со желба, веќе извршил прељуба со неа во своето срце.
29.Ако твоето десно око те соблазнува, извади го и фрли го од себе; зашто е подобро да ти пропадне еден од членовите, отколку целото твое тело да биде фрлено во пеколот.
30.И ако твојата десна рака те соблазнува, отсечи ја и фрли ја од себе; зашто ти е подобро да пропадне еден од твоите членови, отколку целото твое тело да отиде во пеколот.[DOUBLEPOST=1486397346][/DOUBLEPOST]
Ете ти си маструбирала а новиот завет вели дека за тоа се оди во пекол. Сега ќе веруваш дека нема да одиш во пекол за да ти биде поубаво или нема да веруваш во новиот завет?
Некои викаат дека постои пекол па незнам а не сум прочитала дека несмее да се мастр и дека е грев[DOUBLEPOST=1486407918][/DOUBLEPOST]
Ne se slagam... primer pripadink na ISIS ...dali e ubavo vo sto veruva toj?
Муслиманите се друг народ,тие се сосема други[DOUBLEPOST=1486407967][/DOUBLEPOST]
Eве стварно пишувало.

Прво послание до коринтјаните, 6,9.
Прегледај го приврзокот 164513

Глупости. Верувањето е за наивни.
Има докази дека Господ постои и што и како,за се има докази и зашто да не се верува??
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Има докази дека Господ постои и што и како,за се има докази и зашто да не се верува??
Па нема докази дека постои.
Ти реков, верувањето е само за наивните. Нека си веруваат кога се такви.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.863
Поени од реакции
35.652
Некои викаат дека постои пекол па незнам а не сум прочитала дека несмее да се мастр и дека е грев[DOUBLEPOST=1486407918][/DOUBLEPOST]
Муслиманите се друг народ,тие се сосема други
Госпо си е во тек со технологијата и има електронска библија во која ги следи изумите на научно пле и става нови ставки, според некои внатрешни информации правење на повеќе профили на форум и тролање е казниво и повлекува бан, а банираните членови служат за лепење на казаните во пеколот.

Библијата не е напишана од госпот.
Кој е госпо, име, презиме, локација на живеење, пол, писмен/неписмен, висина/тежина?
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Па нема докази дека постои.
Има докази Господ ги напишал тие правила,не ги напишал туку од него се и има филмови и за Адам и за сите светци и за сите луѓе и за сите добри личности што направиле добро дело[DOUBLEPOST=1486408329][/DOUBLEPOST]
Госпо си е во тек со технологијата и има електронска библија во која ги следи изумите на научно пле и става нови ставки, според некои внатрешни информации правење на повеќе профили на форум и тролање е казниво и повлекува бан, а банираните членови служат за лепење на казаните во пеколот.



Кој е госпо, име, презиме, локација на живеење, пол, писмен/неписмен, висина/тежина?
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Има докази Господ ги напишал тие правила,не ги напишал туку од него се и има филмови и за Адам и за сите светци и за сите луѓе и за сите добри личности што направиле добро дело
Да де има филмови и за спајдермен.
Нема никакви докази, да имаше ни ти немаше да веруваш ни никој на планетава.
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Да де има филмови и за спајдермен.
Нема никакви докази, да имаше ни ти немаше да веруваш ни никој на планетава.
Епа ја така мислам дека потекнуваме од Господ а не од мајмуни некои викаат од мајмуни ама мајмуните незнаат ништо
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Епа ја така мислам дека потекнуваме од Господ а не од мајмуни некои викаат од мајмуни ама мајмуните незнаат ништо
Ти можеш да мислиш што сакаш, ама доказ нема. И што врска имаат мајмуните? Кој те излажал такво нешто?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.863
Поени од реакции
35.652
Он е насекаде околу нас, неможе да го видиш.
Околу нас има воздух, сакаш да кажеш дека воздухот е уствари госпо, има логика, или можеби кислородот, ако него го снема сибавме пичката.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.863
Поени од реакции
35.652
Епа ја така мислам дека потекнуваме од Господ а не од мајмуни некои викаат од мајмуни ама мајмуните незнаат ништо
47 минута оди и договорете се со тентов колку денови работел госпо дури ги праел луѓето.
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Ти можеш да мислиш што сакаш, ама доказ нема. И што врска имаат мајмуните? Кој те излажал такво нешто?
Епа како сме зодадени од што од Господ,од мајмуни,од вода?? Мора од некаде да потекнуваме а и со причина верувам во Господ дека постојам со причина,со причина живеам да го направам светот подобар,да има помалку атеисти или да ме памтам по нешто добро[DOUBLEPOST=1486408869][/DOUBLEPOST]
47 минута оди и договорете се со тентов колку денови работел госпо дури ги праел луѓето.
Господ не ги правел луѓето туку секој тука е со причина на светов,секој е создаден за нешто
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Епа како сме зодадени од што од Господ,од мајмуни,од вода?? Мора од некаде да потекнуваме а и со причина верувам во Господ дека постојам со причина,со причина живеам да го направам светот подобар,да има помалку атеисти или да ме памтам по нешто добро[DOUBLEPOST=1486408869][/DOUBLEPOST]
Господ не ги правел луѓето туку секој тука е со причина на светов,секој е создаден за нешто
Подобар живот само ако се опаметите вие верниците и да не верувате во глупости. Само тогаш подобар живот. Додека ве има зло ќе правите по светов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom