Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
16 ноември 2014
Мислења
241
Поени од реакции
251
Кај ви беше овој жар претходниве утакмици, мамето да ви го ебам.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Раш е зрел за на клупа, редовно промашува шанси од кои мора да даде гол.

Не се знаеше кој каде игра првите 20 минути заради 4-4-2...

Мора многу порано да влегуваме во мечевите...
ако раш е за на клупа, мата е зрел за пензионерски дом со гратис дубалче !!!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.505
Поени од реакции
6.136
Кај ви беше овој жар претходниве утакмици, мамето да ви го ебам.
Кој жар бе брат? :D

Ептен слаби, безидејно вртење околу 16тник. Одбраната на Лестер е бетер од нашиот напад иначе кур ќе водевме 0-2.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Три шута во рамките на голот, 2 гола. Не игра ништо посебно Манчестер, ама ги реализираа шансите. Уште само на два натпревари да се случеше ова што денес се случува, на пример со Хал и Стоук, Манчестер сега ќе беше трет, со бод заостанување зад Тотенхем. Само како доказ дека случајноста игра огромна улога во фудбалот. Една промашена шанса, една статива, замина натпреварот.

Оваа сезона е таква каква што е, да се фати место во ЛШ, да се освои некој куп. Догодина, со продаен Мата, со донесен Гризман, со донесен уште еден десен бек и DMC, Манчестер би морал да биде во кремот на европскиот фудбал. И со Марсијал да се среди работата под итно, многу е подобар од Рашфорд, да не се лажеме.
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.548
Поени од реакции
62.463
Не мислиш дека се избламира доволно за еден ден...
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Мене баш ми се допаѓа како игра Раш на натпреваров, одлично соработува и влегува во шанси. Првата шанса требаше подобро, другите две го извади максимумот и само Шмајхл е крив што не даде гол.

Sent from mTalk
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Мене баш ми се допаѓа како игра Раш на натпреваров, одлично соработува и влегува во шанси. Првата шанса требаше подобро, другите две го извади максимумот и само Шмајхл е крив што не даде гол.

Sent from mTalk
Не велам дека игра лошо, ама сепак мислам дека Марсијал е подобар на таа позиција и дека би морал да игра пред Рашфорд.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom