Генерална дискусија за светското првенство во Франција

Кој ќе биде владетел во светскиот ракометен крем?


  • Вкупно гласачи
    82
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Ги уби Тити, вампир по по. :cuc:

И Бразилциве очај, никаква игра, пола полувреме со +1 играч не успеаа една акција да направат.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.228
Поени од реакции
108.093
Ој учи француски, не се брукај. Luc се транскрибира во Лик, а Valentine - Валентан, тука малце го утнал.
Абе шукурац, каков Лик, кажи си го Лук на селски и аукурац. Цел живот е Лук Абало сеа ќе се правиме некои стручњаци и ќе измислуваме топла вода.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
19.456
Vincent Gerard или според Калински Жерар Венсан:zver:,"Да,да мора да е Венсан ова драги гледачи".
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Против Франција во ваква атмосфера во гости и многу појаки и поискусни репрезентација не би можеле да играат а не пак една исклучително млада екипа како оваа на Бразил. Не се толку за потценување бразилците, ама денес нема што да бараат. Ќе ги видиме на другите натпревари. Толедо, Лангаро, Мораеш, Силва... Исклучително млади и талентирани играчи сите. Може да бидат доста опасни брзилците во иднина. И воопшто цела репрезентација, имаат само 1 што е постар од 27 години. На ова првенство, ќе мора да се задоволат со борба со десеткуваната Полска за 4то место.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.109
Поени од реакции
9.940
Абе шукурац, каков Лик, кажи си го Лук на селски и аукурац. Цел живот е Лук Абало сеа ќе се правиме некои стручњаци и ќе измислуваме топла вода.
Цел живот грешно ако го изговараат не значи дека треба и до крај да се оди со грешна варијанта.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.327
Поени од реакции
5.607
Во пресрет на почетокот на првенството еве и една моја прогноза.

1. Франција
2. Данска
3. Германија
4. Шпанија
---------------------
5. Хрватска
6. Шведска
7. Словенија
8. Норвешка
---------------------
9. Катар
10. Русија
11. Унгарија
12. Македонија
13. Тунис
14. Египет
15. Белорусија
16. Бразил
---------------------
17. Исланд
18. Аргентина
19. Полска
20. Чиле
21. Бахреин
22. Саудиска Арабија
23. Јапонија
24. Ангола

Е сега слободно цитирајте ме и смејте ми се кога ќе испогрешам се :anco:
Сo Пoлскa ептен си јa утнaл прoгнoзaтa Знaеме декa се испулaни куршуми aмa некaкo дo тoлку слaби не се.
Мислaм дa му ги мениш пoзиците нив сo Русите
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Сo Пoлскa ептен си јa утнaл прoгнoзaтa Знaеме декa се испулaни куршуми aмa некaкo дo тoлку слaби не се.
Мислaм дa му ги мениш пoзиците нив сo Русите
Ако се остварат најавите дека практично цела бековска, голманска и пикерска ротација им се во аут за првенството, ништо чудно мојата прогноза да е и преоптимистичка. Само со специјалисти за одбрана и крила многу тешко се стигнува до резултат. Гарант ќе игра Душебаев некој ултра-Червар/Металург стил, ништо чудно да пробува и со 7 на 6 ама не верувам дека можат до толку да изненадат.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.711
Поени од реакции
6.649
Леле сајтов на првенствово, очај...:tapp:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Заебани се,од Французите ниеден не ми фаќа око.
Нов селектор сеа имаат,многу крокодили а мала барата,сите ќе треба да добијат минутажа.
Повеќе на минус ми одат грото од Французите.
Карабатиќ влечи незгодна повреда на рамото,уште од мечот со Нант пред некоја недела,па можно е да не го замараат многу,и да го штедат,можат и без него да се справат со Бразил.
Гигу исто можен минус,ако игра повеќе Мае тогаш и многу веројатно е тој да шутира пенали шо не мора ништо да значи.
Порте најверојатно ќе дели минутажа со Дика Мем,или со Дипанда,неам видено кој се финалните состави,тешко дека ќе пребаци,иако се е можно,Бразил не е познат како сјаен во одбрана.
Исто и за Сораиндо,иако овај ваљда ќе е повеќе во напад,иако ќе има сериозна конкуренција во другиот Карабатиќ,овај беше повреден,можно е да има лимитирана минутажа.
Повеќе Бразилците ми се некако интересни,Де Толедо е добар бек,ако го остават да игра нема да чуди да закуца 4 комада.
Исто и овај Чиуфа,доста брзо крило,на минатото СП доста минутажа имаше.
Исто и Рожерио Мораес,ако го играат повеќе ваљда ќе закува еден ебан гол.
И Тиагуш Петруш имаше доста солидна минутажа на времето,ако игра денес во напад наместо само во одбрана би требало да закуца 3,еден од ретките двометраши ,ако не е единствен.
Да резимирам:icon_mrgr:,најмногу око ми фаќаат Карабатиќ -,Тиагуш Петруш +,Де Толедо +.ама јас не би уплатил тисучу на овие,сепак Франција е ова,Омејер на гол:гик:,лудаци,Бразилци,ова она:icon_mrgr:

:cuc::cuc::cuc: БОГУ НАД БОГОВИТЕ :bravobe::bravobe::bravobe:
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Момци каде пратите статистика во живо за натпревариве, поточно за играчи ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom