Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
C

Castiel

Гостин
Поглупо нешто не можеа да направат со заменава..
Воопшто не е глупо. Габриел ќе добие минути да игра, а до Џиџи ќе има искусен голман од кој може нешто да научи. Сторари воопшто не е за потценување.
 
P

PewDiePie

Гостин
Мене ова ми смрди на нешто повеќе од глупа замена на позајмици Сторари-Габриел.
Да не,не можат да му продолжат договор на Донарума па го пуштаат дибекон да собере искуство за да брани друга сезона...

И кинези и 100 мили мајки ќе им ебам ако го испуштат детено
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Plizzari may ask to be sold due to lack of playing time behind Donnarumma. Milan rejected an offer of €2M from Man City a month ago.

Donnarumma's extension is a top priority for the Chinese, who consider the goalkeeper unsellable. [GdS]
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Мене ова ми смрди на нешто повеќе од глупа замена на позајмици Сторари-Габриел.
Да не,не можат да му продолжат договор на Донарума па го пуштаат дибекон да собере искуство за да брани друга сезона...

И кинези и 100 мили мајки ќе им ебам ако го испуштат детено
Не биди фанта,Донарума е малолетен и неможе да потпише 5 годишен договор се чека 25 фебруари кога ќе наполни 18 год.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
И тој треба да оди на позајмица, а не да биде резерва. Според некои е поталентиран и од Донарума.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Our future goalkeeper has turned 40 years old today. Donnarumma wasn't even born when Storari made his debut.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.838
Поени од реакции
23.083
Незнам што се замарате толку со Сторари.
Габриел и на тоа малу што играше од кога е у Милан не ме импресионирал, подобро нека иде у Каљари со таа лоша одбрана може да има свака утакмица 2-3 интервенции за на телевизија и да му се земе некој денар на лето.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Се освен победа е катастрофа и чекор назад од Наполи Лацио кои во последни минути собраа 3 бода. До март следуваат потешки натпревари со Наполи, Лацио и Фиорентина и незгодни гостувања против Торино, Сасуоло и Удинезе.

 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Денес мечов е must win, домашен терен, сите играчи му се на располагање освен Куцо кој се повредил вчера па мора да се атакува на 3 бода.
 
P

PewDiePie

Гостин
Гледајте што им прави Пато на Барса.......за Балотели,Нијанг,Боатенг и цела таа циганска банда ради која беше избркан го има измислено дишењето,одењето и фудбалот.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Пато како прво не е избркан. Ниеден тим не чува таков играч, а му дадоа многу шанси и предолго го чуваа. Имаше талент, а ако беше здрав сигурно немаше да го продадат.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Аманте бе... Па ако Пато не доби шанса незнам кој добил до сега. Не беше избркан иако најголема грешка ќе бидит то шо не беше продаден кога можевме да лапминме 50 милјони за него од ПСЖ или Сити или незнам кој други беа заинтересирани во тоа време. Наместо тоа го зачувавме и му го подаривме Тевез на Јуве како и тутулата. Али то се празни муабети, не вредит да се спомвет, камо нека играт на ниво во било кој тим, заслужуват и мене ќе ми бидит мило па ете можит и пак ке заиграт за нас некогаш.

Следни 2 со Торино и те како заебани, морат да ги стегнет дупината ако сакаме нешто успех сезонава.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.782
Поени од реакции
13.467
Osven Pato, ja od vcerasniot natprevar bi go istaknal i Locatelli. Ova mu bese eden od podobrite natprevari.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom