Serie A 2016/2017

Кој ќе го освои Скудетото?


  • Вкупно гласачи
    170
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
C

Castiel

Гостин
Знаеш што е најтажно... што Интер и Милан дозволија во своите редови да им игра еден Суљо Мунтари, па сега за Суле да правиме проблеми што кажал пред новинарите...
Да не ви играл Фелипе Мело во тим ќе сфатев зашто го пишуваш ова ама вака.. :toe:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Абе какви играчи дојдоа у Интер и Милан во перидов кога се дно дна, играчи што за Суле се бокибатина па тој вошкар најде вакви изјави да дава.
Бака, Ромањоли, Диего Лопез, Миранда, Перишиќ, Банега, Кондогбија, играчи што можеа да бираат клуб кај да идат, дојдоа у Милан и Интер па еден смрдлив Суле кој не постои на мапа види го што збори, не би дошол у Интер и Милан, ало пријател кој те бара бе тебе? :pos:

Ќе дојде утре некој тим ко Мидлзброу, Стоук, Џенова и ќе го спакува по брза постапка. Така и Имбула и Џексон се курчеа па глеј кај завршија на крај.

Суле бе, од вакви самобендисани идиоти тоне фудбалов.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.666
Поени од реакции
81.836
Да не ви играл Фелипе Мело во тим ќе сфатев зашто го пишуваш ова ама вака.. :toe:
Фелипе Мело барем беше поличен за гледање, не беше као вашиот кој личеше како да излегол од деветиот круг на пеколот... ХК, ПУ!!!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.838
Поени од реакции
23.082
Види во право е човекот за Милан и Интер, се додека клубовите не застанат на здрави нозе, никој нема да им дојде. Истото беше и со Јуве пред да го освои скудетото во 2012, кај нас идеа само играчи од типот на Пациенца, Џакерини, Мота, Матри, Григера... Инвалиди кои пробуваа да се прослават со тоа што играа во клуб од реномето на Јувентус.

Одкако освоивме 2-3 скудета по ред, почнаа и играчите да се нудат да играат во Јуве... Тевез, Љоренте, Кедира, Игуаин, Сандро.
Милан ајде барем сезонава се гледа некаков напредок со децата, не е нешто wow али покажаа знаци на живот. Е сега кажи ми кој НОРМАЛЕН играч би сакал да игра во овој полуумрен Интер? Види какви играчи имаат во екипа, и како челниците им го водат тимот...

Нема да се сложам само со она кое Бонучи и Келини ги прави добри дефанзивци, а Рамос (пази РАМОС) и Боатенг се левел погоре од овие двајцава. Нема врска...

Што е во право бе, не бил чекор напред у кариерата негова да иде у Италија.
Лигата била слаба, а германска била јака, село без кучиња со Дармштад и Инголштад. Нека го праша Пеп колку е јака Германската лига.

Типов мајка му и татко му знаат дека фудбал игра, игра у Хофенхајм кој лани едвај спаси жива глава. Да е играч од Барса па да збори така а не овој мочково.

Што вика Џонтра на крај ќе заврши у Мидлзборо или Саутемптон.

Иначе да се разберемо за Боатенг слепецот се слажем, али за Рамос немој, задњава сезона-две од кој почна Силва да стагнира со формата Рамос е најбољи дефанзивец на свет..
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Локатели,Донарума и Ромањоли се тие што се иднината, за останатите ќе видиме.

Лападула не го рачунајте за младинец, 26-7 има, далеку е од тоа и не се знае како ќе игра понатака.
Има некои одлични карактеристики кои мене лично многу ми се допаѓаат ама рано е да се збори каков удел ќе има понатака.

Донарума знам дека не си го спомнал намерно пошо мислиш дека ќе е играч на Јувентус ама не си прај бајрам со мозокот за џабе.
Јас никогаш не сум кажал дека Донарума ќе биде играч на Јуве, и за твоја информација стварно не ми ни текна на него... А за тоа дека ќе остане подолго време во Милан, не сум сигурен дека така ќе биде, мое мислење е дека за некоја година ќе премине во друг клуб ...
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.756
Интераши ме интересира нешто, и ставивте крст на оваа сезона или уште има што да се спаси :icon_lol: ?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.666
Поени од реакции
81.836
Интераши ме интересира нешто, и ставивте крст на оваа сезона или уште има што да се спаси :icon_lol: ?
Од сезонава можат да се спасат само играчиве што ќе го напуштат тимот во Јануари :icon_mrgr:
 
D

Darko_ufo

Гостин
Aко не ја договарале финатава еве на... Едниот рандом и ничим изазван да праша за Интер во рандом ден како Петок а другиот со убитачна досетка да се надоврзе. :pos:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.178
Поени од реакции
107.757
Интераши ме интересира нешто, и ставивте крст на оваа сезона или уште има што да се спаси :icon_lol: ?
Веројатно крстот е одговорот, ептен сеа ако не заредат некоја серија победи уз еден-два кикса на Наполи, мада стварно тешко, премногу бодови се изгубија со умрените екипи, Палермо дома, Милан гости, Каљари дома...
 
D

Darko_ufo

Гостин
Веројатно крстот е одговорот, ептен сеа ако не заредат некоја серија победи уз еден-два кикса на Наполи, мада стварно тешко, премногу бодови се изгубија со умрените екипи, Палермо дома, Милан гости, Каљари дома...
Де бе до толку песимизам па само 7 бода сме од 3 место а уште не е полусезона, Милан не ги ни рачунам секако ќе лапаат 8-9 место... Со Наполи ќе биде битката ама мислам дека Интер лапа топ 3.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom