Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.709
Поени од реакции
19.802
После машките биле покварени вакви онакви такви, а кој бил причината за сето тоа се разбира еве ви цела тема, и не за џабе останало од старо ако кучката не мрдне со опашката, кучето нема да и се наврти, така е во овој случај, ние жените ти сме просто неразбирливи или премногу причинско последични суштества, ако е добар и те сака-бараме друг, ако те тепа, изневерува, пцуе, те кубе пред друштво те вреѓа ондак за него и крв ќе даеме, и уште една морам да кажам после ова, е*и да те сака, тепај да те слуша... никад нема да се опаметиме..:toe:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Vaka: Idam so decko mi 8 meseci ...no pred dva meseci zapoznav eden decko koj preterano mn.mi se zasviga(a 8 meseci mi se nema deseno drug da mi se zasviga) Mu se zasvigav i jas na deckoto i pocnavme da se dopisuvame i do sega se imame videno 3 pati .....znaci deckoto ima ist karakter ko mojot i nenormalno mnogu me privlekuva ...Na pocetokot mislev da go otrgnam od mislite no nikako ne mi odese ....toa e se okey .....No ima eden problem ...IMAM DECKO ,koj go sakam(no mislam deka go odsakuvam) on me saka premnogu (a ne ni zasluzuvam) se znaeme 5 godini(drugari na vremeto) ...i sakam posle vrskava da ostaneme drugari....no mislam deka ako prekineme ke go izgubam kako drugar i poradi toa go odlozuvam raskinuvanjevo :S Znam deka ke pati i nejkam da go povredam .....

Ve molam kazete mi kako da ja prekinam vrskava i idei za najbezbolno raskinuvanje zs nesakam da go povredam .....:nesum::se_ molam:icon_frow
Понуди му пари... нек си купи лаптоп или некој добар мобилен за да може да те заборави. Јас би те остаил одма за ајфон од новите. Па и би биле другари после.
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Па Снеже да бидам искрен со тебе,јас да ти бев дечко и да дознаам дека за тоа време дур сме иделе ТРИ пати си се гледала со друг тип,ќе ти ги искршев коските сите до една,лути се после ти колку сакаш. :toe: Така да ти си го знаеш дечкото дали е во стање да те здрви од ќотек ако му кажеш што си направила или пак ќе те пушти туку така да си идеш од неговиот живот. Е сега морам да те прашам што пенис си барала со друг кога веќе имаш дечко што те сака и што го знаеш 5 год.? Човек да не знае дали да се смее или плаче на муабетот дека планираш да напуштиш таква врска за 3 искачања и за некој што мислиш дека има ист карактер како тебе,па добро може ли да си толкаво теле и да не сфатиш дека секое машко кога сака да ќари некое девојче и иде по кејф,тоест наеднаш има исти интереси и сфаќања како девојчето на кое му се пушта,ведар е фин насмеан и се така дур не го ќари. Е после да речеме почнуваш врска со типот,му раскинуваш на дечко ти и поминува недела,две,месец,два месеци и оп типот со ист карактер некако не бил толку ист како тебе а? Тогаш почнува да си го покажува вистинското лице и ти сфаќаш дека гадно си се заебала,и сакаш назад со бившиот. Епа да ми извиниш ама тогаш ќе можеш да го цицнеш малку што ќе ти се врати. Затоа мој совет е глеј усери све со некој што те сака за некој што го свиѓаш и што глава ставам дека се обидува да те ќари само и после ќе те шутне,а тоа како можеш да спиеш навечер со помислата дека си искачала со друг а имаш дечко,алал да ти е,не може секој така треба да си гад од карактер за да направиш таква работа и да се правиш како ништо да не било.......па може и треба да идеш со типот(3 гледања) пошто очигледно незнаеш да цениш љубов,очигледно си шиткач.
прво еден голем!!!! аплауз за постот, се што сакав да кажам а ме мрзеше да пишам. Да знаев како се пушта репутација ке пуштев.

@ Снеже Абе пиле, и јас си имав една таква како тебе, и иако не почна како пријателство, 4 години ми беше еден од центрите у животот, верен бев ко куче и на крај го папав повеќекратно. Без разлика како ке постапиш, твојот моментален дечко ке остане јако повреден, бидејки и да не му раскинеш сега, ке се дознае дека си искачала со некој кенгур таму, и тоа 3 пати. Како што објаснува цитираниот пост, ти очигледно не ги знаеш машките доволно за да ти активира алармот дека те меркаат само како трофеј. Како човек со навистина горчливи искуства со таков профил на девојки како твојот, искрено се надевам дека ке му раскинеш на моменталниот (бидејки дечкото очигледно заслужува многу подобра од тебе) и ке си почнеш нешто со кенгурот (за да те легнат и шутнат ко крпа, и МОЖЕБИ, САМО МОЖЕБИ тогаш ке се опаметиш). Тебе женска ти престои период на плачење кога ке сватиш шо си изгубила.
 
Член од
24 јули 2010
Мислења
212
Поени од реакции
12
Vaka: Idam so decko mi 8 meseci ...no pred dva meseci zapoznav eden decko koj preterano mn.mi se zasviga(a 8 meseci mi se nema deseno drug da mi se zasviga) Mu se zasvigav i jas na deckoto i pocnavme da se dopisuvame i do sega se imame videno 3 pati .....znaci deckoto ima ist karakter ko mojot i nenormalno mnogu me privlekuva ...Na pocetokot mislev da go otrgnam od mislite no nikako ne mi odese ....toa e se okey .....No ima eden problem ...IMAM DECKO ,koj go sakam(no mislam deka go odsakuvam) on me saka premnogu (a ne ni zasluzuvam) se znaeme 5 godini(drugari na vremeto) ...i sakam posle vrskava da ostaneme drugari....no mislam deka ako prekineme ke go izgubam kako drugar i poradi toa go odlozuvam raskinuvanjevo :S Znam deka ke pati i nejkam da go povredam .....

Ve molam kazete mi kako da ja prekinam vrskava i idei za najbezbolno raskinuvanje zs nesakam da go povredam .....:nesum::se_ molam:icon_frow
Драга снеже од социјален и психолошки аспект вие имате проблем НЕ може сакам ама несакам или сакам или не сакам трето нема:toe:
Велите го сакам ама не доволно како тој сто ме сака мене, па затоа побарав друк тип ова е крајно несериозно од ваша страна .:zlo:
Со самата помисла на друк тип вие го повредивте својот дечко а со тоа што сте излегувале со друк тип сте го заклале своејот дечко:pop:
Под хитно морате да му објасните што се случува што повеќе одолговлечувате се повеќе и повеќе го повредувате и пропаѓате во проблеми.
А како тој ќе реагира и дали ќе остане другар незнам тоа зависи од него лично каква е личност и каков карактер има .
Мене тоа да ми го имаш направено јас би те помножил со нула :duel:

Со среќа........
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
НЕ ЗНАМ како да се "пуштам" на девојки т.е. како да ги ќарам.
Некоја надеж има за мене?

Треба да имаш муда! башка ако си докај 16,17 години не треба некоја јака филозофија бе баце....само опуштисе и биди свој и не се замарај...поарно корпа да ти лупнат неголи ич да не се обидеш...
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
142
Поени од реакции
14
Vaka: Idam so decko mi 8 meseci ...no pred dva meseci zapoznav eden decko koj preterano mn.mi se zasviga(a 8 meseci mi se nema deseno drug da mi se zasviga) Mu se zasvigav i jas na deckoto i pocnavme da se dopisuvame i do sega se imame videno 3 pati .....znaci deckoto ima ist karakter ko mojot i nenormalno mnogu me privlekuva ...Na pocetokot mislev da go otrgnam od mislite no nikako ne mi odese ....toa e se okey .....No ima eden problem ...IMAM DECKO ,koj go sakam(no mislam deka go odsakuvam) on me saka premnogu (a ne ni zasluzuvam) se znaeme 5 godini(drugari na vremeto) ...i sakam posle vrskava da ostaneme drugari....no mislam deka ako prekineme ke go izgubam kako drugar i poradi toa go odlozuvam raskinuvanjevo :S Znam deka ke pati i nejkam da go povredam .....

Ve molam kazete mi kako da ja prekinam vrskava i idei za najbezbolno raskinuvanje zs nesakam da go povredam .....:nesum::se_ molam:icon_frow
Ај сеа јас да ти кажам нешто. За разлика од другиве, јас нема одма да почнам да те осудувам и да те навредувам. Луѓе сме грешки правиме. Овие што те исповреѓаа сигурно се далеку од светци. Битно е да научиш од грешките. Ако мислиш дека дечко ти нема да дознае за тоа дека си искочила 3пати со друг, биди паметна и прекини ги сите контакти и одалечи се. Немој да мислиш дека дечко ти е цвеќе за мирисање и ништо ти нема скриено. Ако дечкото навистина те сака, немој да дозволиш да го прокоцкаш за некој кој ќе ти биде само минлива фаза. Како и да е во очите на овој другиов што ти се пушта сигурно не си нешто вредно туку сака само да си го направи меракот. Ако чувствуваш нешто кон сегашниот дечко, мудро премолчи си ја грешката и гледај да не ја повториш. Ако му раскинеш за другиов мислам ќе се каеш. Само да знаеш малкумина во животот ќе бидат способни да ти пружат љубов. Затоа пази што ке прокоцкаш. Твое си е како и да е :) се надевам ќе ја донесеш вистинската одлука.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Кој ни го дава правото да судиме некому за неговата двоумица помеѓу овој или оној партнер?
Зошто забораваме дека сето тоа е право на свој избор?
Зошто забораваме дека ниеден совет тука неможе да помогне?
Колку и да е сличен проблемот со оној што Ние сме го доживеале, тој е сепак премногу различен!
Луѓе со ист проблем но сите тие се индивидуи со различна моќ на перцепирање и реализирање.

Даваме совети а забораваме дека љубовта се заснова на тоа да си го слушаш срцето бидејќи сите што пишуваат се деца помали од 17 години, и ништо на нивни години не е сериозно. Разумот треба да си го употребат само кога има причина за тоа ( проблем со дрога партнерот ако има итн итн итн), за сето друго немаме право да судиме, да правиме сеир или пак да даваме совети.

Ваков одговор давам бидејќи несретнав Љубовен проблем кој заслужува да се замисли човек и да даде совет.
 

kam

kamikaza
Член од
16 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
4
Vaka: Idam so decko mi 8 meseci ...no pred dva meseci zapoznav eden decko koj preterano mn.mi se zasviga(a 8 meseci mi se nema deseno drug da mi se zasviga) Mu se zasvigav i jas na deckoto i pocnavme da se dopisuvame i do sega se imame videno 3 pati .....znaci deckoto ima ist karakter ko mojot i nenormalno mnogu me privlekuva ...Na pocetokot mislev da go otrgnam od mislite no nikako ne mi odese ....toa e se okey .....No ima eden problem ...IMAM DECKO ,koj go sakam(no mislam deka go odsakuvam) on me saka premnogu (a ne ni zasluzuvam) se znaeme 5 godini(drugari na vremeto) ...i sakam posle vrskava da ostaneme drugari....no mislam deka ako prekineme ke go izgubam kako drugar i poradi toa go odlozuvam raskinuvanjevo :S Znam deka ke pati i nejkam da go povredam .....

Ve molam kazete mi kako da ja prekinam vrskava i idei za najbezbolno raskinuvanje zs nesakam da go povredam .....:nesum::se_ molam:icon_frow

ОВА РЕЧЕНИЦА ОБЈАСНУВА СЕ

НИШТО НЕ ЦЕНИМЕ СЕ ДОДЕКА НЕ ГО ИЗГУБИМЕ!!!!!!!!

И ВНИМАВАЈ ШТО ПРАВИШ, ДА НЕ ИСПАДНЕ БАСНАТА КОГА КУЧЕТО ШТО ПОМИНУВАЛО ПО МОСТОТ И СИ НОСЕЛО КОСКА ВО УСТАТА КОГА ПОГЛЕДНАЛО ВО ВОДАТА И СИ ГО ВИДЕЛО СОПСТВЕНИОТ ОДСЈАЈ СИ РЕКЛО, ЕЈ ВИДИ ПОД МЕНЕ ИМА ДРУГО КУЧЕ СО ПОГОЛЕМА КОСКА. И ТАКА ЗА ДА МУ ЈА ЗЕМЕ КОСКАТА ЈА ИСПУШТИЛО НЕГОВАТА, ТАА ПАДНАЛА ВО ВОДАТА И СИ ОСТАНАЛО БЕЗ КОСКА.

МИСЛАМ ДЕКА НЕ ТРЕБА ДА РИЗИКУВАШ ОТИ МОЖЕШ ДА ИЗГУБИШ СЕЕЕЕЕЕ И ПОСЛЕ МНОГУ, МНОГУ, ПРЕМНОГУ ДА СЕ КАЕШ АМА КЕ ТИ БИДЕ ЧАБЕ
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.709
Поени од реакции
19.802
Кој ни го дава правото да судиме некому за неговата двоумица помеѓу овој или оној партнер?
Зошто забораваме дека сето тоа е право на свој избор?
Зошто забораваме дека ниеден совет тука неможе да помогне?
Колку и да е сличен проблемот со оној што Ние сме го доживеале, тој е сепак премногу различен!
Луѓе со ист проблем но сите тие се индивидуи со различна моќ на перцепирање и реализирање.

Даваме совети а забораваме дека љубовта се заснова на тоа да си го слушаш срцето бидејќи сите што пишуваат се деца помали од 17 години, и ништо на нивни години не е сериозно. Разумот треба да си го употребат само кога има причина за тоа ( проблем со дрога партнерот ако има итн итн итн), за сето друго немаме право да судиме, да правиме сеир или пак да даваме совети.

Ваков одговор давам бидејќи несретнав Љубовен проблем кој заслужува да се замисли човек и да даде совет.

Кога знаат да се сексаат, да тераат љубови на тие години е тогаш и ќе мораат да си прифатат некој обврски на своја кожа, а некоа ќе дојде нешто посериозно мали биле ова биле она, нема тука мал голем, чим научила светло у купатило сама да пали, и да влажни не е мала има да си чукне глаата поише пати, не и е само за украс ебаго.
Сите грешиме да ама треба да се има муда да се застане позади грешката а не после оф леле мајко, ама јас ама незнаев ама ..... го изеде волкот магарето, значи штом си способен да признаеш дека си во врска, способен си и искрено да бидеш во неа, ако не го сака типот нека му раскине што кој к праи уште со него, никој не и брани да бира, арно ама ем и се е*е ем нејќе да и влезе работава, или тоа или тоа затоа што на крајот ќе остане без двајцата.
 
Член од
20 октомври 2010
Мислења
16
Поени од реакции
2
Napraviv greskaaa ... Izlegoov vo grad bez da mu kazam na decko mi ... po 3 dena dozna .. Mi recee deka ne saka da me vidii vekjee da isceznaaa mod negoviot zivooooot :'(
ne znam sto da pravam mislam deka i toj e kriv ne sakase da izleguva voo graad ve molaam pomogneteem i daliiii daa molaaam da ja priznaaam greskataa :(
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.795
Поени од реакции
22.988
Napraviv greskaaa ... Izlegoov vo grad bez da mu kazam na decko mi ... po 3 dena dozna .. Mi recee deka ne saka da me vidii vekjee da isceznaaa mod negoviot zivooooot :'(
ne znam sto da pravam mislam deka i toj e kriv ne sakase da izleguva voo graad ve molaam pomogneteem i daliiii daa molaaam da ja priznaaam greskataa :(
Да молиш и оро да играш, и ако треба и чорапите ќе му ги переш и ќе му смукаш по дома, каков е бре тој безобразлук без да кажеш на дечко во град да излезеш.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.709
Поени од реакции
19.802
Napraviv greskaaa ... Izlegoov vo grad bez da mu kazam na decko mi ... po 3 dena dozna .. Mi recee deka ne saka da me vidii vekjee da isceznaaa mod negoviot zivooooot :'(
ne znam sto da pravam mislam deka i toj e kriv ne sakase da izleguva voo graad ve molaam pomogneteem i daliiii daa molaaam da ja priznaaam greskataa :(
Одма да идеш цвеќе да му купиш со картичка, литар боза и ервејвс екстрим и ќе видиш па ќе биде твој, ова ти е загарнтирана формула...
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Napraviv greskaaa ... Izlegoov vo grad bez da mu kazam na decko mi ... po 3 dena dozna .. Mi recee deka ne saka da me vidii vekjee da isceznaaa mod negoviot zivooooot :'(
ne znam sto da pravam mislam deka i toj e kriv ne sakase da izleguva voo graad ve molaam pomogneteem i daliiii daa molaaam da ja priznaaam greskataa :(
Грешка?Ебате грешката што си ја сторила,па зошто да се лути?и онака не сакал да излезе,не си му робинка па да седиш постојано дома кога и нему не му се излегува,детско однесување од негова страна.Ке се прелути.
Зошто да го молиш и да се понижуваш?Ај размисли дали вреди?
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Грешка?Ебате грешката што си ја сторила,па зошто да се лути?и онака не сакал да излезе,не си му робинка па да седиш постојано дома кога и нему не му се излегува,детско однесување од негова страна.Ке се прелути.
Зошто да го молиш и да се понижуваш?Ај размисли дали вреди?

А он ако не иде у школо и ти не смееш да идеш...? дај не се зезај..бар воа е ситница од "проблем"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom