Покер

Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Aj ако сака некој од поискусните да ми предложи неколку покер клиенти со добри фрироли. Сакам да играм фрироли едно недела дена да се „уходам“ малце пошто немам играно одамна па да одлучам после кај да ставам депозит.

И ако е некој информиран дали Payoneer дозволува да се прават депозити?

Фала
Не можеш да се уходаш со фрироли, затоа што фриролите се анти покер, ја убиваат самата идеа за покерот. Тоа се ал ин фестивали, врска нема тоа со вистински покер. И она што го знаеш за покерот ќе го заборавиш на фри роли.
 
Член од
8 август 2016
Мислења
28
Поени од реакции
12
Не можеш да се уходаш со фрироли, затоа што фриролките се анти покер, ја убиваат самата идеа за покерот. Тоа се ал ин фестивали, врска нема тоа со вистински покер. И она што го знаеш за покерот ќе го заборавиш на фри роли.
Видов вчера дека не може да се коцкам со Payoneer картицата и баталив секако.. Која глупост е да ти забрануват кај да си трошиш парите
 
Член од
24 август 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Da ve prasam, kaj moze vo mkd da najdam da kupam cipovi za poker vo zivo? I kako se dvizat cenite
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Da ve prasam, kaj moze vo mkd da najdam da kupam cipovi za poker vo zivo? I kako se dvizat cenite
Види во тобако продавниците побарај или кај што се продаваат играчки , можда и во џамбо ќе најдиш али гледај да не се пластични или метални или керамички барај . Пластичните ем што не се добри за играње ем после одреден период фаќаат некој грд мирис , имаше еден другар пластични мирисаа како оревите кога се со зелена лушпа .
 
Член од
13 март 2015
Мислења
210
Поени од реакции
138
Поздрав, сакам да прашам дали има некој играно Покер Старс ( Не замерувајте ако имате на претходни страни дискусирано за ова, па треба одново али не можам да се снајдам тек сега почнувам да го користам форумов...)
Како се уплаќа, преку што? Колку е минимална уплата, минимална исплата? Како се исплаќа?
Фала
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Поздрав, сакам да прашам дали има некој играно Покер Старс ( Не замерувајте ако имате на претходни страни дискусирано за ова, па треба одново али не можам да се снајдам тек сега почнувам да го користам форумов...)
Како се уплаќа, преку што? Колку е минимална уплата, минимална исплата? Како се исплаќа?
Фала
10$ минимален депозит 10’ минимално за да извадиш , се уплаќа преку картица дирекно или преку скрил и остали такви онлајн сметки , исплатата е исто дирекно на картица или преку скрил , нетелер ...
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
25
Поени од реакции
6
Поздрав, сакам да прашам дали има некој играно Покер Старс ( Не замерувајте ако имате на претходни страни дискусирано за ова, па треба одново али не можам да се снајдам тек сега почнувам да го користам форумов...)
Како се уплаќа, преку што? Колку е минимална уплата, минимална исплата? Како се исплаќа?
Фала
Да се надополнам на Аце.

За исплаќа на картица (VISA) минимум е 100$, за нетелер е 20 мислам, преку скрил немам уплаќано ни вадено па не знам точно. Ако уплатиш преку нетелер на пример нема да можеш одма на картица да ги вадиш пред да уплатиш преку картицата или треба мислам на супортот да им пишеш.
 
Член од
7 август 2012
Мислења
176
Поени од реакции
11
Покераши ми се роди идеја да стаам 50евра е сега вие дека се разбирате читам тука за 50 евра техас холдем каде е најдобро односно на која страна да стаам пари и да играм покер и да се збогатувам нормално?
 

New Age

Lean Back
Член од
22 ноември 2010
Мислења
264
Поени од реакции
235
Покераши ми се роди идеја да стаам 50евра е сега вие дека се разбирате читам тука за 50 евра техас холдем каде е најдобро односно на која страна да стаам пари и да играм покер и да се збогатувам нормално?
Imas izbor golem ali da se zbogatis so 50 evra samo ako si kupis play money cipovi, najpopularna e pokerstars ima fantasticen softver i mnogu igraci taka da sto nikogas nema da cekas za igra i full table. Isto taka imas i poker888 kade sto ima isto ok broj na igraci no softverot im e spored mene mnogu poslab vo sporedba so pokerstars no mislam deka igracite se za nivo poslabi, fulltilt poker ti e isto kako i pokerstars. Izborot e tvoj no ne ocekuvaj da se zbogatis so 50 evra. Ke stavas 50 pa posle pak 50 pa 50 pa posle toa ke vidis progres ili ako ne te biva posle tretata 50ka ke se otkazes. Pozdrav
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Фултилт ја нема повеќе се споија со покерстарс , инаку на покерстарс тешко се прават пари обично има многу играчи а и тие што играат се про или семи-про левел ..
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.923
Поени од реакции
10.553
Фултилт ја нема повеќе се споија со покерстарс , инаку на покерстарс тешко се прават пари обично има многу играчи а и тие што играат се про или семи-про левел ..
за се не си баш у право
на мали маси не играат про играчи, за ситно не се замараат, шат пат иам сретнувано по некој ради спонзорски обврски шо играат ама тоа е реткост
за типов шо мисли со 50е да се збогати не би рекол, освен ако е со ксмет невиден
пред се ти треба добро финансиско покритие за психолошки да бидеш растеретен, да се сконцентрираш на играчите, да пратиш а не да ти е страв да влезеш у рака дека ке изгубиш и тоа шо имаш


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
за се не си баш у право
на мали маси не играат про играчи, за ситно не се замараат, шат пат иам сретнувано по некој ради спонзорски обврски шо играат ама тоа е реткост
за типов шо мисли со 50е да се збогати не би рекол, освен ако е со ксмет невиден
пред се ти треба добро финансиско покритие за психолошки да бидеш растеретен, да се сконцентрираш на играчите, да пратиш а не да ти е страв да влезеш у рака дека ке изгубиш и тоа шо имаш


Sent from my iPhone using Tapatalk
Па на мали маси со 1$ влез не играат нормално али таму има повеќе таленти кои можат да те изнервираат со тоа што ќе одат ол ин цело време .
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Покерстарс е најлош избор за почетник. На масите со мал влог има преку 4000 играчи на турнирите па варијациите се огромни, а на поскапите турнири играчите се многу подобри. За почетници најдобра е IPoker платформата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom