Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
11 јули 2016
Мислења
101
Поени од реакции
46
Дојде денот кога Тетово и Тетовчани повторно дочекаа да го гледаат Тетекс во Тетово. Тетекс со комплетен “ремонт” влегува во оваа сезона со нов стручен штаб и нови играчи дел од младинската школа а дел играчи што повторно решија да ги бранат боите на овој клуб, овој спој од искуство и младост ќе се обиде оваа година да го искачи Тетекс што е можно погоре на табелата во втората македонска фудбалска лига. Утре во Тетово гостува екипата на Турново која далеку поспремна влезе во ова натпреварување, за разлика од Тетекс кој каснеше со припремите, но самиот факт што Тетекс утре игра на домашен терен пред своите “Војводи” ветува борба до последен здив. Натпреварот Тетекс – Турново ќе започне во 16:30 на теренот АМС кој беше избран од тактички причини влезот за сите кој немаат купено полусезонска карта ќе биде 50 денари.

Напред Тетекс !!

превземено од Официјалната страна на ФК Тетекс на ФБ
 
Член од
11 јули 2016
Мислења
101
Поени од реакции
46
Тетекс игра у Тетово одма невреме само да не истури па да глеамо ватерполо на спортски ама мислим дека барем тој саат ипол ќе не послужи да погледамо фудбал
 
Член од
11 јули 2016
Мислења
101
Поени од реакции
46
Нас све ни одговара утре а и оптимистички мислим дека 1-0 ја земамо
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
106
Кој од поискусните играчи остана во клубот, а кој се си отиде? И има ли некои нови играчи, појачувања од позајмици и слично?
 
Член од
11 јули 2016
Мислења
101
Поени од реакции
46
Кој од поискусните играчи остана во клубот, а кој се си отиде? И има ли некои нови играчи, појачувања од позајмици и слично?
само Менсур Идризи од играчите што играа лани остана во клубот а нови играчи се Бобан Јанчевски(Ѓорче),Јовица Столевски(?),Марјан Билбиловски(Гостивар),Блашко Николовски(Дрита), Тони Брњарчевски(Љубанци) додека на позајмица се дојдени Борјан Панчевски,Благоја Галовиќ и Филип Колеќески свите од Ѓорче другите играчи се од младинскиот погон на ФК Тетекс
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
само Менсур Идризи од играчите што играа лани остана во клубот а нови играчи се Бобан Јанчевски(Ѓорче),Јовица Столевски(?),Марјан Билбиловски(Гостивар),Блашко Николовски(Дрита), Тони Брњарчевски(Љубанци) додека на позајмица се дојдени Борјан Панчевски,Благоја Галовиќ и Филип Колеќески свите од Ѓорче другите играчи се од младинскиот погон на ФК Тетекс
Јас како што знам овие дојдоа кај вас од Љубанци. Да поранешни играчи на Ѓорче се и деца на клубот ама немам информација дека кај нас се регистрирани и кај вас дадени на позајмица.
Уште за позајмица да даваме играчи сме :D.
Ептен ми е ќејф што се стабилизиравте и што конечно Тетекс е таму каде што му е местото.
И многу паметно што ќе ги играте натпреварите на Спортскиот. Подобра атмосфера и за Втора лига си е таман.(y) Кога ќе бидам слободен некоја сабота ќе тркнам до Тетово да ве гледам.:)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.538
Поени од реакции
69.366
само Менсур Идризи од играчите што играа лани остана во клубот а нови играчи се Бобан Јанчевски(Ѓорче),Јовица Столевски(?),Марјан Билбиловски(Гостивар),Блашко Николовски(Дрита), Тони Брњарчевски(Љубанци) додека на позајмица се дојдени Борјан Панчевски,Благоја Галовиќ и Филип Колеќески свите од Ѓорче другите играчи се од младинскиот погон на ФК Тетекс
Во Љубанци игра лани последните тројца.
Столевски играше во Шар од Теарце во трета лига.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Јас како што знам овие дојдоа кај вас од Љубанци. Да поранешни играчи на Ѓорче се и деца на клубот ама немам информација дека кај нас се регистрирани и кај вас дадени на позајмица.
Уште за позајмица да даваме играчи сме :D.
Ептен ми е ќејф што се стабилизиравте и што конечно Тетекс е таму каде што му е местото.
И многу паметно што ќе ги играте натпреварите на Спортскиот. Подобра атмосфера и за Втора лига си е таман.(y) Кога ќе бидам слободен некоја сабота ќе тркнам до Тетово да ве гледам.:)
Само оваја утакмица ќе се игра на Спортски. Од наредната се враќамо на Градски.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.973
Поени од реакции
2.905
Столески да имаше некој ќе беше играчиште, посебно за нашава лига. Момчето имаше талент ретко како кој го има. Брзона, техника, шут се на место ама кога немаш никој да ти помогне некако да се протнеш ништо.
@ALoTt незнам дали се сеќаваш дека и кај нас играше едно време баш кога го имавме најдобриот тим.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Тетекс - Турново 0:0.
И со ваков тим им се држевмо и тоа како на сељациве. Физички да се спрема и мислим дека барем на домашен терен нема да имамо многу проблеми. Се гледа дека децава играа со срце и се бора за свекоја топка, за разлика од манекените што до лани играја курот со клубов.

Иначе знае некој како се вика 16-та од Турново? Све у пичка да му ебем сељачко! Нека биде среќен на крај што Јане Николоски дојде и му залепи два шамара, пошто од нашиве ќе го изедеше многу појќе.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.206
Поени од реакции
3.210
Задоволен сум, исход кој беше заслужен за двете екипи..
На крај тоа со 16ката што се случи, судијата точно во 90свирна крај иначе лошо ќе беше па баш Турново почна да напаѓа во тие моменти..
Иначе ми се свиѓа тука кој притисок се прави човече :D
Па тоа копилето го удира детето уште после плаче полиција полиција све му ебем до 5то колено..[DOUBLEPOST=1471974132][/DOUBLEPOST]Задоволен сум, исход кој беше заслужен за двете екипи..
На крај тоа со 16ката што се случи, судијата точно во 90свирна крај иначе лошо ќе беше па баш Турново почна да напаѓа во тие моменти..
Иначе ми се свиѓа тука кој притисок се прави човече :D
Па тоа копилето го удира детето уште после плаче полиција полиција све му ебем до 5то колено..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom