Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Значи со женска ми си имам мал проблем :smir: Идам долго време и незнам дали несака, неможе да ми даде. Многу пати сме имале шанси и сме биле како од мајка родени ама тоа НЕ, е сеа проблемот незнам што е како да ја наведам да ја излажам и незнам уште што... Дека многу ја сакам ина4и одма ФииИИииууууууу:kesa::vozbud:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Значи со женска ми си имам мал проблем :smir: Идам долго време и незнам дали несака, неможе да ми даде. Многу пати сме имале шанси и сме биле како од мајка родени ама тоа НЕ, е сеа проблемот незнам што е како да ја наведам да ја излажам и незнам уште што... Дека многу ја сакам ина4и одма ФииИИииууууууу:kesa::vozbud:

Запамти дечко, како што вика Чика Куре : Карање је наука !!!

Така и ти понашај се . Стигнете пак до втора база, али тоа да не биде нагло . Вечера,филм,грицки,романтика ,ово-оно ... После , премини на работата . Предигра во вистинска смисла на зборот . Девојките ептен превише сакаат предигра. Не е филмот само да го брцнеш и да го извадиш . Играј ја играта малце . Најбитно од се е она да се опушти . Веројатно до сеа не се десило тоа пошо она не го осетила моментот . Тоа е целата поента . Доведи ја до стадиум во кој нема да може да ти каже НЕ! ...Води ја играта,не дозволувај она да не биде задоволна (од секој аспект) ...

Имаш олеснителна околност што се знаете, сте биле *како од мајка родени* , знаете како идат работите и само треба да го погодиш вистинскиот момент .

Немој никако да ја лажеш пошо кад-тад ќе те провали и не ќе да е на арно потоа .
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Абе уште што немам пробано...Значи кино, вечера заебанции ова она Значи Се и Сешто и се ми Дозволува Али тоа НЕ
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А да пробаш да ја запалиш?:)
Се надевам кога сте голи не и викаш ајде сега да пробаме (мислам вербално да бараш).Запали ја сама ќе посака,во спротивно секогаш ќе вика не :)
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Значи со женска ми си имам мал проблем :smir: Идам долго време и незнам дали несака, неможе да ми даде. Многу пати сме имале шанси и сме биле како од мајка родени ама тоа НЕ, е сеа проблемот незнам што е како да ја наведам да ја излажам и незнам уште што... Дека многу ја сакам ина4и одма ФииИИииууууууу:kesa::vozbud:
Ќе се онадите коа она ќе сака и коа она ќе биде спремна за тоа.
Не ја наведувај и не ја прелажувај...

...или опијани ја малце, тогаш девојките се хорни :angel1:
Јез да не верувам дека ќе успееш на тој начин, ама ај.
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
Абе уште што немам пробано...Значи кино, вечера заебанции ова она Значи Се и Сешто и се ми Дозволува Али тоа НЕ
Значи мене не ме слушај али сепак да си кажам шо пали во многу такви случаи ... Предложи брак ... I really makes the love juices to flow . :pos2::pos2::vozbud::vozbud:

Е сега сериозниот дел ... Гледај ... е најпросто да пробаш да напраиш муабет . Да ти кажи зошто шо како и зошто , па можда ке се убедите ... ова е едната варианта а другата е ... Она легендарната : "Chef how do you get an elephant to make love to a pig . Thats easy childrens , you get them good and drunk " или во превод Испијани ја . :pos2::pos2::vozbud::vozbud:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
А да пробаш да ја запалиш?:)
Се надевам кога сте голи не и викаш ајде сега да пробаме (мислам вербално да бараш).Запали ја сама ќе посака,во спротивно секогаш ќе вика не :)
хахаха Не бе не Сум Мањак :) околу наоколу да свати а не грабни ја одма

Значи мене не ме слушај али сепак да си кажам шо пали во многу такви случаи ... Предложи брак ... I really makes the love juices to flow . :pos2::pos2::vozbud::vozbud:

Е сега сериозниот дел ... Гледај ... е најпросто да пробаш да напраиш муабет . Да ти кажи зошто шо како и зошто , па можда ке се убедите ... ова е едната варианта а другата е ... Она легендарната : "Chef how do you get an elephant to make love to a pig . Thats easy childrens , you get them good and drunk " или во превод Испијани ја . :pos2::pos2::vozbud::vozbud:
Ако сакам нешто да правам е фер да работам а не со превари и измами :nenene::helou:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
хахаха Не бе не Сум Мањак :) околу наоколу да свати а не грабни ја одма
Епа тоа околу наоколу создава простор за одбивање.не те советувам да ја фатиш на препад,ама заостри ја малце играта :)Значи кога веќе стасувате до степн голи,ќе се потрудиш да не може да ти одолее.Ќе бакнуваш по врат,нежно по гради,симни се доле :)icon_lol:) ќе дадеш орален и ќе се попали максимално.Тогаш само ќе влезеш „во неа“.А додека се чепкате само и вртите наоколу ништо не правиш :)
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Епа тоа околу наоколу создава простор за одбивање.не те советувам да ја фатиш на препад,ама заостри ја малце играта :)Значи кога веќе стасувате до степн голи,ќе се потрудиш да не може да ти одолее.Ќе бакнуваш по врат,нежно по гради,симни се доле :)icon_lol:) ќе дадеш орален и ќе се попали максимално.Тогаш само ќе влезеш „во неа“.А додека се чепкате само и вртите наоколу ништо не правиш :)
Можеби е затоа што и давам простор за размислување :toe:

За колкава девојка се работи во случајов?
186 см
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Можеби е затоа што и давам простор за размислување :toe:



186 см
:vozbud::vozbud::vozbud:мухахахах бабачко, абе драпаш муда со мене или?
Те прашувам за колкава возраст на девојка се работи? малце узобили се ако сакаш совет. хехехе
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
:vozbud::vozbud::vozbud:мухахахах бабачко, абе драпаш муда со мене или?
Те прашувам за колкава возраст на девојка се работи? малце узобили се ако сакаш совет. хехехе
:baeh: ај да се нашалам малце со некој... иначи се работи за 19
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
:baeh: ај да се нашалам малце со некој... иначи се работи за 19
Епа тогаш можеби не е спремна за секс, а ако некој не е спремен за секс џабе ти е што и да направиш,и на бандера да висиш исто ти се фаќа:P а ако ја опијаниш може и ќе ја легнеш ама после тоа постојат големи шанси да не сака да те види повторно во својот живот и да се осети искористено ,ај сега не лажи знам дека девојката е 186 цм:wink::pos2:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Игор ти вербално и даваш простор за размислување.Си ја напнал максимално,кој знае колку пати имате разговарано за тоа.Биди среќен ако не ти рече дека и создаваш притисок и да те напушти:smir:
Сексот и муабетот не одат заедно,колку повеќе зборуваш,толку повеќе прашања во глава се создаваат.Премини на дело,прекини да зборуваш што би било кад би било :)
И дозволи и да се напие добро,магде има право,тогаш ќе биде порасположена за секс одколку за разговор :smir:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Игор ти вербално и даваш простор за размислување.Си ја напнал максимално,кој знае колку пати имате разговарано за тоа.Биди среќен ако не ти рече дека и создаваш притисок и да те напушти:smir:
Сексот и муабетот не одат заедно,колку повеќе зборуваш,толку повеќе прашања во глава се создаваат.Премини на дело,прекини да зборуваш што би било кад би било :)
И дозволи и да се напие добро,магде има право,тогаш ќе биде порасположена за секс одколку за разговор :smir:
За 6 месеци 6 пати многу се? Ама работата е тоа на трезно не на Пијано незнам дали ме свакате
 

Kajgana Shop

На врв Bottom