Фан Клуб: Јувентус

Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
До грешката за голот имаше одлични топки напред Хернанес и фала богу после се посра....

Чери паѓа поќе од Матри и Бориело заедно во една утакмица при прв контакт.[DOUBLEPOST=1469533118][/DOUBLEPOST]Ругани алла Зидан по по :D
Кога сме кај Матри и Љоренте ако си оди Заза се споменуваат наведените играчи како замена[DOUBLEPOST=1469533317][/DOUBLEPOST]http://www.tuttojuve.com/calciomercato/juve-se-parte-zaza-possibile-l-arrivo-di-uno-tra-llorente-e-matri-321020
 
A

apidrone

Гостин
Епа не може и Лемина и Переира и Заза и Хернанес да останат, да има пари за Пепита а тоа да нема врска со Погба. Ќе мора и некој од тие добрите замени да си иде.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Хернанес прв шут карта би му дал, не заслужува да игра кај нас да му ебам семето бразилско!

Заза исто, дај го за 25 милиони и донеси некој Матри/Љоренте без пари и со плата не повеќе од милион годишно да пополнува место.

Лемина покажа солидни партии и лани, добар е за од клупа. Мене ако ме прашуваат би го фрлил и Стураро во буниште, ама кур изгледа со врски игра овој токмаков.

Ги имаме Хернанес, Стураро, Лемина, Асамоа, Переира што е реално премногу. Двајца од овие треба да летаат, а си реков погоре кои, ама не верувам. Повеќе ми оди дека Асамоа и Переира ќе ги дадат.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Juventus will meet with Bonucci in the coming days to discuss a contract extension. Juve ready to offer him a salary of €4.5m/yr. [Libero]

Sassuolo president Squinzi "90m for Higuain? I know Andrea Agnelli & Marotta well. They will have their reasons to make such an investment."

Juventus will deposit the Gonzalo Higuain's contract in league's offices today (this afternoon). Juve will pay the release clause fee. [SI]
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Хернанес е прва опција за летање,али нејќе да си оди ѓубрето одби добра понуда и од некој тим од Кина и од Бешикташ.Да не испадне овој Амаури двојка ми е.
Лемина досега највеќе покажа,млад е и по мене мора да остане

Переира држи цена и највеќе може од него да се извадат пари.Годинава со ништо не покажа дека заслужува место во тимот.Алегри може да го задржи како замена ако игра со формација со треквартиста,али што кур може и Пјаца да го проба таму.
Заза ако дојде понуда од 25-30 одма би го продал.
Стураро го држат највеќе дека е Италијанец и дека е помлад од Асамоа и Хернанес.
Асамоа колку и да ми е драг реално повредите го сјебаа и нигад не си ја врати формата што ја имаше кај Конте.

Двајца минимум од срединава заедно со Заза треба секако да си идат.А ако си оди Погба ќе треба барем уште две добри засилувања во срединиот ред.

Едно прашање Мандрагора го земаа на подготовкиве во Австралија како што се пишуваше или го дадоа одма на позјмица?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Ако остани Погба ќе сме купвале 1 CM ако си оди 2 CM според Скај. Стураро нема да си оди според правилото на homegrown players од оваа сезона затоа Мароне ќе остани а Аудеро ќе го регистрират како 2 или 3 голма.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Џанлука Ди Марцио на неговиот профил на фб и на неговиот официален сајт објави дека постигнат е договор меѓу клубовите односно дека Игуаин подпишува со Јуве !! и дека истиот ќе чини
Higuain, Juventus has paid the clause in the contract deposited LeagueGonzalo Higuain is a player of Juventus, now only it lacks the official. The white club has in fact deposited in the League the payment of the player's termination clause, in fact acquiring sports rights of the same for the next four years. The Argentine will earn € 7.5 million (plus image rights) after signing a four-year contract.
To Naples are 90 million of Euros payable in two years - that would have been 94.7 million if it had been the same Higuain to pay to terminate his contract. A Grim step towards Juventus, closes the adventure of Higuain with the shirt of Napoli and soon will begin his new history in Turin.




[DOUBLEPOST=1469541649][/DOUBLEPOST]UFFICIALE - HIGUAIN ALLA JUVENTUS, DEPOSITATO IL CONTRATTO IN LEGA Depositato il contratto del Pipita daBeppe Marotta negli uffici della Lega Calcio a Milano. ll trasferimento dell'estate è ormai ufficiale, mancano solo i comunicati della Juventus e del Napoli a certificare l'affare più costoso del calcio italiano: la clausola di 90 milioni al Napoli (che verrano versate in due tranche), al giocatore un quadriennale da 7,5 milioni a stagione.
 
Последно уредено:

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Не е постигнат договор,туку ќе се активира клаузата како случајот со Пјанич.
Веќе има делегација од Јуве во седиштето на лигата за да се регулираат сите потребни документи и да се верификува договорот.
Игуаин има продолжен одмор, до крајот на неделата ќе се појави у Торино.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Не е постигнат договор,туку ќе се активира клаузата како случајот со Пјанич.
Веќе има делегација од Јуве во седиштето на лигата за да се регулираат сите потребни документи и да се верификува договорот.
Игуаин има продолжен одмор, до крајот на неделата ќе се појави у Торино.
сите можни медиуми го пишуваат дека е официално дека веке документите се однесени и верификувани!
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317


There is no agreement between Juventus, United and Raiola regarding Pogba [AS]

Raiola has cancelled the medical tests scheduled today in Miami for Pogba. [AS]

Paratici in 2014 "We believe in what we do, our investments, our decisions. Believe in us till the end. I treat Juve's money like it's mine"[DOUBLEPOST=1469543909][/DOUBLEPOST]Higuain will earn €7.5m/yr + image rights after signing a 4-year contract with Juventus. Napoli will receive €90m from his sale. [Sky]

Juventus will announce the signing of Higuain today. [La Stampa]
 

Kajgana Shop

На врв Bottom