Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Изгледа луѓето сеуште не се свесни колку добар играч е Витсел..ако дојди навистина тоа ќе биди одлично за нас бидејќи чоекот не само што е добар фудбалер туку е многу стабилен и ретко греши во одлуките...солидна техника и одлична визија,само не знам зошто Зенит го продаваат?..толку се ненормални?..па кога да ги гледав чоекот со Хулк убедливо најдобри играчи му беа и сега двата ги продаваат..со Џуба мислат да играат?

Ама не верувам да го ангажираат нашите,премногу е добар за кај нас исто како Банега..сигурно ќе се најди некој и ќе го ангажира пред нас..премногу добро би било за да биди реално...замислете на местото на Медел и Мело да играат Банега и Витсел ..веднаш ќе се почуствува квалитет и Кондогбија ќе има повеќе простор за да го покажи својот талент.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Па реално Банега е ТОП играч за овој Интер.Лани Мело,годинава Банега
#Nмаразлика

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Може Сунинг го купија Интер како феединг клуб за Џингсу па сеа ќе го испратат Банега таму :pos:

Шала на страна кој е тој Roger Martinez што го купиле Џингсу и одма дал два гола? Бил купен за во Интер и ќе пристигнел одма кога ќе се ослободело Non-Eu место.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.429
Поени од реакции
3.687
Може Сунинг го купија Интер како феединг клуб за Џингсу па сеа ќе го испратат Банега таму :pos:

Шала на страна кој е тој Roger Martinez што го купиле Џингсу и одма дал два гола? Бил купен за во Интер и ќе пристигнел одма кога ќе се ослободело Non-Eu место.
Играше во Расинг, каде заврши кариера и нашиот принц Милито, и токму со препорака на Милито и Занети прифатил да се трансферира во Сунинг каде од страна на Занети му било ветено дека следната година ќе игра за Интер, можно е веќе во Јануари да го видиме во Интер. Инаку се работи за 22 годишен напаѓач се смета за голем талент инаку Колумбиец е. Не дека сум го прател но од тоа што читам растурал во Расинг...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
СВе ке разберам,ама што мајка бара Банега у Интер стварно не ми е јасно?Кај најде мотив да игра со нашиве ботови, само еден господ знае...
Дечково е играчина,бог за нашава пациентажа од екипа у моментов

Оти Интер си е Интер, а Севиља си е Севиља... колку и да имате ботови во тимот, вие сте Интер и ова за него е најголем трансфер во кариерата.. башка што толку си го потценуваш тимот? ја како што се сеќавам истиот Банега играше со Кондогбија пред 2 или 3 години во Севиља, а Кондогбија тогаш беше ѕверка еден од топ 10 најдобри млади играчи во свет, доколку играле заедно, ќе имате големи придобивки. И да не го земете Витсел, триото Кондогбија, Банега и Брозович е доста пристојно, барем за борба за 2-ра или 3-та позиција, а притоа на клупа ќе ги имате Мело и Медел
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.060
Поени од реакции
12.567
Оти Интер си е Интер, а Севиља си е Севиља... колку и да имате ботови во тимот, вие сте Интер и ова за него е најголем трансфер во кариерата.. башка што толку си го потценуваш тимот? ја како што се сеќавам истиот Банега играше со Кондогбија пред 2 или 3 години во Севиља, а Кондогбија тогаш беше ѕверка еден од топ 10 најдобри млади играчи во свет, доколку играле заедно, ќе имате големи придобивки. И да не го земете Витсел, триото Кондогбија, Банега и Брозович е доста пристојно, барем за борба за 2-ра или 3-та позиција, а притоа на клупа ќе ги имате Мело и Медел
Последниве 5 сезони ми се доволна школа за да знам до кај е Интер догуран.5 години уназад трубам дека Интер нема никакви шанси да догура до лш,и 5 години по ред сум у право.Оваа ќе е 6та ако не се десат некои чуда до крај на преоден рок.Разликата е во тоа што морав до лани да се контрам со голем број колеги од фан клубов дека за кур не не бива,а оваа година како што гледам горе-доле се слагаме дека не ја бива работата.
Реалноста е таа,банега е господ за моменталниве цепеници и дојде на своја волја у клуб кој нема никакви амбиции ( према изминативе сезони,а и моменталниов преоден рок како го работат) од екипа која е двострук освојувач на Лига Европа и редовен учесник у лш.
Тоа ми е мене некако несфатливо

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
Последниве 5 сезони ми се доволна школа за да знам до кај е Интер догуран.5 години уназад трубам дека Интер нема никакви шанси да догура до лш,и 5 години по ред сум у право.Оваа ќе е 6та ако не се десат некои чуда до крај на преоден рок.Разликата е во тоа што морав до лани да се контрам со голем број колеги од фан клубов дека за кур не не бива,а оваа година како што гледам горе-доле се слагаме дека не ја бива работата.
Реалноста е таа,банега е господ за моменталниве цепеници и дојде на своја волја у клуб кој нема никакви амбиции ( према изминативе сезони,а и моменталниов преоден рок како го работат) од екипа која е двострук освојувач на Лига Европа и редовен учесник у лш.
Тоа ми е мене некако несфатливо


Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Мене на пример понесфатливо ми беше како лани го земавте Кондогбија кога сите екипи го бараа, бидејќи се работи за топ талент, отколку тоа што Банега дојде како слободен играч. Ќе ти биде сватливо кога ќе видиш дека му дале плата од 4-5 мил:D

Викаш немате никакви амбиции според преодниот рок како го работат, а го зимаат Банега за кој велиш дека е топ играч и се чудиш како потпишал за Интер. Значи клубот има амбиции:)
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.060
Поени од реакции
12.567
Мене на пример понесфатливо ми беше како лани го земавте Кондогбија кога сите екипи го бараа, бидејќи се работи за топ талент, отколку тоа што Банега дојде како слободен играч. Ќе ти биде сватливо кога ќе видиш дека му дале плата од 4-5 мил:D

Викаш немате никакви амбиции според преодниот рок како го работат, а го зимаат Банега за кој велиш дека е топ играч и се чудиш како потпишал за Интер. Значи клубот има амбиции:)
Па тоа е чудесијата уствари:toe:
Го зимаат Банега,а у исто време кај што сме најтенки го земаат Еркин (глуп трапав турчин кој беше у 11 најлоши од групната фаза на европското) и некој просекус од џенова
Банега не доловува сериозност на Интер,една ласта не чини пролече шо викаат србите ;)
Плус гага е земен,10 милиони да им побараа и ќе уцвикаа нашите ванаби стручњаци од управата.
пс.За нигерот ќе остане вечита мистерија како можеа да преплатат, за инат на Милан, толку непотребен играч во моменталниов Интер
 
Последно уредено:

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
Па тоа е чудесијата уствари:toe:
Го зимаат Банега,а у исто време кај што сме најтенки го земаат Еркин (глуп трапав турчин кој беше у 11 најлоши од групната фаза на европското) и некој просекус од џенова
Банега не доловува сериозност на Интер,една ласта нечини пролече шо викаат србите ;)
Плус гага е земен,10 милиони да им побараа и ќе уцвикаа нашите ванаби стручњаци од управата.
пс.За нигерот ќе остане вечита мистерија како можеа да преплатат, за инат на Милан, толку непотребен играч во моменталниов Интер
Тука има влијание тренерот, како што гледаш Манични голем акцент става на средината(како и повеќето италијански тренери), али затоа бековите, кој ги ебе:D

Ограничени сте со финансиски средства, а и ве кочи ФФП правилото на УЕФА(како и Рома), затоа според можностите се бираат најдобрите можни солуции.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Еркин (глуп трапав турчин кој беше у 11 најлоши од групната фаза на европското) и некој просекус од џенова
Не знам од кај тие инфово т.е знам, од ракав го истреска.
Не дека постои нешто ко официјален состав на најлоши 11 од европското ама еве ти според Марка.


А и на други сајтови што барав нигде не се спомнува Еркин, ко најлош лев бек повеќе го спомнуваат Фукс од Австрија.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.060
Поени од реакции
12.567
Не знам од кај тие инфово т.е знам, од ракав го истреска.
Не дека постои нешто ко официјален состав на најлоши 11 од европското ама еве ти според Марка.


А и на други сајтови што барав нигде не се спомнува Еркин, ко најлош лев бек повеќе го спомнуваат Фукс од Австрија.
Немам потреба да измислувам ништо,а најмалку вакви работи ;)
Јас можда поише и од тебе сакам да биде нешто од Еркин,ама мислам дека новиот монтоја го имаме
пс.Ќе најдам кај прочитав и ќе стаам линк подоцна
ппс.Повели:
WORST-TEAM.png
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Немам потреба да измислувам ништо,а најмалку вакви работи ;)
Јас можда поише и од тебе сакам да биде нешто од Еркин,ама мислам дека новиот монтоја го имаме
пс.Ќе најдам кај прочитав и ќе стаам линк подоцна
ппс.Повели:
Прегледај го приврзокот 152706
Без разлика, ја уште неам видено што играч е, на ЕП изиграл 2 утакмици од кои една одлична против Хрватска и една тапа против Шпанија.
Не ни знам како игра ни кои му се негативни ни позитивни страни. Тотален анонимус ми е, 27 годишен турчин чиј договор не му бил продужен од Фенербахче, толку.

Ама осеќам дека Еркинот ќе биде дежурен кривец за секој лош резултат сезонава, покрај веќе одамна дежурните кривци Нагатомо, Паласио и од лани Кондогбија. Без разлика како ќе изигра/ат.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Габриел веројатно ќе потпише за Сити наместо да си дојде во Интер да биде новиот IL Fenomeno он со сила сака да биде новиот Робињо.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Супер Марио.

Едниот ко замена доколку Икарди си отиде.
Другиот желба на Манчини да пополни место у напад за ротација.

Икарди за клубскиот сајт изјавил дека нема намера да си иде од Интер, интериста бил бла бла, го има интервјуто на интер.ит.
Значи до сеа иаме, Тохир, Аусилио и сеа Икарди кои потврдија дека Мауро не си иде од Интер. Ако случајно си отиде на крај ондак неком че да се овде најебем кеве.

Витсел мало морген изгледа, јебано ффп, искрено не глеам многу потреба од бушавиот, не е нешто специјално покреативен од останатите у средина што ги иаме, остануваме само со Банега ко единствен плеј и Брозовиќ ко разигрувач за разлика од останатата тешка артилерија.
ццц абе земи го Теишеира на позајмица и потроши некој денар на бекови, неаме ни за лек, јебем ти Аксел Витсел.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.189
Поени од реакции
107.826
И мене не ми е премногу криво што нема да го земеме Витсел, иако ќе беше добар апгрејд за екипава и можеа да играат он, Кондо и Банега, али што е тука е. Ќе игра Медел задњи везни тоа е сигурно, Манчини свршава на него, а и добар е братот Гари, нека ора шукурац, али муабетот е дека сме тенки на бековските позиции. Еркин освен една текма на ЕП го немам гледано, али 27 годишен играч кој ти доаѓа како слободен играч од најдобриот турски клуб, кхмммм, нешто ми смрди тука. Да беше асален немаше Фенер за без пари да го пушти. Ансалди го немам гледано сезона и кусур, т.е. откако си отиде од Зенит. Кога играше за Зенит го гледав чат пат иако не беше уопште у прв план кај Спалети, у Џенова поима немам како играл... Мислам дека не е лош играч, ама не е тоа што ни треба нас, мада секако е боље од Сантон, Дамбо и остала багра инвалиди. И напред мора уште еден, ако чекаме Паласио да ни биде џокер ондак нека згасне клубов одма.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Ок не знам што плачеме толку сеа за сеа сме истиот тим од лани што заврши четврто плус Банега, ете тоа е еден апгрејд за една позиција напред и ЛШ. :)

Со нормален тренер ќе пишев и борба за скудето. Aли ајде да не си навлекувам гнев.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom