ЕП 2016 - елиминациона фаза (1/8, 1/4, 1/2 и финале)

Кој е поголем експерт?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 април 2012
Мислења
31.582
Поени од реакции
62.651
Не па, у 92-ра требаше да гу пушти Рашфорд. Кур тражи да му игра Варди против бункер, ебате слепецот сенилен.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Дел Боске ај фаќај глетарицата, ваљакот, поликолорот и врати си се на молерајот да извадиш уште некоја година стаж да ти ебам тоа седиот Џиџи Дел Нери брк.
Кој си бе ти пак да идеш со истите мртовци од играчи, кој си ти Фабрегас? Кој си ти Силва? Кој си ти Педрито пубертетски тазе брк? Кој си ти да не ти игра Коке а да ти игра умрениот Цеск. Сеа ќе дојдат фк Челзи и ќе ми речат ти го гледаше ли Цеск сезонава, у реду е.
Кој си ти да ги остаиш дома Саул и Иско и да ми играш со Силва рахитичниот, Педрито да му ебам све у куќа, Нолито непостоечки играч на фудбалска мапа, ама сеа Џони ќе рече ми виде ли дека има еден гол и една асистенција до сеа. Ок е.

Адуриз со 9.000 години ми го земал, метузалем од играч, 3 дена постар од огинот, никад у кариера не видел нешто поголемо од Билбао, земал ми го носи на ЕП а дома му дреме Торес со све и свашта позади него и одлично изиграна сезона пред се. Ви реков дека ќе биде декор на првенствово па некои уште будала ме правеа, страва шпиц бил... против Елче и Тенерифе.
Педро мртвиот па уште се буни зашто не игра, одма би му искинал државјанство.
Иниеста ај и тебе злато доста ти е, све и свашта имаш поминато и освоено не ти треба вакво бламирање со мртви соиграчи и селектор излапен.
Пике ок е ти да ти ебам женицата, иди бори се за независност ти ебам тоа најмртвиот играч што постои.

Дно од репрезентација, освоија ЕП-СП-ЕП и место да сменат генерација и да освојат уште по еднаш со ваква мртва конкуренција тој брклето пак со истиот состав, ај мрш у мировина.


Англија..............................................
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Забораив, секси Италија. :love:

Убаво пишаа погоре а и во некоја од другите теми, шмекери се жабариве бе, какви и да се, мртви, никакви, стари, спори пак имаат харизма.

Најбоље нација у свет. :backa:
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Адуриз три дена постар од огинот бил
хахахахахахахах ти е. ам џонтрата :D

Sent from my E560 using Tapatalk
Уште појако е коа ќе почне некои членови овде да ги трола. Во претходниот пост за Џони имаше пишано, коа ја правел анализата за Унгарија во заграда пишал Маџарска за да не замара Анчо хахахха... Пред некој ден му дадов на брат ми да му ги чита сликите од темата за просечен кладионичар, и така брат ми смеејќи се напраил грешка на работа и заебал ептен :pos::pos::pos:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Дел Боске ај фаќај глетарицата, ваљакот, поликолорот и врати си се на молерајот да извадиш уште некоја година стаж да ти ебам тоа седиот Џиџи Дел Нери брк.
Кој си бе ти пак да идеш со истите мртовци од играчи, кој си ти Фабрегас? Кој си ти Силва? Кој си ти Педрито пубертетски тазе брк? Кој си ти да не ти игра Коке а да ти игра умрениот Цеск. Сеа ќе дојдат фк Челзи и ќе ми речат ти го гледаше ли Цеск сезонава, у реду е.
Кој си ти да ги остаиш дома Саул и Иско и да ми играш со Силва рахитичниот, Педрито да му ебам све у куќа, Нолито непостоечки играч на фудбалска мапа, ама сеа Џони ќе рече ми виде ли дека има еден гол и една асистенција до сеа. Ок е.

Адуриз со 9.000 години ми го земал, метузалем од играч, 3 дена постар од огинот, никад у кариера не видел нешто поголемо од Билбао, земал ми го носи на ЕП а дома му дреме Торес со све и свашта позади него и одлично изиграна сезона пред се. Ви реков дека ќе биде декор на првенствово па некои уште будала ме правеа, страва шпиц бил... против Елче и Тенерифе.
Педро мртвиот па уште се буни зашто не игра, одма би му искинал државјанство.
Иниеста ај и тебе злато доста ти е, све и свашта имаш поминато и освоено не ти треба вакво бламирање со мртви соиграчи и селектор излапен.
Пике ок е ти да ти ебам женицата, иди бори се за независност ти ебам тоа најмртвиот играч што постои.

Дно од репрезентација, освоија ЕП-СП-ЕП и место да сменат генерација и да освојат уште по еднаш со ваква мртва конкуренција тој брклето пак со истиот состав, ај мрш у мировина.


Англија..............................................
Еби си бе мајката :pos::pos::pos::pos::pos:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Го глеам сеа Конте :pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Кој си бе ти да ти ебам тоа залепената со шербет перика.
Ги одлепи кондурите коа ја закачи тоа топката со шпиц :pos: земал после се пентари на тоа клупата ко децана мали кајсии коа берат. :D

На почетокот у Јуве на секој гол праеше вакви глупоштини, еднаш памтам се улета и со сета сила се рокна у тоа плексигласот што е.
Ти ебам тоа дифтарот. :D
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Сега ќе ги избацат и Франција и ќе искочи некоја исландска верзија од "леле што направивме"

Сигурдсон - "Леле леле што направивме лелеее"

Гусласон - "Ауу луѓееее не е можно ааааа"

Па парада во Исланд измеѓу глечери со позајмен двокатен бус од ЈСП ко албанците.

:pos:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.352
Дел Боске страда од истата болест како Липи 2010 тоа е.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Убаво му се направи, да му ебам циркузантот!
1) Вокер пред Клајн.
2) Стариџ десно крило.
3) Милнер во неговата најдобра сезона во кариерата (11 гола и 19 асистенции) одигра 15 минути.
4) Форсирање на Кејн до без крај, па дури и давање за слобода да шутира од каде сака и да изведува слободни и корнери.
5) Варди лево крило.
6) На Вилшир му веруваше ко небаре Меси е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom