Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Германија, Бразил и Еквадор кецови ?
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Најубаво уште сега пријави, за да не те претрка тој што го нашол. Затоа пријави си сега, па ако тој дојде, да не го исплатат и да те повикаат тебе.
Ако му е изгубено и ако дојде друг со ливчето тогаш тој што дошол со ливчето ќе го исплатат. Може да поднесе молба до кладилницита каде ако поминат 60 дена и не дојде некој со ливчето тогаш ќе го исплатат ако му се совпаѓа ливчето. Барем вака е во Моцарт, али ако пријави ливче изгубено и друг дојде со ливчето тогаш тој што дошол со ливчето го исплаќаат, сигурен сум дека 99% е во сите кладилници така.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.013
Поени од реакции
1.855
Ако му е изгубено и ако дојде друг со ливчето тогаш тој што дошол со ливчето ќе го исплатат. Може да поднесе молба до кладилницита каде ако поминат 60 дена и не дојде некој со ливчето тогаш ќе го исплатат ако му се совпаѓа ливчето. Барем вака е во Моцарт, али ако пријави ливче изгубено и друг дојде со ливчето тогаш тој што дошол со ливчето го исплаќаат, сигурен сум дека 99% е во сите кладилници така.
Порано на еден другар му го украдоа ливчето и овој отиде им кажа во колку саат отприлика е уплатено, кои утакмици ги имаше, колку уплата и добивка и им остаи тел. број. Ливчето испадна, тој лоповот дојде да подигне пари, овие проверија и му се јавија на другарот и го исплатија него. Ова беше во спорт лајф. Би требало и сега да е така. Башка ако му е во спорт лајф уплатено со картичка, нека иде со картичката ќе го исплатат.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: No9

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Порано на еден другар му го украдоа ливчето и овој отиде им кажа во колку саат отприлика е уплатено, кои утакмици ги имаше, колку уплата и добивка и им остаи тел. број. Ливчето испадна, тој лоповот дојде да подигне пари, овие проверија и му се јавија на другарот и го исплатија него. Ова беше во спорт лајф. Би требало и сега да е така. Башка ако му е во спорт лајф уплатено со картичка, нека иде со картичката ќе го исплатат.
Би требало да е сменето и логички би било да е сменето веќе. Ливчето може е твое но кладилницата не е крива што ти си го изгубил ливчето и нема зошто тој со ливчето да не е исплатен. Може ја да видам ливче на другар и да видам дека е добитно и одма да идам во кладилница и да го пријавам тоа ливче како мое. Дури и да те видат на камера дека ти си го уплатил тоа ливче пак не може врз основа на тоа да те исплатат, би требало да е пишано правило во кладилница да го исплатат тој што ќе дојде со ливчето по исплата. Ако го исплатиле другар ти, и ,,лоповот'' си има законска должност да биде исплатен.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.013
Поени од реакции
1.855
Би требало да е сменето и логички би било да е сменето веќе. Ливчето може е твое но кладилницата не е крива што ти си го изгубил ливчето и нема зошто тој со ливчето да не е исплатен. Може ја да видам ливче на другар и да видам дека е добитно и одма да идам во кладилница и да го пријавам тоа ливче како мое. Дури и да те видат на камера дека ти си го уплатил тоа ливче пак не може врз основа на тоа да те исплатат, би требало да е пишано правило во кладилница да го исплатат тој што ќе дојде со ливчето по исплата. Ако го исплатиле другар ти, и ,,лоповот'' си има законска должност да биде исплатен.
Може да биде како што викаш ништо чудно. Ја само кажав пример. На крај краева ќе иде ќе си праша.:D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: No9

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Како сум се изнервирал во ниедно време.:icon_mrgr::mad:

Ги синглирам австралијанките да земат сет 2,29,а на друг тикет ги пуштам нив 43,5+прв сет и уште еден натпревар.

Завршува прв сет 25-18 за Австралија :eek:. Интересно е што Мексико водеа 16-15.Последните 3 поени на Австралија беа со блок.:facepalm:

За едното се радувам,за другото кукам.

1,05 коеф. губат 18-25,а како што гледам и најверојатно ќе изгубат.Во ништо не се подобри.

Од 16-15,18-25... Проклет је овај живот....:boksix:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.756
Како си влегоа денеска утакмиците од европсково, мх, мх...

Само мрчиме кога заебаваат некои работи, а кога се на арно сите ќутиме.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.131
Поени од реакции
21.035
Како си влегоа денеска утакмиците од европсково, мх, мх...

Само мрчиме кога заебаваат некои работи, а кога се на арно сите ќутиме.
Курац влегоа, некој ја имал Полска 1&T1 :D
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
И Бразил "влезе", мене одпозади ми влезе.....
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
И Бразил "влезе", мене одпозади ми влезе.....
Богами ЕП искочија супер, ракометите исто и кај се полакомив и Бразил да го играм, зе 5к ме зезнаа, примија гол со рака ама без разлика играта им беше за нигде
 
S

silmarillion

Гостин
Си ги дава 0-2 гола ама да идам утре да пишам 3 комада ќе паднат у први 15 минути.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Гаске братот не е здрав тотално 4-0 водеше,па потоа и 5-2 и успеа да го поебе сетот и да биде 5-5 и сервира Џонсон...... колку е трагично а го имам прв сет 1 ....
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Ej zakasniv dve-tri sekundi,a spremen bese kodot za vo mozzart.Ke gi singlirav ircite 4,5+ korneri 2,19.Tri imaat vo prvite 15 minuti ccc.

Namesto niv,sega ke se nerviram so Ostapenko 2,25.:semolam:

A na aplikacijata gledav vo zivo ima korneri za igranje,ama toj sto kuca decidno rece NE!:unsure:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.671
Поени од реакции
34.985
Ej zakasniv dve-tri sekundi,a spremen bese kodot za vo mozzart.Ke gi singlirav ircite 4,5+ korneri 2,19.Tri imaat vo prvite 15 minuti ccc.

Namesto niv,sega ke se nerviram so Ostapenko 2,25.:semolam:

A na aplikacijata gledav vo zivo ima korneri za igranje,ama toj sto kuca decidno rece NE!:unsure:
Во живо ја одиграв јас пред 6 минути на 1.8коеф 4.5+ во прво полувреме, ама замрзнаа од кога изиграв :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom