Општи вело муабети, прашања, совети

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
АЈ нека каже некој колкав промет прави СТРАВА за еден час активност?
За каков промет збориш?
Ако мислиш на нет, не ти треба додека снимаш, освен ако не сакаш да гледаш мапи додека возиш, додуша ако не ти е голема рутата што си сакаш да ја следиш, пред да тргнеш мапата ќе ти стои во кеш така да нема да ти треба нет.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Поздрав.
Дали овој велосипед вреди за тие пари.
Rockrider 520 300€

https://www.decathlon.de/mountainbike-275-rockrider-520-alu-marineblau-id_8351007.html
Вредит за секое евро. Кај нас за овие паеи на ново мојш да купиш само чамојца. На старо / половно мојш да начекаш и подобро, но зависи во каква состојба е.
 
Член од
5 септември 2012
Мислења
1.274
Поени од реакции
1.133
Вредит за секое евро. Кај нас за овие паеи на ново мојш да купиш само чамојца. На старо / половно мојш да начекаш и подобро, но зависи во каква состојба е.
Фала за одговорот.. Денеска прошетав по продавниците за тие пари нешто подобро на ново.. тешко.
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Видеово може да им се најде многу корисно на тие што возат тубелес или користат внатрешни со млеко. Ако некој веќе го пробал експериментот нека сподели искуство дали е навистина како во видеото. (y)
 
Член од
5 септември 2012
Мислења
1.274
Поени од реакции
1.133
SRAM S200 crankset with triple chainring, 22/32/42 teeth.
SRAM X3 rear derailleur (8-fold), Microshift MS22-derailleur.
SRAM X4 shifters with gear indicator.
SRAM PG820 cassette with 8 pinions with 11-32 teeth.

Tektro brake levers made of aluminum: light and precise. Mechanical Hayes MX5 disc brakes front and rear for powerful, progressive braking even in the wet and mud.
@M-1
Сакам да прашам за кочниците дали се добри...
А и другите велосипедисти ако може нешто да напишат за деловите на.
ROCKRIDER 520
https://www.decathlon.de/mountainbike-275-rockrider-520-alu-marineblau-id_8351007.html
 
Последно уредено:
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
tocak 22.jpg tocak 11.jpg
Има некој искуство со оваа марка? КХС мислам дека е. И некој да има идеја од која година е моделов?
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
SRAM S200 crankset with triple chainring, 22/32/42 teeth.
SRAM X3 rear derailleur (8-fold), Microshift MS22-derailleur.
SRAM X4 shifters with gear indicator.
SRAM PG820 cassette with 8 pinions with 11-32 teeth.

Tektro brake levers made of aluminum: light and precise. Mechanical Hayes MX5 disc brakes front and rear for powerful, progressive braking even in the wet and mud.
@M-1
Сакам да прашам за кочниците дали се добри...
А и другите велосипедисти ако може нешто да напишат за деловите на.
ROCKRIDER 520
https://www.decathlon.de/mountainbike-275-rockrider-520-alu-marineblau-id_8351007.html
За парите добиваш одлични делој. Кочниците реално се ветар во магла, но во рамките на нормалното користење ќе те служат добро. Добро е шо понатаму можиш да ги смениш, а да не ти повлечат менување на нови шалтери.
Вреди за сите пари ко шо реков преходно, за овије пари кај нас на ново немојш ништо да купиш.
Само незнам како би го зел до тука точаков.
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
За парите добиваш одлични делој. Кочниците реално се ветар во магла, но во рамките на нормалното користење ќе те служат добро. Добро е шо понатаму можиш да ги смениш, а да не ти повлечат менување на нови шалтери.
Вреди за сите пари ко шо реков преходно, за овије пари кај нас на ново немојш ништо да купиш.
Само незнам како би го зел до тука точаков.
Го има во бугарија во декатлон, немора да иде баш за германија да го земе :D.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Го има во бугарија во декатлон, немора да иде баш за германија да го земе :D.
Еваааа шо прам, цело време ги отварам линкојте шо ги постират и негледам дек е од декатлон:pos:
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Дечки, има ли некоја мтб тура за возење во околината на Крушево ?
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
mi treba sovet, imam roadbike 2x8 so campagnolo grupa, momentalno vozam lanec SRAM 8ca,, Planiram denovive da go smenam i najdov SHimano IG 51 lanec za 8 ca kaseta za povolna cena. Dali bi mi pravelo problemi menuvanjeto na brzini ako vozam shimano lanec na campy kaseta i zaden menjac? Nekoj so slicno iskustvo
 

Martinmkd

Roadie
Член од
20 мај 2009
Мислења
296
Поени од реакции
412
mi treba sovet, imam roadbike 2x8 so campagnolo grupa, momentalno vozam lanec SRAM 8ca,, Planiram denovive da go smenam i najdov SHimano IG 51 lanec za 8 ca kaseta za povolna cena. Dali bi mi pravelo problemi menuvanjeto na brzini ako vozam shimano lanec na campy kaseta i zaden menjac? Nekoj so slicno iskustvo
Кампањоло и Шимано имаат различен тип на монтажа на велосипед. Ланецот не би бил проблем, касетата дефинитивно нема да можеш да ја монтираш на постоечките тркала. Барај си Кампањоло касета.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom