Фудбалски/трансфер дискусии

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кога го потпишавме Марсијал за 50 милиони евра фановиве на Арсенал (чесни исклучоци) најгласни беа со сумата и потекоа со онаа ретардиранана слика со Форд Мондео.
Сега што коментари има за сумата за хотелов? :D
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Како Калстром.
:kuracc:[DOUBLEPOST=1463869605][/DOUBLEPOST]
Кога го потпишавме Марсијал за 50 милиони евра фановиве на Арсенал (чесни исклучоци) најгласни беа со сумата и потекоа со онаа ретардиранана слика со Форд Мондео.
Сега што коментари има за сумата за хотелов? :D
Зборувај ми за Депај :D
Марсијал e ѕверка
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Кога го потпишавме Марсијал за 50 милиони евра фановиве на Арсенал (чесни исклучоци) најгласни беа со сумата и потекоа со онаа ретардиранана слика со Форд Мондео.
Сега што коментари има за сумата за хотелов? :D
Дека си љубоморна шо ние го купивме, а вие не :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
:kuracc:[DOUBLEPOST=1463869605][/DOUBLEPOST]

Зборувај ми за Депај :D
Марсијал e ѕверка
Зошто Депај да се спомне во муабетов? Сега лесно е да се збори дали Марсијал е ѕверка, и Џака можеби ќе биде ѕверка, јас не ги негирам квалитетите на играчот, цената денес ништо не мора да значи. Сакам само да ви укажам дека ако ти е зорт ситуацијата и/или продавачот си го цени играчот, и 100 ќе исплукаш... :)
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Зошто Депај да се спомне во муабетов? Сега лесно е да се збори дали Марсијал е ѕверка, и Џака можеби ќе биде ѕверка, јас не ги негирам квалитетите на играчот, цената денес ништо не мора да значи. Сакам само да ви укажам дека ако ти е зорт ситуацијата и/или продавачот си го цени играчот, и 100 ќе исплукаш... :)
Зато што ако Марсијал пропаднеше како Депај немаше да го спомниш :)
Нејсе појма немам кој е Џакава и затоа ќе си ќутам дур не го видам на терен. Еве шанса европсково да го видиме што играч е и дали вреди
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Зато што ако Марсијал пропаднеше како Депај немаше да го спомниш :)
Нејсе појма немам кој е Џакава и затоа ќе си ќутам дур не го видам на терен. Еве шанса европсково да го видиме што играч е и дали вреди
Леле врска ви нема муабетов со тоа што сакам да го кажам ама ајде :) истото е како и со Марсијал и со Ди Марија ајде да не испадне не го спомињам, само што така се губи поентата зошто Ди Марија важеше и важи за класа играч и до негде очекуваш таква сума. Марсијал септемврито (а и уште фурни леб има) беше само талент на кој се фукнаа 50 милиони, исто како што е и Џакава. Во комплетно иста ситуација сте само сега немате Форд Мондео слики у секоја тема :)))
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Истото си го помислив и ја коа го видов дека го напраи ова :pos:
И башка пред очи одма ми излезе вест на некој наш портал „Нема да ви се верува што направи Мората на вчерашниот натпревар на Купот на Италија“ или „Венгер ја заврши работата во Италија“ :pos:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281
43 милиони за Џака. :pos::pos::pos::pos::pos:

Џони зборувај ми за тоа како Икарди не вреди 30 милиони. :vozbud:
Не сте свесни уште каков добар играч потпишаа ама има време ќе си видите.

Инаку не личи да се смееш за Арсенал, бидејќи и вие толку плативте за Кондогбија кој не се покажа добро. Крај краева цените се кренаа многу особено минатото лето така да навикнете се веќе и ова лето со тие суми што ќе се плаќаат за играчи.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Леле врска ви нема муабетов со тоа што сакам да го кажам ама ајде :) истото е како и со Марсијал и со Ди Марија ајде да не испадне не го спомињам, само што така се губи поентата зошто Ди Марија важеше и важи за класа играч и до негде очекуваш таква сума. Марсијал септемврито (а и уште фурни леб има) беше само талент на кој се фукнаа 50 милиони, исто како што е и Џакава. Во комплетно иста ситуација сте само сега немате Форд Мондео слики у секоја тема :)))
Сеа гледам Џакава капитен им бил бе, капитен им земавме за 40м еј шо ти е тебе :D
Абе Марсијал ја кажав уште тогаш дека кога испаднавме од Монако се приметуваше дека има нешто во него башка шпиц во една сезона може да ги врати сите пари. Џакава душа ќе му изваат новинариве ако не му тргне како на Депај. А за Стерлингникој не спомнува колку е платен ама тој енглез е заштитен вид.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom