Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Треба да ми е татко за да препознаам нецивилизирано и несозреано однесување на поединци кои не знаат да дискутираат без лични навреди. И демек што, ако некој го наречеш со погрдни зборови аргументите наеднаш ке ти добијат на тежина и сите ке речиме леле видиго овај бравос.
Си помисли дека тоа повеќе кажува за тебе колку си дозреан за дискусија отколку за тој што беше наменаета навредата?
види од некои причини ми го избегнуваш прашањето, а се фаќаш за моја наврееда која што не е упатена према тебе, второ да ти објаснам карикатурава е јавна личност која што одлучува како за мојата така и за твојата иднина и ако прави глупи одлуки кои што ме засегаат и мене и тебе ке го рачунам за глуп и ке стојам позади тоа, не ме мене интересира тој каков е дома со женаму во кревет или дали е добар родител или што ти ја знам, но за оваа работа за која што е избран е тотален промашај и глуп, и да секој што одлучува за работа која ме засега ако не го бива за тоа, а и даље работи работата за која не го бива секогаш ке добие гратис навреда од мене.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Гајле ти е тебе. Само Росен Плевнелиев нека ти е здрав и жив. Тој е твојот претседател.
Добро бе колку треба да бидиш забеган и да се радуваш и надеваш на вакво нешто :facepalm:
Богами, прав си. Не за бугариве, иам шведски пермастеј ако ти беше муабетот пасош масош.

Туку замисли до кое лудило е дојден народов.. Голема неправда се дешава гледано од мој и од твој аспект, сеедно.
И? Шо прает тие што треба да го корегирет ова ненормално опшество? Аболицирет криминалци.

Па кој е бе тој, кој курац е тој да дели правда, а и самиот е дојден на фотелјата со фалш избори?

Дај не заебавај.

Крадел Заев со Вицето, со лисици сакам да го видам на суд. Праел Верушевски глупости, Шутка!

Абе аман бе, народов е препаметен за да дозволи да го водат овчари!

Овие до нас џупциве Грциве, ЈА ЗАПАЛИЈА АТИНА, ама не за Ципрас, Самарас и Лајнарас, туку сами за себе!

Колку за нив не мојме да излезиме на улица и да му покажиме на апашиве наши кој е власт.

Ебате све испрани војничиња.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.034
Поени од реакции
21.598
види од некои причини ми го избегнуваш прашањето, а се фаќаш за моја наврееда која што не е упатена према тебе, второ да ти објаснам карикатурава е јавна личност која што одлучува како за мојата така и за твојата иднина и ако прави глупи одлуки кои што ме засегаат и мене и тебе ке го рачунам за глуп и ке стојам позади тоа, не ме мене интересира тој каков е дома со женаму во кревет или дали е добар родител или што ти ја знам, но за оваа работа за која што е избран е тотален промашај и глуп, и да секој што одлучува за работа која ме засега ако не го бива за тоа, а и даље работи работата за која не го бива секогаш ке добие гратис навреда од мене.
Ти си знаеш, јас пробав да ти објаснам што е а што не е во ред. Сосила на човек можеш да му земиш, да му дадеш неможиш. Дајму ке го фрли. Така и ти. Ако сметаш дека со тоа ке излгедаш покултурен , попаметен и поцивилизиран слободно продолжи. Само немој да се жалиш после дека мубаетите ти се за пред кооперација со посебна и вегета, евентуално и некое пиво.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.185
Поени од реакции
25.871
Овие до нас џупциве Грциве, ЈА ЗАПАЛИЈА АТИНА, ама не за Ципрас, Самарас и Лајнарас, туку сами за себе!
Одличен пример. Поминато е и доволно време, за да може да се видат придобивките од тоа дејствување. Што добија Грците од палењето на Атина? Дали Грција денес е побогата, побитна и меѓународно поценета од тогаш кога ја палеа? Или е се обратно? :confused:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.900
Поени од реакции
11.516
Да да чувме, немора да докажуваш. Сепак тоа си е твоја приватна работа.
Инаку нарекувај ти кој сакаш како сакаш. Ако сметаш дека со тоа ке испадниш попаметен слободно продолжи. Ако сметаш дека аргументите ти добиваат на тежина шознам не би рекол. Али ете учено дете си, до толку сигурно и сам имаш сфатено.
Ако си даде Иванов оставка кој по закон и устав му е негова замена? Да не е случајно претседателот на собранието?
http://www.brif.mk/ako-ivanov-utre-si-podnese-ostavka-i-pretsedatel-ke-se-izbira-na-5-juni/
Еве нешто околу евентуална оставка.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Ти си знаеш, јас пробав да ти објаснам што е а што не е во ред. Сосила на човек можеш да му земиш, да му дадеш неможиш. Дајму ке го фрли. Така и ти. Ако сметаш дека со тоа ке излгедаш покултурен , попаметен и поцивилизиран слободно продолжи. Само немој да се жалиш после дека мубаетите ти се за пред кооперација со посебна и вегета, евентуално и некое пиво.
Aко очекуваш ти на форум дискусија само со некое возвишно културно ниво, веднаш ке ти кажам дека ке се разочараш и најубаво да земеш да не го користиш форумот, трето уште неми одговори на прашањето.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.185
Поени од реакции
25.871

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.096
Поени од реакции
3.291
Јас се си мислам кој му нареди на Хорке да ја донесе аболицијава, прво и јас помислив дека Грујо му има наредено ама навистина се двоумам дека не е така.

СЈО нема ама баш ништо со што би ги загрозило освен телефонските разговори, некој ќе рече имаат и други докази, ама и тие други докази не се нешто сјајни, повеќе се оди на бонбастични пресови, каде ни држат говор мислеш Зајко им ги пишувал.

Во Титаник имаат во разговорите дека Гоца барала адреси и им помагала да добијат лична карта, ама конкретн доказ тешко дека ќе извадат, ако одат со некој заштитен сведок (некој од пустец), овие ќе ги донесат сите други ако треба, па и тој заштитениот оти нели нема знаат кој е и ќе изјават дека сами се организирале од премногу љубов кон гласање.
Сето оваа со Титаник се координираше со фантомите кој требаше да ги има 500 илјади, ама ги заебаа со објавувањето на име и презиме за секој фантом, па самите ги пребројавме колку се!

Во Тврдина иако уништиле опрема, не верувам дека не го спровеле тоа според законот (незнам точно каков е во врска со уништување на опрема), тука СЈО ќе ни прикаже сведоци кој ќе тврдат дека не морала да се уништи опремата, ама овие другите ќе покажат сведоци дека таа опрема е застарена и нема шанси никој друг да ја купи, на пр. била скапа за одржување (еве ви пример со сухоите кој ќе скапат кај и да е на аеродромот).

ТНТ незнам што ќе извадат како доказ, ако Фиат градел макар и 1 см над дозволеното е крив, тука Фиат сакал екстра профит и градел над дозволеното, ако Грујо наредил да не се урива ќе направел кривично дело, само одобрил оти сигурно го прашале да не е некој од неговите, па да не згрешат. Тука можат да го заебат Грујо само ако имаат разговори во кој не дозволувал рушење на некој од неговите дивоградби (под негови мислам сопартијци).

Во врска со кредитите и провизијата, немаме никаков доказ дека земале провизија, а јас сум убеден дека земале.
Во разговорите разговараат нешто, според Зајковото објаснување за провизија, ама може да разговараат колку сантиметри асвалт да украдат, од слој по 5 см и од секоја лента по 15-18 сантима ширина ете ти профит.

Јас лично не верувам дека СЈО ќе извади асален доказ со кој ќе можат да направат нешто повеќе, барем за овие поголемите, за помалите можеби ќе најдат нешто.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Чекај, уствари вие како движење сакате и претседателски избори на 5ти јуни? Или не ги сакате ни парламентарните?
Јас не сум дел од никакво движење, ама сакам Иванов да се парализира. Секако е фикус, нема ништо да се смени, освен што нема да може да аболицира криминалци. Win win.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.185
Поени од реакции
25.871
Јас не сум дел од никакво движење, ама сакам Иванов да се парализира. Секако е фикус, нема ништо да се смени, освен што нема да може да аболицира криминалци. Win win.
Ако Иванов поднесе оставка, претседателски избори мора да се случат. Не е тоа премиер, па Собранието ќе избере нов. Ретардирано е движење што бара одложување на парламентарните избори, затоа што немало услови за избори, да бара истовремено и оставка од Иванов. Показател за тотална политичка неписменост.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Радио Заробена Европа објавува,
останатите следат

Како Западот го замислува Независното Македонско Новинарство



 
Последно уредено:

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.027
Поени од реакции
8.228
Богами, прав си. Не за бугариве, иам шведски пермастеј ако ти беше муабетот пасош масош.

Туку замисли до кое лудило е дојден народов.. Голема неправда се дешава гледано од мој и од твој аспект, сеедно.
И? Шо прает тие што треба да го корегирет ова ненормално опшество? Аболицирет криминалци.

Па кој е бе тој, кој курац е тој да дели правда, а и самиот е дојден на фотелјата со фалш избори?

Дај не заебавај.

Крадел Заев со Вицето, со лисици сакам да го видам на суд. Праел Верушевски глупости, Шутка!

Абе аман бе, народов е препаметен за да дозволи да го водат овчари!

Овие до нас џупциве Грциве, ЈА ЗАПАЛИЈА АТИНА, ама не за Ципрас, Самарас и Лајнарас, туку сами за себе!

Колку за нив не мојме да излезиме на улица и да му покажиме на апашиве наши кој е власт.

Ебате све испрани војничиња.
изгледа не мојте, побројни сте на форумов отколку на улица.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ако Иванов поднесе оставка, претседателски избори мора да се случат. Не е тоа премиер, па Собранието ќе избере нов. Ретардирано е движење што бара одложување на парламентарните избори, затоа што немало услови за избори, да бара истовремено и оставка од Иванов. Показател за тотална политичка неписменост.
Нема врска тоа со политичка писменост. Од Иванов се бара оставка затоа што е морална и политичка карикатура, срам за Македонија, невиден и нечуен досега ужас. Кога ќе го видам со онаа ропачката фаца со црвени образи и очи на пијаница, ми предизвикува нагон за повраќање.

Нека поднесе оставка, нека се врати во Валандово никој повеќе да не го види.
 
M

macgowan

Гостин
Има Маж за таа варијанта ама џабее кога политиката на ВМРО е таква без разлика дали ќе дојде некој друг чист политичар од редовите на ВМРО или пак Груевски значи таква е политиката како што е не воведување санкции кон Русија или воздржан за турскиот тек и слично ,а западот не им одговара затоа сакаат марионетот Зајко црпко да биде на власт без избори како што беше Б.Ц се постави премиер со нерелугарен избор. Затоа сега прОливер е министер на МВР со цел да има нерелугарен нефер избор . Тоа Груевски го знае.
Пастиро е на власт благодарение на странските служби, истите сега го неќат појќе. Ende. Нема МАЖ кај модерните дпмнејци, брату! Зато че го јада стапо, всушност сите ние заедно со нив ќе го кркаме ама партијата ќе си иби пиперо а клетите комунисти пак ќе дојдат на власт.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom