Охрид

Член од
17 ноември 2014
Мислења
186
Поени од реакции
238
Јас не ја разбирам жалбата што Охрид е без луѓе.

Скопје: лудница, хаос, без воздух да се диши, меѓуетничко/политички конфликти, ... Концептот на Скопје - јас сум од Скопје - каков што се направи, е глупост голема.

Странство: Каде да ојш, секаде работите се 1) или на силезна линија (немири во Шведска), којзнае што носи иднината, или
2) се подобруваат од многу ниско рамниште (Албанија нпр.).

....

Проблемот (во Охрид) е повеќе во однос кон власт и авторитет. Постоечките се трпат, и се егзистира без барање начин институциите работат за градот и населението.

Смалување на население редовно се прикажува како катастрофа. Има и тоа позитивни страни. Полесно е да се направи организација за било што, полесно е да бидеш чуен и свртиш внимание на себе, - се’ она на што алудирав кога го опишав Скопје.
 
A

Avenger99

Гостин
Јас не ја разбирам жалбата што Охрид е без луѓе.

Скопје: лудница, хаос, без воздух да се диши, меѓуетничко/политички конфликти, ... Концептот на Скопје - јас сум од Скопје - каков што се направи, е глупост голема.

Странство: Каде да ојш, секаде работите се 1) или на силезна линија (немири во Шведска), којзнае што носи иднината, или
2) се подобруваат од многу ниско рамниште (Албанија нпр.).

....

Проблемот (во Охрид) е повеќе во однос кон власт и авторитет. Постоечките се трпат, и се егзистира без барање начин институциите работат за градот и населението.

Смалување на население редовно се прикажува како катастрофа. Има и тоа позитивни страни. Полесно е да се направи организација за било што, полесно е да бидеш чуен и свртиш внимание на себе, - се’ она на што алудирав кога го опишав Скопје.
Де мајке ти не сери еј..
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Ко че пораснит син ми и ме прашат шо е семафор, шо да му кажам?
"Сине, такви заостанати работи имаше во времето на СДСМ, откако ВМРО е на власт во последниве 40 години, немаме потреба од такви назадни работи."
Ој дрогирај се ко сите деца, не туку прашви глупости. :D
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.144
Поени од реакции
18.168
Вчера после ракометот се виде колку се добри кружнине (какви возачи сме, општо е познато).Ќе видиме и за Велигден/1-ви Мај...Господ да ни е напомош :ROFLMAO:


Ко че пораснит син ми и ме прашат шо е семафор, шо да му кажам?
Сине...се зборвит дека постоет, ама никој не ги видел.Ќе му покажиш сликава и то е отприлика муабетот :D
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
^ Ова е ендемдка петиљадарка, многу, претерано многу редок вид во изумирање.
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Вчера после ракометот се виде колку се добри кружнине (какви возачи сме, општо е познато).Ќе видиме и за Велигден/1-ви Мај...Господ да ни е напомош :ROFLMAO:
А шо се деси вчера после ракометот???
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.144
Поени од реакции
18.168
А шо се деси вчера после ракометот???
Многу јако за возење од Билјанини до Охридска Банка, посебно кај стара Охридија и М.Маркет.Ако не се уклучиш ко камиказа во кружниот немат 10 мин. да поминиш (дури не се расчистија возилата од утакмица шо се враќаа).Плус додај пешаци, точаци и скутери...центрифуга!
Шо е најјако, ни еден кружен не е ист со некој друг.Фушерај на кило.За Велигден сообраќајци во кругон:cenzura:
А да, убо шо научиле жмигавци да користат, ама со десен на исклучвење, а не со лев...
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Semafor sum dete, svetla imam tri, ako si od ohrid ne me znaes ti...haha. super Radio si gazat so ovie.

A mene MI e kako ke gi zaebavam Struzani Sea deka nemet semafori.

Sent from my D2403 using Tapatalk
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Дечки и девојки доколку некој сака да работи летово , во Меџик се бара персонал за келнери/ки и за во кујна .
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Многу јако за возење од Билјанини до Охридска Банка, посебно кај стара Охридија и М.Маркет.Ако не се уклучиш ко камиказа во кружниот немат 10 мин. да поминиш (дури не се расчистија возилата од утакмица шо се враќаа).Плус додај пешаци, точаци и скутери...центрифуга!
Шо е најјако, ни еден кружен не е ист со некој друг.Фушерај на кило.За Велигден сообраќајци во кругон:cenzura:
А да, убо шо научиле жмигавци да користат, ама со десен на исклучвење, а не со лев...
Ако не знаеш да возиш на кружни текој, земи си часови возење во Скопје или некаде во Еу, ама Ск ем поблиску ем поевтинко. Цела Европа е со кружни текови, вие сте запнале за 5 во Охрид.

Да ја пофам и новава локална, нешто прави, го раздвижи градот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom