Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.561
Поени од реакции
69.618
Од каде овие инфо?
Таков заклучок донесов од ова:
Абе дали вие сте да кажите, рк.Кометал, рк Вардар, кк.Работнички, кк.Мзт(serivice crew), рк.Металург, за сите клубови исти ликови, во сите бои скопје педерско, сигурно памтите ко ви падна знамето и ко се истепавте меѓусебно. Цела навивачка Европа со вас се смеј ебави педерите вие најдовте да кажите покријајтесе и чутете од европските ултраси означени сте како посебен феномен една група 100 клубови, кај нас имаше некој немијанковци шо напраја испад ама брзо и секундарно ги решивме, вие допрва че си патите....
Кога ја разврзав понатаму дискусијата, никој не демантираше, или па толку знаат за што се збори :icon_mrgr:
 
Член од
24 март 2012
Мислења
648
Поени од реакции
717
Околу 200 бевме денес, имаше инциденти пред мечот, ни затворија врата од трибината. Дечкиве влегоа откако купија карти од билетара, понатаму ниту со карти не пуштаа.
Ние си признаваме дека во моментов не постоиме, ама ќе се средат работите во брзо време. И во ваква ситуација не има на секој дуел. Не глумиме лудило како вас, се појавивте после 100 години и ги отапевте мадињата.
Другар муабетот ми е не мора секогаш да се плука, ако имате добро издание јас ќе ви речам браво, еве сега 4 утакмици Мајмуни ги обработија солидно и треба да се пофалат.
Јас мислам дека оправдано Мајмуни ги немаше неколку години (ги имаше ама по 30-50 души). Иначе што побрзо да си ги средите проблемите и да ве видиме пак, за доброто на мак-тифо сцената :)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Еве како било :icon_lol::
Споделуваме уште една изјава и од Лозари и од Мајмуни за случувањата во Кавадарци.
Лозари излегуваат со свој демант дека Мајмуни не им се најавиле и дека не биле известени за тоа.
Мајмуни раскажуваат како се договориле лично со воѓата на Лозари т.н Мишел Нацев.
Ние како неутралци го заклучуваме следново..да ја објавиме фотографијата и да се види реалноста.
Мајмуни на влезот во Кавадарци кај градските гробишта почнале песна и развиориле бајраци но кавадарчани само ги гледале и снимале.
Кога стигнале на догоовореното место на градскиот плоштаад немало никој па се упатиле во населбата *јаворот* каде живее Мишел Н (на фотографијата).
На тоа место воедно се наоѓало и местото на лозари т.н паб.
Мајмуни испаднале од своите коли и започнале да пеат песни против лозари и кавадарчани .. полека се собрал народ и повторно само ги снимале и сликале.По стигнувањето на Мвр (како што и лозари раскажуваат) Мајмуни не сакале проблеми со истите затоа што се дојдени приватно и со сопствени коли по заканите дека ќе им бидат пишани казни..но најмал проблем било тоа.. доколку не го напуштеле кавадарци немало да влезат во гевгелија за каде и биле тргнати.

Ова е само дел од изјавите и ве замолуваме да не испраќате повеќе ниту фотографии ни изјави за оваа случка.Ова е последно од нас.
Одиме напред за оодобро ТИФО во цела МКД.
Нашата цел ќе успее.


https://www.facebook.com/Сите-Македонски-навивачки-групи-на-едно-место-280243565332327/timeline/#
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
После изјавава комотно може да дојдат Британските и Американсите продуценти на "Green street hooligans" имаат спремно сценарио парите не се проблем.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.246
Поени од реакции
19.469
Се убо , ама овие со фантомките кај тргнале :eek:.Надвор + 40 степени овие со фантомки на сред улица :pos::pos:.
Ако не се лажам овај е иститот АЛА ИВАН БОГДАНОВ,шо сакаше да го нашлака голманот на Победа(по "несреќно"примениот гол со нас)...:icon_mrgr:
10 души(негови колеги) го држеа тогаш,ни џандар ни ништо на видик,освен еден од обезбедување кој што го смируваше со благи зборови:ROFLMAO:..:giggle:
На друг стадион онака да влезиш на терен,ем шо ќе те прегрбат од ќотек,туку и гратис ќе добиеш однапред изготвен казнен налог,односно парична казна од минимум 600 еврича(без право на жалба):icon_mrgr:,согласно новиот Закон за Навивачи,кој што неодамна беше имплеметиран во рамките на новиот Кривичен закон на РМ...:pos:
Шо би рекол Иво Котевски..:kuracc:
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.401
Поени од реакции
2.477
Доаѓам после една недела на темава и пак истите муабети..Мајмуни вс Сите ,нз стварно што толку многу имате да си кажете
 
Член од
19 август 2015
Мислења
153
Поени од реакции
81
Еве како било :icon_lol::
Споделуваме уште една изјава и од Лозари и од Мајмуни за случувањата во Кавадарци.
Лозари излегуваат со свој демант дека Мајмуни не им се најавиле и дека не биле известени за тоа.
Мајмуни раскажуваат како се договориле лично со воѓата на Лозари т.н Мишел Нацев.
Ние како неутралци го заклучуваме следново..да ја објавиме фотографијата и да се види реалноста.
Мајмуни на влезот во Кавадарци кај градските гробишта почнале песна и развиориле бајраци но кавадарчани само ги гледале и снимале.
Кога стигнале на догоовореното место на градскиот плоштаад немало никој па се упатиле во населбата *јаворот* каде живее Мишел Н (на фотографијата).
На тоа место воедно се наоѓало и местото на лозари т.н паб.
Мајмуни испаднале од своите коли и започнале да пеат песни против лозари и кавадарчани .. полека се собрал народ и повторно само ги снимале и сликале.По стигнувањето на Мвр (како што и лозари раскажуваат) Мајмуни не сакале проблеми со истите затоа што се дојдени приватно и со сопствени коли по заканите дека ќе им бидат пишани казни..но најмал проблем било тоа.. доколку не го напуштеле кавадарци немало да влезат во гевгелија за каде и биле тргнати.

Ова е само дел од изјавите и ве замолуваме да не испраќате повеќе ниту фотографии ни изјави за оваа случка.Ова е последно од нас.
Одиме напред за оодобро ТИФО во цела МКД.
Нашата цел ќе успее.


https://www.facebook.com/Сите-Македонски-навивачки-групи-на-едно-место-280243565332327/timeline/#
Поголеми глупости немало дефинитивно , дечкото што го води профилот е од прилеп и веќе не знае што да напише Хахахахахах бедааааа невиденааа[DOUBLEPOST=1442183129][/DOUBLEPOST]
Доаѓам после една недела на темава и пак истите муабети..Мајмуни вс Сите ,нз стварно што толку многу имате да си кажете
Па пријателе лошо е кога некој ќе флезе во полски хулигански филм , после тоа тешко е да се излезе , а дефинитивно Мајмуни ги тепа тоа лошото со фантомки и тетоважи :lolzz:
 
Член од
10 април 2015
Мислења
257
Поени од реакции
164
Поголеми глупости немало дефинитивно , дечкото што го води профилот е од прилеп и веќе не знае што да напише Хахахахахах бедааааа невиденааа[DOUBLEPOST=1442183129][/DOUBLEPOST]
Па пријателе лошо е кога некој ќе флезе во полски хулигански филм , после тоа тешко е да се излезе , а дефинитивно Мајмуни ги тепа тоа лошото со фантомки и тетоважи :lolzz:
Majmuni se na pat da bida kako nekogas, da se potsredi malce Pobeda ce bidi mnogu, mnogu pojako. Ako e nesto za pozdrav godinava toa se nekolkute izdanija na Majmuni I toa: baraz mecot, protiv Mladost, Teteks, Skopje, Pelister, Kozuv I toa vo vtora liga a nie sme grad koj dobro poznava I gledal kvaliteten fudbal! Da, gi nemase Majmuni godini, ama opravdano! I za kraj vas nikoj nikogas ne ve smetal za rival tuku za selska ekipa bez navivaci na koja so najgolem dostrel I e vlez vo prva liga I da osvoi nekoj bod! Majmuni sega da se otkaza od navivanje vie so uste mnogu grupi zaedno nikogas ama bas nikogas nema da gi stignite! Prilep ima navivacka tradicija, imase poddrska na vremeto od mnogu drugi gradovi!
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
Абе во кавадрци има појче лујче шо навива за Победа одколку за Тиквеш порано десетици идеа редовно, а еве ги сега истите повторно пројавија интерес да ида со Мајмуни, а смешни ми сте ко че спомнувате политика, а ја знајме реалносто дека кај сите политиката е длабоко навлезена многу појче спрема во Мајмуни, еве јавно ве канам сите да ми бидите гости ко че игра Победа да видите дека и во втора лига најголем дел од нас си плаќаат билети по 50ден секој натпревар, а преку најновото соопштение на фк.вардар можи да заклучиме дека комити се најголеми гагаџии во државата http://www.fkvardar.mk/article/vesti/soopshtenie_na_fk_vardar_za_nastanite_so_navivachite-11793-7299-122
 
Член од
10 април 2015
Мислења
257
Поени од реакции
164
Kolku samo pati lozari navivale na strana na Tut-Kom protiv vardar vo sala Jasmin, demek anti sk! Sekogas bea gore nad Majmuni, mala grupa! A sega gluma navivaci I nekakvo ludilo, komedija od grad I od narod se kavadarcani! :D da se zravi I zivi! Se uveriv deka na temava ima mnogu presni navivaci so koi ne mozam da se doobjasnam. Zlatnoto navivacko vreme vo MKD bese najmnogu do 2003!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.561
Поени од реакции
69.618
Абе во кавадрци има појче лујче шо навива за Победа одколку за Тиквеш порано десетици идеа редовно, а еве ги сега истите повторно пројавија интерес да ида со Мајмуни, а смешни ми сте ко че спомнувате политика, а ја знајме реалносто дека кај сите политиката е длабоко навлезена многу појче спрема во Мајмуни, еве јавно ве канам сите да ми бидите гости ко че игра Победа да видите дека и во втора лига најголем дел од нас си плаќаат билети по 50ден секој натпревар, а преку најновото соопштение на фк.вардар можи да заклучиме дека комити се најголеми гагаџии во државата http://www.fkvardar.mk/article/vesti/soopshtenie_na_fk_vardar_za_nastanite_so_navivachite-11793-7299-122
На Вардар се плаќа карта во последниве десетина години.
Од ФК Вардар си рачунаат дека е гага, пошто они ги даваат картите на групата, а парите од картите одат за потребите на истата. Членовите даваат пари во групата со тоа што купуваат карти за утакмиците. Имаше периоди кога сите пари идеа во клубот, периоди кога се делеше, пола за групата, пола за клубот, а во последно време сите пари одеа во групата.
На ракомет, за Сеха лига беше гага за повеќето утакмици, а некогаш се плаќаше по 50. За ЛШ картата е 100 денари, никогаш не било гага.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Абе во кавадрци има појче лујче шо навива за Победа одколку за Тиквеш порано десетици идеа редовно, а еве ги сега истите повторно пројавија интерес да ида со Мајмуни, а смешни ми сте ко че спомнувате политика, а ја знајме реалносто дека кај сите политиката е длабоко навлезена многу појче спрема во Мајмуни, еве јавно ве канам сите да ми бидите гости ко че игра Победа да видите дека и во втора лига најголем дел од нас си плаќаат билети по 50ден секој натпревар, а преку најновото соопштение на фк.вардар можи да заклучиме дека комити се најголеми гагаџии во државата http://www.fkvardar.mk/article/vesti/soopshtenie_na_fk_vardar_za_nastanite_so_navivachite-11793-7299-122
Многу ме интересира како одлучувате кој да плати кој да не плати карта? :D
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
Многу ме интересира како одлучувате кој да плати кој да не плати карта? :D
Поради лошата состојба на стадионо заштитнио ѕид на јужна на неколу места е паднат има редари ама мн лесно можиш да им се протниш
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom