58
  • Гласањето е завршено на .
Џ

Џонтра Волта

На мускули победава, у второ полувреме ептен тиња игравме, знаев дека примаме гол. Неможе 5 шанси ти праи Карпи, среќа неписмени се па офсајди им дигаа, една посериозна топка у шеснаесетник и гол. И во прво полувреме една одбрани голманот.
Се опуштија нашиве ептен, средината се изгуби едно време, застанаа буквално.
Сепак на крај добро е што победивме, јеби га пенал али тоа е, добра контра напад за пеналот и тоа е тоа. Пред тоа и мртвиот Паласио имаше гол шанса коа се заби у Бркиќ.
Можеше да свирне и пенал за Карпи у прво полувреме, ептен јако клизна Муриљо, дали се `извади` судијата на тоа што Матос беше на крај на шеснаесетник и немаше кај да иде или па виде дека овој ја закачил топката, не знам.

Darko_ufo

Врска немаше стартот на Муриљо со пенал, како снајпер се заби у топката...

Џ

Не знам. Не сум баш сигурен, можеше да се свирне пенал, ептен јако клизна, го плесна по нозе буквално.

D

Darko_ufo

Не им се плашете бе таму на тоа Миљанезите стварно ќе ги мочаме и идеме на плус 9 од Јувентус:pos:

На ''Патникот, Педер'' му се допаѓа ова

Tegla

Interista
20 февруари 2012
5.095
9.016
Јас симулкаст начекав на Sopcast па не даваа и нас чат пат. Туку го видов Гуарин како изнуди пенал и при крај кога имаше чиста ситуација ЈЈ да ја збрца при нафрлена а овој ја шутна ноншалантно во гол аут. :pos:

Мора поубедливо да ги тепаме селскиве екипи што немаат ни свој стадион. Со Милан ќе биде рамноправна утакмица пошто во слична форма и состави се двете екипи. Тоа ќе биде тест кај сме и што сме, ова со Карпи мислам дека ги подценија па не играа со 100%.

pacienat

Лабав надуен
7 септември 2010
524
718
Факт е дека Паласио ќе го изгуби првотимскиот статус кога ќе се врати Икарди, шо е и реално, а за од клупа како резерва ќе биде доста корисен. Мое мислење е дека денес средниот ред Манчини го промаши тргајки од тоа дека изваде среден ред со 3ца играчи кои имаат повеќе дефанзивна од офанзивна задача, Јоветич го вади тимот и прави придонес и на средината и по крила, Брозович гини на терен и уште не ми е јасно зошто е подценет овде на форумот, Медел тотално е некорисен и да сум јас би го сменал со Кондогбија кој е неприкосновен на секој дел од средината на теренот, за одбраната само пофални зборови, небо-земја разлика од лани.Башка за голот беше крив Нагатомо.

Syn

23 декември 2007
29.355
42.234
palasio ti e igrac samo za zadnji 15 min be, begaj, ne mozam da go smislam ej, NE MOZAM, on prestana da e fudbaler posle promaseniot zicer za argentina u finaleto, u prodolzenie. Tolku od nego, on dur spie sere moca jade trenira ebe drka misli na taa utka, argentinec e fanatici se tie, dur e ziv ke go progonuva toa. Neka ide neka odgleduva vino i neka cuva ofci na nekoja planina u argentina, ne e on poveke za fudbal.

p.s. inace za denes, neznam dal do klimatskite uslovi bese, poim neam, a se nadevam toa e, timov fizicki u vtoro bese UMREN, mrtvi bea site, edvaj disea i edvaj se dvizea, pogotovo u odbranata, rekov se nadevam, zasto ako toa ne e slucaj ondak Mancini ja usral so treninzite.

18 јули 2009
6.380
5.065
Многу слабо изигра Интер , само една шанса имавме преку Паласио кој очајно ја прими топката и се судри со голманот .
Победивме ради Јоветич и Гуарин кој изнуди пенал , Брозович трча многу ама не е за плеј , мора да стартува Хернанес , бидејки нема кој да организира напад .
Кондогбија е добар игра со леснотија , како само ги поеба 3 играчи со два потези во еден дуел , тешко му се зима топка .
Јоветич е исто супер , али напред како да игра со дух , бидејки Паласио е камен , освен Перишич мора уште 2 играчи најмалце ...

Џ

Брозгара може само у средина да игра со Кондогбија и Медел. У реду е за Медел, се слагам дека (ако се продолжи) со ваков пристап против мртви екипи треба да седи на клупа, пошто е некорисен за у напад, за одбрана неам зборови, цар е. Ама па коа ќе погледнеме од друга страна, нема кој да игра на негово место т.е Кондогбија може да игра таму со Броз и Гуарин, ама реално не е стабилна оваа средина, Гуарин е лабилен карактер а Броз е Броз, не разбира многу многу одбрана.
Гуарин е мртов човек веќе, не знам што кур го форсираат толку, нема памет да игра фудбал, брза, греши, како у бунило е. Свака част за двете асистенции ама ја би го форсирал Брозгара у средина со Медел и Кондо. У напад Јоветиќ, Перишиќ и Икарди и тоа е тоа.

Хернанес читам у Јуве, неам проблем со ова искрено, ама ако не планираат овој ден-два да носат друг креативец тогаш подобро нека остане бразилецов.

Син, какви климатски услови? Многу топло ли било? Па Модена е некои 100 км одалечена од Милано..

7 јуни 2011
4.210
3.212

Фалиш многу во темана, посебно од како ги плеснавме :) од тебе многу го примаја хаха позз

Syn

29.355
42.234
Da da, ako prodolzi medel vaka ... vidi mancini sto vika za Medel, sakal 11 medelovci da ima u tim ... e be, KLASIKA mancini, klasika.
Inace neznam, nezgodni za igra valjda uslovi, toplo bla bla, sto ti ja znam, igracive bea mrtvi u vtoro, zadisani mislis igraat prodolzeni protiv barsa na kampot u ls, i 'rzat, ne moze protiv carpi i toa vo vakov mec kade ne se istrcaa mnogu da deluvaat posrano i polumrtvo, ko pred infarkt da se pola od niv.

Џ

Реално, денеска Карпи да имаа малце поприбран напаѓач, некое искусно копиле како Денис, Миколи, Бјанки имаше 3 гола да ни закачи како од шала. Среќа тој пољакот абер нема од фудбал и 3-4 шанси што му створи Матос овој беше у офсајд. Ептен се опуштија у второ полувреме, дали ги фати замор или такви климатски срања, не знам, ама пристапов мора да се промени за дербито.
Океј е да се набијат ваквите мали екипи ама па тоа треба да трае додека не им зачукаш 2-3 гола, а не на 1-0 ти да им оставаш шанса да играат, ќе се осоколат и толку им треба, 1 гол на контра и после летаат им ебам семката.

Me2

интериста
21 ноември 2009
5.205
2.199
Да не ви заминеше Ковачич ќе бевте главни фаворити за титула. :toe:
Ќе бевме подобри, да, али 40м не се одбиваа со оглед на тоа дека не беше ништо посебно во Интер, а повеќе од се имаше и он желба да оди во Реал, глеј го само колку слики стаи на фб и инстаграм, мислиш у дизниленд отишол.
Абе лапнавме 6 бода, ајде аирлија, следна со комшиките, наши се, им враќаме за болните порази на пријателските. И да, до претходната сезона баш ваквиве екипи не кинеа на контри што се бранат со сите 11, одбраната ми се свиѓа ептен, само Хуан не ми е некако за лев бек, слаб е у напад.