Фан Клуб: Работнички

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.536
Поени од реакции
1.521
точно дека е суспендиран, ама не играше затоа што е преморен
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.119
Поени од реакции
16.385
ако ова што си го пишал беше за мене, ич да не ти е тешко дали се интересирам за Работнички или за Младост од пичке си матер.
Сите знаат дека селекции и клубови што играле важни утакмици, било тоа да се квалификации или светски и европски првенства, следните утакмици им се занигде. И Германија стана светски шампион во фудбал, за по месец дена да изгуби од Полска. Ако не ти се свиѓа тоа што сум го пишал игнорирај ме.
А дали знам два или 5 играчи ич да не ти е гајле. Ја навивам за клубот, а не за играчите кои и така еден ден ќе го напуштат клубот. Ни во Реал не ги знам сите играчи, па навивам десетина години за клубот.
Сигурно било за мене, затоа што реков дека сум од БТ а не навивам за Пелистер нити некад сум навивал иако тренирав години и ракомет и кошарка во истиот а кажав дека не знам ни еден играч од Работнички а од МКД лига си навивам за нив онака ми се ептен симпатични.

Неможи или навивач на Пелистер мора да изглуми ултрас до даске или навивач на Вардар, шта чеш :toe:

не ти држи вода ова. Ако сум роден у Турново еве, и моите цел живот навивале за него, не значи дека по афинитет треба и ја да сум навивач за него. Исто како што ако татко ти е доктор не треба и ти да бидеш, ако не сакаш. Сфаќам дека ти си битолчанец, си рече си тренирал во Пелистер и едноставно тој клуб ти е во крв, ама и ти мора да сфатиш дека има нешто повеќе од тоа да си тренирал или бил присутен на сите утакмици на клубот. Не значи дека ти си поголем навивач од мене што си бил на секоја утакмица, а јас утакмиците сум ги гледал на стрим. И ти си се нервирал кога клубот губел, и јас, и ти си се радувал на неговите победи, и јас. Не е во тоа дали си присутен или не си, сè е во емоциите.
И доста одевме со офф-топик, темава е за Работнички, ако сакаш нешто за клубот да коментираш бујрум, за Пелистер и другите клубови си постојат соодветни теми.
(y)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.119
Поени од реакции
16.385
Ако беше ова за мене можиш да ми реплицираш нареден пат и да дебатираме не е проблем, вака малце кукавички делува.
Ако не е за мене извини :)
 
Член од
8 јули 2011
Мислења
265
Поени од реакции
202
Ве пратам двајцата кој бил поголем навивач разликата е само во терминот
на англиски има разлика Club Member or supporter razlikata e samo koj doprinesuva finasiski za klubot pravite navivaci go pomagaat klubot kupuvajki sezonska karta i klubski obelezja
A drugite se samo klubski simpatizeri. Zaednicko e dvajcata se raduvaat na pobedi ili se nerviraat na porazi.
 
Член од
5 август 2010
Мислења
222
Поени од реакции
50
Случајно МРТ да се предомислеа и да има пренос или тешко?
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.395
Поени од реакции
2.432
Случајно МРТ да се предомислеа и да има пренос или тешко?
Нема да има пренос, најголемиот клубски успех на Македонија во фудбал ќе си го гледаме со линк :tapp::tapp:
:bravobe::bravobe:
Мила Македонијооо
 
A

Aexil Kong

Гостин
Да ви кажам дека клубот постигнува подобар успех кога нема никаков пренос на ТВ особено МРТ зошто тие кога пренесуваат се стари т.н. малери и само може да се очекува пораз и никаква игра од страна на нашите претставници. Вака досега иако немаше пренос, се крпевме со стримови ама највеќе стигнаа од сите други подобро финансирани клубови во Макеоднија :icon_lol:
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.536
Поени од реакции
1.521
Прашај ги тие одговорните во Фк Работнички,тие сами одлучуваат за тв правата а не МРТ
не е точно. правата се откупуваат, а МРТ не сака да ги откупи, сакаат гага да пренесуваат.

иначе руска телевизија ќе врши пренос.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom