Фан Клуб: Работнички

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.624
Поени од реакции
2.736
Се тегнеше малце голманот го болела кичмата :pos:.
Море мајтапот на страна машки изиграа , не очекував.Се мислев дека ќе папат 3 комада.

п.с. Слован Либерец ќе му паднат 100% сум сигурен.
Prati gi sea rubin finansiska kriza ke gi udri :D :D :D
 
Член од
8 јули 2011
Мислења
265
Поени од реакции
202
Ајде Оле Работнички Рубин Казан е тим со кој Работнички може да се надиугрува малку бојжа среќа и се можно. Рубин не се во форма а имаат и сопствени клубски проблеми но се далеку подобар тим од Трабзонспор
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.538
Поени од реакции
1.523
Рубин е во криза со формата. во првите 3 кола од лигата има само порази. во Лига Европа го тепаа Штурм и играа нерешено.

АЈДЕ РАБОТНИЧКИ МОЖЕШ ТИ!!

 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.019
Поени од реакции
7.738
Брегалница-Работнички 1:0
важно се информира дека казан губел од пичкесиматер или не знам кој.
далеку е Работнички од клуб, исто колку и оние мастурбери на големиот успех, што не знаат ни двајца играчи.
можете да ме хејтате и пцуете, реалноста е таа.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.110
Поени од реакции
9.942
ако ова што си го пишал беше за мене, ич да не ти е тешко дали се интересирам за Работнички или за Младост од пичке си матер.
Сите знаат дека селекции и клубови што играле важни утакмици, било тоа да се квалификации или светски и европски првенства, следните утакмици им се занигде. И Германија стана светски шампион во фудбал, за по месец дена да изгуби од Полска. Ако не ти се свиѓа тоа што сум го пишал игнорирај ме.
А дали знам два или 5 играчи ич да не ти е гајле. Ја навивам за клубот, а не за играчите кои и така еден ден ќе го напуштат клубот. Ни во Реал не ги знам сите играчи, па навивам десетина години за клубот.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.019
Поени од реакции
7.738
не беше братко за тебе стрикно наменето
ама ти само ми ја потврди теоријата :)
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.110
Поени од реакции
9.942
ме интересира, вака надвор од тема, ти кога си почнал да навиваш за Вардар, кога играл против ЦСКА или Локомотив во квалификации или кога губел првенство у 95-та, 96-та и 97-ма од Силекс.

Многу ме нервирате со тоа мрсење за тоа кој кога почнал да навива. Посебно комитите многу се замарате со ова. Баш поради вашиве размислувања никогаш не би навивал за Вардар, пре ке бидам за последната екипа од трета пмфл. Сите што се колнете сега комити и го зборите тоа погоре што го пиша, го потврдва моето дека и вие сте почнале да навивате за Вардар кога почнал да игра во Југословенска лига, станал првак во наша лига и слично.
И искрено за мене нема никаква важност дали некој денес или пред 50 години почнал да навива за клубот, ако биде верен навивач и е со клубот и во победи и во порази.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.019
Поени од реакции
7.738
ме интересира, вака надвор од тема, ти кога си почнал да навиваш за Вардар, кога играл против ЦСКА или Локомотив во квалификации или кога губел првенство у 95-та, 96-та и 97-ма од Силекс.

Многу ме нервирате со тоа мрсење за тоа кој кога почнал да навива. Посебно комитите многу се замарате со ова. Баш поради вашиве размислувања никогаш не би навивал за Вардар, пре ке бидам за последната екипа од трета пмфл. Сите што се колнете сега комити и го зборите тоа погоре што го пиша, го потврдва моето дека и вие сте почнале да навивате за Вардар кога почнал да игра во Југословенска лига, станал првак во наша лига и слично.
И искрено за мене нема никаква важност дали некој денес или пред 50 години почнал да навива за клубот, ако биде верен навивач и е со клубот и во победи и во порази.
навивач е да оди на утакмици, во живо да го прати клубот, да допринесува некако за него, да плати карта или како што е во странство да е член во клубот и дс си плаќа чланарина.
не сакав директно тебе дс те нагласам ама ете кога почна ајде, што од погоре набројаното ти си направил за работнички?
Јас, не сум навивач на Вардар, на Пелистер сум, на утакмици одам од 4 години, тренирав во него 8 години, а официјална утакмица која се изиграла на тло на Битола немам пропуштено не памтам од кога, плус на тоа сум гостувал и на дерби или на баражи кога играл. :)
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.110
Поени од реакции
9.942
навивач е да оди на утакмици, во живо да го прати клубот, да допринесува некако за него, да плати карта или како што е во странство да е член во клубот и дс си плаќа чланарина.
не сакав директно тебе дс те нагласам ама ете кога почна ајде, што од погоре набројаното ти си направил за работнички?
Јас, не сум навивач на Вардар, на Пелистер сум, на утакмици одам од 4 години, тренирав во него 8 години, а официјална утакмица која се изиграла на тло на Битола немам пропуштено не памтам од кога, плус на тоа сум гостувал и на дерби или на баражи кога играл. :)
абе остај сега утакмици, ти ако си навивач, ќе навиваш и пред телевизор. Ако си толкав навивач ај иди на секоја утакмица на Манчестер, Челзи, Реал, Барса и Баерн ко најмејнстрим клубови.
Еве не сум од Скопје, од Гевгелија ако сум, а навивам за Работнички, дали според тебе ако плаќам илјадарка за превоз и плус карта на стадион, ме прави поголем навивач од некој што стадионот му е у двор?
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.019
Поени од реакции
7.738
абе остај сега утакмици, ти ако си навивач, ќе навиваш и пред телевизор. Ако си толкав навивач ај иди на секоја утакмица на Манчестер, Челзи, Реал, Барса и Баерн ко најмејнстрим клубови.
Еве не сум од Скопје, од Гевгелија ако сум, а навивам за Работнички, дали според тебе ако плаќам илјадарка за превоз и плус карта на стадион, ме прави поголем навивач од некој што стадионот му е у двор?
па не се навивачи на тие клубови што ги наброја, не можам јас да се декларирам како навивач кога само сон ми е дс го видам реал. има разлика меѓу правилен навивач и подржувач или фан, странските клубови си имаат луѓе кои местото на трибина го наследиле од татко му или дедо му.
жалам само што се наоѓаме во ваква вукојебина па мора да си присвојуваме она што никако не е наше или во случајов во Македонија ако задува ветар негде да морса секој да го подржи.
странскиот фудбал го пратам заради што е најдоброто таму, цел живот со фудбал сум се занимавал, да мастурбирам дека сум нечиј фан, не.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.110
Поени од реакции
9.942
па не се навивачи на тие клубови што ги наброја, не можам јас да се декларирам како навивач кога само сон ми е дс го видам реал. има разлика меѓу правилен навивач и подржувач или фан, странските клубови си имаат луѓе кои местото на трибина го наследиле од татко му или дедо му.
жалам само што се наоѓаме во ваква вукојебина па мора да си присвојуваме она што никако не е наше или во случајов во Македонија ако задува ветар негде да морса секој да го подржи.
странскиот фудбал го пратам заради што е најдоброто таму, цел живот со фудбал сум се занимавал, да мастурбирам дека сум нечиј фан, не.
не ти држи вода ова. Ако сум роден у Турново еве, и моите цел живот навивале за него, не значи дека по афинитет треба и ја да сум навивач за него. Исто како што ако татко ти е доктор не треба и ти да бидеш, ако не сакаш. Сфаќам дека ти си битолчанец, си рече си тренирал во Пелистер и едноставно тој клуб ти е во крв, ама и ти мора да сфатиш дека има нешто повеќе од тоа да си тренирал или бил присутен на сите утакмици на клубот. Не значи дека ти си поголем навивач од мене што си бил на секоја утакмица, а јас утакмиците сум ги гледал на стрим. И ти си се нервирал кога клубот губел, и јас, и ти си се радувал на неговите победи, и јас. Не е во тоа дали си присутен или не си, сè е во емоциите.
И доста одевме со офф-топик, темава е за Работнички, ако сакаш нешто за клубот да коментираш бујрум, за Пелистер и другите клубови си постојат соодветни теми.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.538
Поени од реакции
1.523
Брегалница-Работнички 1:0
важно се информира дека казан губел од пичкесиматер или не знам кој.
далеку е Работнички од клуб, исто колку и оние мастурбери на големиот успех, што не знаат ни двајца играчи.
можете да ме хејтате и пцуете, реалноста е таа.
според составон шо глеам дека го извадиле, јасно е дека сакале да одморат дел од играчите. капитенот Илијоски на клупа, креаторот Вујчич на клупа, левиот бек Цикарски на клупа., крилото Сахити не ни заминал за Штип. тоа се 4 првотимци кои не стартувале. а да не збворувам за типичниот македонски менталитет на летање во облаци после некој успех и омаложување на противникот. овие имаат излезено на терен мислејќи дека Брегалница сама ќе се победи. и арно шо изгубиле за да се разбудат и сфатат дека за секоја победа потребна е пот и мака!
 
Z

ziko bt

Гостин
Илиоски можеа да го играт посекако со Рубин прва утакмица е суспендиран. (барем така пишеше на некој портал)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom