Barclays Premier League - Season 2015/2016

Кој ќе биде новиот шампион во Премиер лигата?


  • Вкупно гласачи
    465
Статус
Затворена за нови мислења.
C

Castiel

Гостин
Ако де. Ама тоа што ги испочитува играчите и ги поздрави сите за победата циркус :pos::pos::pos:
Често го прави, ама ај. Гнида самобендисана, кретен циркузантски.
Богами со фрлањето на медалот испадна кретен циркузантски.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
Нека ни е честито титулата и искрено утакмицата беше многу досадна. А имаше и доста тепање кое не беше свирено, нешто што многу мразам.

Не ми е јасно како некој викаат дека челзи ке освои титула(освен ако не се зафркавате) кога пола играчи не им се во форма а нареден викенд почнува лигата. Второ клупата им е многу слаба кога ке дојде боксинг деј мислам дека ке искиксаат.

Муабетите за фрлање медали и избегнување за да не се поздрават не ги коментирам оти и едниот и другиот се како некој тинејџери скарани за некое пиче што ни на едниот ни на другиот не им ја мава рецката. По бебешки работи не можат да направат.

Јас годинава борбата за титулата ја гледам помеѓу Арсенал и Јунајтед.

Сити како да им фалат играчи. Имаат доста постари играчи,слаби бекови(освен Забалета) и краток број на играчи.

Ливерпул им фали одбрана плус и нападот треба да се воиграаат еден со друг. А искрено мислам дека летово во глобала направија добри трансфери.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.350
абе другар, не од 80ти со Ди Стефано, не од 50ти со Пушкаш, вие фудбалски гледано трошите 150 години веќе, какво купување на титули ти објаснуваш не ми е јасно.. :icon_lol:
Сега ти го сврте муабетот на страна. Не обвинив јас никого за купување титули.
Тоа беа зборови на ваш човек кои само ги употребив тука. Нели е срамно да спомене Мурињо такво нешто ?

Коментарот првично ми се однесуваше за талентите ваши. Реално со тие играчи ништо не правите во иднина, додека не го одврзе Абрамовиќ ќесето и не ви донесе веќе докажани играчи од страна (т.е. да ви "КУПИ" титула)
Џабе толку фалење, повеќето од нив ќе завршат во малите тимови низ Англија. Дали мааааал дел од нив ќе успеат да фатат место во Челзи. Моментално колку во тимот се "ваши деца" ?

Значи истово се однесува за сите тимови низ Европа, така што џабе се треска Мурињо од земја. Исти :гомце: се и неговите.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.400
Поени од реакции
7.342
wicked_1 сега треба да го употреби адутот Генерал Франко. :sneaky:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.568
Поени од реакции
62.583
За типот на атмосфера која ни ја пренесува Хрватскиот коментатор, треба кривично да одговара. Погреб ли е што ли е!?
Ах златен Вишко..
#Штобиреклевовиеодтвитерпоштовидукенекрунисаниотпортпарол

Гојко коментираше на СК, така да, од помалото зло...
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.400
Поени од реакции
7.342
Ова значи било Супер Куп , а тој другиот Лига Куп ти бил куп на Англија и Велс . Конечно открив .:X3:
 
W

wicked_1

Гостин
Сега ти го сврте муабетот на страна. Не обвинив јас никого за купување титули.
Тоа беа зборови на ваш човек кои само ги употребив тука. Нели е срамно да спомене Мурињо такво нешто ?
Ти горе напиша "пред постоењето на парите", алудирајќи на 2004та.
Парите постојат многу години во фудбалот, елементарен фактор беа за Реал да биде Реал. Кај нив први почнаа лудите трансфери, после тоа стана тренд кај другите клубови по Италија, Германија нешто покасно и Англија.
Намерно ти ги спомнав тие играчи погоре, да заокружиш отприлика од кога парите биле фактор во фудбалот и некој да освојува титули.
Мурињо дури сеа го спомнуваш, он како тренер си е субјективен спрема клубот, може се и сешто да каже, неговото мислење и сечие друго треба да се зема со резерва.

Коментарот првично ми се однесуваше за талентите ваши. Реално со тие играчи ништо не правите во иднина, додека не го одврзе Абрамовиќ ќесето и не ви донесе веќе докажани играчи од страна (т.е. да ви "КУПИ" титула)
Џабе толку фалење, повеќето од нив ќе завршат во малите тимови низ Англија. Дали мааааал дел од нив ќе успеат да фатат место во Челзи. Моментално колку во тимот се "ваши деца"
Значи истово се однесува за сите тимови низ Европа, така што џабе се треска Мурињо од земја. Исти :гомце: се и неговите.?
Ти изгледа ме немаш читано никаде претходно. Јас не ни очекувам децата од академијата на Челси да преминуваат у прв состав. Екипа која се натпреварува на сите фронтови вклучувајќи и ЛШ мора да има првотимци кои се готов продукт, кои ќе можат у секоја наредна утакмица да донесат висок учинок, такви екипи немаат време да развиваат у прв состав млади деца кои се неизбежно склони да праат грешки.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.350
Ти изгледа ме немаш читано никаде претходно. Јас не ни очекувам децата од академијата на Челси да преминуваат у прв состав.
Па јас никаде не те ни цитирав тебе.
Го цитирав тој што ги исфорсира. Тој се изгуби, ти се надоврза. :D
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Нека ни е честито титулата и искрено утакмицата беше многу досадна. А имаше и доста тепање кое не беше свирено, нешто што многу мразам.

Не ми е јасно како некој викаат дека челзи ке освои титула(освен ако не се зафркавате) кога пола играчи не им се во форма а нареден викенд почнува лигата. Второ клупата им е многу слаба кога ке дојде боксинг деј мислам дека ке искиксаат.

Муабетите за фрлање медали и избегнување за да не се поздрават не ги коментирам оти и едниот и другиот се како некој тинејџери скарани за некое пиче што ни на едниот ни на другиот не им ја мава рецката. По бебешки работи не можат да направат.

Јас годинава борбата за титулата ја гледам помеѓу Арсенал и Јунајтед.

Сити како да им фалат играчи. Имаат доста постари играчи,слаби бекови(освен Забалета) и краток број на играчи.

Ливерпул им фали одбрана плус и нападот треба да се воиграаат еден со друг. А искрено мислам дека летово во глобала направија добри трансфери.
Spored tebe koj ima pojaka klupa od Celzi ? Ne ja gledaj odbranata ke se pazari doprva
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Нека ни е честито титулата и искрено утакмицата беше многу досадна. А имаше и доста тепање кое не беше свирено, нешто што многу мразам.

Не ми е јасно како некој викаат дека челзи ке освои титула(освен ако не се зафркавате) кога пола играчи не им се во форма а нареден викенд почнува лигата. Второ клупата им е многу слаба кога ке дојде боксинг деј мислам дека ке искиксаат.

Муабетите за фрлање медали и избегнување за да не се поздрават не ги коментирам оти и едниот и другиот се како некој тинејџери скарани за некое пиче што ни на едниот ни на другиот не им ја мава рецката. По бебешки работи не можат да направат.

Јас годинава борбата за титулата ја гледам помеѓу Арсенал и Јунајтед.

Сити како да им фалат играчи. Имаат доста постари играчи,слаби бекови(освен Забалета) и краток број на играчи.

Ливерпул им фали одбрана плус и нападот треба да се воиграаат еден со друг. А искрено мислам дека летово во глобала направија добри трансфери.
Arsenal se pojaca vo sostavot osven Ceh pa so ja gledas bitkata pomegu Arsenal I Junajted
Spored tebe koj ima pojaka klupa od Celzi ? Ne ja gledaj odbranata ke se pazari doprva
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.889
Нека ни е честито титулата и искрено утакмицата беше многу досадна. А имаше и доста тепање кое не беше свирено, нешто што многу мразам.
Не ми е јасно како некој викаат дека челзи ке освои титула(освен ако не се зафркавате) кога пола играчи не им се во форма а нареден викенд почнува лигата. Второ клупата им е многу слаба кога ке дојде боксинг деј мислам дека ке искиксаат.
Јас годинава борбата за титулата ја гледам помеѓу Арсенал и Јунајтед.
.
Честитки за трофејот прво.
Е сеа, не си во право бидејќи моментално нема тим во премиер кој може да му парира на челси преку цела сезона зборам. Вас ќе ви се деси март, на јунајтед стоук и сандерленд и крајот е веќе добро познат.
Имаат топ кадар на играчи со кои можат комотно да освојат лига исто ко лани, на истиот начин. На клупа го имаат фалкао, реми, рамирес, зума, што не се така лоши играчи плус имаат мотор во гзот. Од друга страна физички се многу спремни и тоа им е бенефитот за разлика од нашиве тимови, кои не се до тоа ниво.
Ама ако испаднеш во право, те частам курва за муабетов.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
I na kraj CIty ke ja krenit poso igraat prvo kolo vo ponedelnik...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom