Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Ke vidime kako ke bide bez Tevez i Pirlo ali ako pazarat moze i da nemaat problemi.

Mn spekulacii ima za Pogba i Vidal i toa moze da gi izvadi malce od kolosek ama so ogled na toa deka imaat pari pa i ne treba da se grizat mnogu.

Za godina-dve so isto tempo ako se prodolzi moze i igrachi ko Modric i kompanija povtorno da ja gledaat Italija ko primamliva destinacija.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
И едно прашање - од кај се толку сигурни навивачиве на Милан дека Ибра ќе го донесат ? Се посрав од барање информации, ништо нема на интернетов.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Хаха, пер - ај да не го тупиме по сабајлечки - сте не тепале со втор тим.

Мојот пост беше за Рон Бургунди шо попува дека сте имале не знам каков тим :)

Лани се прошетавте, претходно беше Гол Ди мунтари, офсајдите непостоечки, пеналите итн :)

Не ми е јасно само од кај тоа дека јуве ќе се прошета лесно следниве години во Серија А :)

Ете, сите почнаа да инвестираат, ќе се посере Јуве ако игра на два фронта и ако нема поклончиња - mark my words ;)
Прво брат од 2011 ве нема на поголема сцена и да направите некој предизвик тоа ти се полни 4 години, сега купивте некој квалитетен играч и одма излегвате и плукате по се живо и дови што е ептен глупо

Ај гол ди Мунтари што беше пред 4 години, али за овие 3години да речиш дека сме шампиони поради офсајди и пенали извини вака со сета должна почит треба да си тешка будала. Пред лани со 21 поен му бегавме на Рома на крај ако не лажам, оваа година уште од Јануари исто бевме шампиони и игравме финале ЛШ и не ме интересира како сме стигнале според некои ама тимо нивни не се ни квалификува за истото, можи и за то да се дробат трици али го испаднавме актуелниот шампион и изигравме баш на ниво против супер Барселона ако тоа не е доказ колку е добар тимот тогаш очигледно хејтате онака само поради причина да се хејта.

И да за овој тим на Интер имем тимиште таја е вистината, како ќе биди наредната година, ќе си кажи тековната сезона а богами и трансфер пазарот. Сега моментално сме алфа и омега во Серија А што не значи дека ќе продолжи ама со моменталната политика на клубот сигурен сум дека најмалку ќе биди предизвик за скудето.

И да брат ова вториот тим освен Бонучи и Маркизио.

#Juventus starting XI: Storari, Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Padoin, Romulo, Marchisio, Sturaro, Pereyra, Matri, Morata. #InterJuve
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.687
Не бев член 2010, 2011, 2012 овде така да затоа на памет може да го зборуваме само тоа. Јас очекував уште тогаш Интер да почне да тоне, оти клубот немаше играчки кадар како основа и беше составен од 30+годишници и се наоѓаше во лоша финансиска ситуација. Тие две работи беа клучни за тогаш идниот пад на Интер. Сега Јуве покрај тоа што има солидна играчка основа се наоѓа во добра финансиска ситуација и доколку се случи нешто веднаш ќе може да интервенира со трошење.
Немој не ме радуј ти финансиску директору на Интер. Интер и претходни години завршуваше во минус, како тогаш не предвиде колапс? Интер точно е дека имаше неколку стари играчи, ама далеку од тоа дека тимот му бил стар и истрошен и дека немал што да покаже. Тоа што Морати и Бранка изиграа катастрофално на трансфер маркетот тие неколку години е сосема друга приказна. И Јуве сега има неколкумина од првиот тим што му се стари играчи и што веројатно ќе си заминат или веќе заминале па никој не збори за нивно пропаѓање, т.е. не ни му доаѓа на крај памет. Нормално, ако би се десило нешто слично на Јуве ко на Интер сигурно нема да кажам: Еј абе знаев ја дека ќе се деси ова, неминовно беше.
Како зборувате одредени као Мурињо да е Бог над Боговите и ајде откако си отиде он се знаеше дека Интер ќе потоне, демек само он постои на светов. Интер тогаш можеше да инвестира во нешто паметно, они не инвестираа, им се деси тоа што се деси и затоа е сега вака.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Немој не ме радуј ти финансиску директору на Интер. Интер и претходни години завршуваше во минус, како тогаш не предвиде колапс? Интер точно е дека имаше неколку стари играчи, ама далеку од тоа дека тимот му бил стар и истрошен и дека немал што да покаже. Тоа што Морати и Бранка изиграа катастрофално на трансфер маркетот тие неколку години е сосема друга приказна. И Јуве сега има неколкумина од првиот тим што му се стари играчи и што веројатно ќе си заминат или веќе заминале па никој не збори за нивно пропаѓање, т.е. не ни му доаѓа на крај памет. Нормално, ако би се десило нешто слично на Јуве ко на Интер сигурно нема да кажам: Еј абе знаев ја дека ќе се деси ова, неминовно беше.
Како зборувате одредени као Мурињо да е Бог над Боговите и ајде откако си отиде он се знаеше дека Интер ќе потоне, демек само он постои на светов. Интер тогаш можеше да инвестира во нешто паметно, они не инвестираа, им се деси тоа што се деси и затоа е сега вака.
Глупа и лоша стратегија + обид на покривање на долгови = Пропаст за клубот

хинт - Секо како трансфер директор - 50 милиони + бонуси + играчи за Амаури и Диего шо да прајме поќе маубет?!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.687
Глупа и лоша стратегија + обид на покривање на долгови = Пропаст за клубот

хинт - Секо како трансфер директор - 50 милиони + бонуси + играчи за Амаури и Диего шо да прајме поќе маубет?!
Па да де, ама викам од кај он знаел дека Морати и Бранка ќе имаат лоша стратегија? Ти текнува дека ни се смеевте кога вие го земавте Диего, а ние Снајдер и Мота?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Па да де, ама викам од кај он знаел дека Морати и Бранка ќе имаат лоша стратегија? Ти текнува дека ни се смеевте кога вие го земавте Диего, а ние Снајдер и Мота?
Не бев член таја година тука, има и чоек што ќе потврди јас ич не се замарам со ривалските клубови што земаат како земаат, гледам за мојот тим а Снајдер беше супер зделка во тоа време години трубев.

Иначе Серија А доби нов коментатор на SKY - Alessandro Del Piero :love:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.687
Не бев член таја година тука, има и чоек што ќе потврди јас ич не се замарам со ривалските клубови што земаат како земаат, гледам за мојот тим а Снајдер беше супер зделка во тоа време години трубев.

Иначе Серија А доби нов коментатор на SKY - Alessandro Del Piero :love:
И ја не бев член али читав се што се дешаваше таа сезона. Ехеее какви потсмевања имаше, нека ти потврдат @Syn и компанија.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
И ја не бев член али читав се што се дешаваше таа сезона. Ехеее какви потсмевања имаше, нека ти потврдат @Syn и компанија.
Не ме чуди со вакви не реални навивачи и стално став - или е црно или е бело се можи да се очекува. Не оти јас не сум некогаш дел од овие ама некој не ни излегва од таа зона.
 
C

Castiel

Гостин
И едно прашање - од кај се толку сигурни навивачиве на Милан дека Ибра ќе го донесат ? Се посрав од барање информации, ништо нема на интернетов.
Никој не е сигурен дека ќе се донесе Ибра. Само како трансфер цел е. Има многу проблеми од кој најголема е платата. Ибра во ПСЖ зема 12 милиони. Во милан максимум што би му дале би било 7. Е сеа ради ова срањево ффп псж најверојатно ќе треба да продава играчи и се спомнува ибра како еден од тие играчи пошо сакаат лаказет да го земат. Најново сеа е дека би прифатиле трансфер за 10 милиони евра. Ова спред република.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
Па да де, ама викам од кај он знаел дека Морати и Бранка ќе имаат лоша стратегија? Ти текнува дека ни се смеевте кога вие го земавте Диего, а ние Снајдер и Мота?
Точно, ама Снајдер и Мота си дојдоа во комплетен тим, Мурињо тренер, а Диего и Мело дојдоа во тим каде требаше да дефилираат со играчишта од типот на Молинаро и Григера, со тренери со сомнително потекло, со нарушена тимска средина и Управа која буквално не знаеше кај тера. Со еден збор, комплетна рашомонијада.

Сите се радуваа, Мело имаше фантастична сезона во Фиорентина, во Бразил беше прва виолина, Диего сам го однесе Вердер во финале во ЛЕ итн. Но, после се увиде дека џабе се и Мело и Диего, едноставно си се вклопија во сивилото.

Фудбалот е тимска игра, и тогашната т.н. Управа на Јуве мислеше дека ако фрлат пари на двајца играчи, се ќе се среди, што подоцна се испостави дека воопшто не е така, и им се урна врз глава тоа се.

Ариго Саки има убава дефиниција дадено за составување на тим. Го споредува со изградба на куќа. Прво се клаваат темелите, па се клава арматура, се подигаат стубови, покрив, и на крајот фасадата и внатрешно уредување. Кога ќе се скокне еден од овие чекори, ќе се урне куќата. Така и со тимот. Ако немаш квалитетен основен тим, ако немаш играчи со визија и имаш во тимот ограничени кои играат во прв состав како Молинаро и Григера, тогаш не Фелипе Мело и Диего, џабе ќе беше и Ибрахимович и Швајнштајгер да ги донесеа.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
И едно прашање - од кај се толку сигурни навивачиве на Милан дека Ибра ќе го донесат ? Се посрав од барање информации, ништо нема на интернетов.
Никој од навивачите не е толку сигурен дека ибра ќе дојде, и за ова што си барал информации, па си згрешил, секој ден има информации за трансферот на Ибра во Милан. Но според мене, веќе купија двајца од напад и имаме доста играчи на тие позиции, па мислам дека Ибра нема да го откупат туку ќе се обрнат да ги покријат дупките на другите позиции.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
Па да де, ама викам од кај он знаел дека Морати и Бранка ќе имаат лоша стратегија? Ти текнува дека ни се смеевте кога вие го земавте Диего, а ние Снајдер и Мота?
за диего и за мело ни се смееа ко луди, демек и двајцата од пред нос им ги украдоа :)
само они не беа тој период толку лоши фудбалери колку што Ферара реално поим немаше.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Секогаш интераши го почнуваат овај муабет, сакаат самите себеси да се убедат дека заради Јувентус "местачите" нивниот тим е обичен просек.
 
C

Castiel

Гостин
Секогаш интераши го почнуваат овај муабет, сакаат самите себеси да се убедат дека заради Јувентус "местачите" нивниот тим е обичен просек.
Aма нигде не прочитав да пишаа дека ради јувентус тимот им бил обичен просек. Никад не ни тврделе такво нешто.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom