Barclays Premier League - Season 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема за следната сезона?


  • Вкупно гласачи
    83
Статус
Затворена за нови мислења.

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Не знам поглупи навивачи од на Арсенал ретко се сретнуваат кога ќе им го критикуваш клубот како очи да им вадиш...
Како што кажав ниеден клуб не добива подржувачи од страна додека нема успех така е и со Арсенал,Ливерпул ,Челзи и сите други а ти јади си гомна пак :)
ја незнам погомна навивачи од Челзи
next...?
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
ја незнам погомна навивачи од Челзи
next...?
Супер само кажи зошто ;)[DOUBLEPOST=1432817745][/DOUBLEPOST]
Мене друг ми е моабетот јасно е како се добиваат фанови, туку проблемот е во тоа што сакате да избришете периодот пред успехот и би го сметале само новиов период, а тоа сакате да го постигнете со омаловажување на противниците. Као тој период е на други и дека нема врска со вас. Ист калап сте ко мурињо кога победувате омаловажувате други дека се неспособни, немаат врска од фудбал итн, а кога губите плачете ко пичиња и само кукате како некој друг ви е крив (судии, како противниците играле фудбал од 19 век итн). Моабетот ми е не вреѓај како глупи или слично, а ако мислиш дека со тоа титулата ќе ви добие поголема вреднот тогаш нема што понатаму да се пишува.
Каде бе брат плачеме кога губиме? Кажавме дека изгубивме заслужено од ПСЖ и од ВБА и Тотенхем и Њукасл тие ни се поразите оваа година т.е. од ПСЖ не изгубивме ама исти кур.
Никој од нас овде не сме навивачи па да го мериме правите се тамо у Англија и тие се таму и кога имал и кога немал успех тимот, ние сме само симпатизери на клуб силен у светски рамки.

Ја појма сум немал фудбал до 10 години па да пратам толку фудбал да сум навивач на некој тим уште како мал туку сум гледал све и свашта, потоа излегува тим кој што бил пред банкрот и се издигнува од никаде ти легнува на срце и го засакуваш .

Тоа дека ја криеме историјата претхдона и се срамиме не е тачно, мене ни е супер историја и сум гледал стари утакмици за да се запознаам со пасијата што имаат тие таму и можам да кажам дека подобра атмосфера имало. Имало феноменални играчи кои е милина да ги гледаш како Зола интересни полуфиналиња и финалиња како тоа со Мидлзборо ...
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Никој од нас овде не сме навивачи па да го мериме правите се тамо у Англија и тие се таму и кога имал и кога немал успех тимот, ние сме само симпатизери на клуб силен у светски рамки.
не се согласувам.
Уствари ти ако се гледаш себе си како симпатизер е ок ама не можеш сите да ги окарактеризираш како такви. Ти не си секој викенд на Бриџ од објективни причини. Живееш илјадници КМ оддалечен од Лондон.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.560
Поени од реакции
52.351
Последниве две сезони нема ништо од пецкањето помеѓу фановите на Ливерпул и Јунајтед тука. Порано што се случуваше...
Затоа моравме да превземеме ние и овие за Арсенал, ама па во последниве две години Арсенал против Челзи се мачи за шут во рамки на гол да има, а не па нешто повеќе :nesumjas:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Го гледав говорoт на Мурињо и имам само едно да кажам ---> СЕЉАК!
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.479
Последниве две сезони нема ништо од пецкањето помеѓу фановите на Ливерпул и Јунајтед тука. Порано што се случуваше...
Затоа моравме да превземеме ние и овие за Арсенал, ама па во последниве две години Арсенал против Челзи се мачи за шут во рамки на гол да има, а не па нешто повеќе :nesumjas:
Срање, и едните и другите. Ние лани, они сезонава.

Иначе, според мене, Челси титулата си ја освои со оние 1-0 победи Февруари и Март некаде кога играта им беше срање, кога развалија дефанзивците со голови, а не во онаа почетна серија што ја направија. Тоа е шампионски менталитет.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.560
Поени од реакции
52.351
Го гледав говорт на Мурињо и имам само едно да кажам ---> СЕЉАК!
Зошто?

Срање, и едните и другите. Ние лани, они сезонава.

Иначе, според мене, Челси титулата си ја освои со оние 1-0 победи Февруари и Март некаде кога играта им беше срање, кога развалија дефанзивците со голови, а не во онаа почетна серија што ја направија. Тоа е шампионски менталитет.
Да, играчите ја изгубија формата, повреди на Фабрегас и Коста, суспензија за Матич. Па и во април кога имавме тежок распоред и се очекуваше да испуштиме бодови, само против Арсенал нерешено, другото се победи.
И целата игра од јануари па наваму може да се окарактеризира како шампионска, покажувајќи го баш тој шампионски менталитет. Нека ви текне дека на почетокот на годинава бевме изедначени со бодови, дадени голови, примени голови со Сити. А после тоа во еден момент мислам најголемата разлика меѓу тимовите беше 15 бода.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Слабо ти иде преводов на икони.

„АЈДЕ ПИЧКИИИИ ЛАПАЈ СИИИИИИИИ ПАНАНАНАНАНА ПУШИ ГО ПЕЏА РАТАТАТАТАТААА (КРИГЛА У КРИГЛА ЗВУКОТ) ПАРТАЛИ СУМ БРАТЧЕЕЕ ДРКАЊЕ БЕШЕ СЕЗОНАВА“
За болдираното сум дебело сигурен дека е Thunderstruck - AC/DC
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
H

HoT IcE

Гостин
Fakt e deka site sme fanovi samo Makedonec e чру фан ovde i ke mi izvini sto nemozam da go tagiram od telrfon sun hehr ok poZz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom