Ножеви

Член од
19 февруари 2010
Мислења
536
Поени од реакции
1.720
funny knife.:)
ама само на зборови;)



многу моќен механизам, тежок околу 260 g. сечилото е бричер ништо што не е Elmax.:D
 

cesma

Finest Сasual Dating - Actual Girls
Член од
20 ноември 2014
Мислења
166
Поени од реакции
100
funny knife.:)
ама само на зборови;)



многу моќен механизам, тежок околу 260 g. сечилото е бричер ништо што не е Elmax.:D
Ова треба да е Микротек или можда Бенчмејд ама ако е 260 гр тогаш е копија :)
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
536
Поени од реакции
1.720
Од денес е мој. Многу јасно дека е копија на Микротек -по тежок е бидејќи не е од алуминиум како и оригиналот а од челик. Така и не најдов увозник на овој бренд во Бугарија но и без тоа се премногу скапи ..не знам како е кај вас, но тука ако сум навивач со таков нож сигурно нема да ме пуштат на стадионот:icon_mrgr:

еве за таков механизам станува збор
 
Последно уредено:

cesma

Finest Сasual Dating - Actual Girls
Член од
20 ноември 2014
Мислења
166
Поени од реакции
100
Абрако, сакам секакви ножеви ама скакавци баш и не. Не ми имаат EDC вредност. Некако етички ми смета што е наменет исклучиво за бодење луѓе а за друго не е баш добро решение. Не дека судам, секој со својот вкус и предрасуди нека бира што ќе стаи во џеб...
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
536
Поени од реакции
1.720
Абрако, сакам секакви ножеви ама скакавци баш и не. Не ми имаат EDC вредност. Некако етички ми смета што е наменет исклучиво за бодење луѓе а за друго не е баш добро решение. Не дека судам, секој со својот вкус и предрасуди нека бира што ќе стаи во џеб...
Jас се согласувам дека тоа не е нож за EDC а и такви имам веќе доволно, земав го повеќе од љубопитност и немам намера да го носам во џеб.Ако тргнеме да размислуваме етички то секој втор нож станува и за бодење и за сечење -А дали ќе го користиш против луѓе -тоа е веќе прашање што секој треба да разгледа сам и да процени.;)
 
Член од
4 декември 2013
Мислења
7
Поени од реакции
0
Da ne znae nekoj dali ima vo skopje da se kupi maceta ne mora da e mnogu kvalitetna samo da e poeftina..gi gledav na internet da se naracat se okolu 30-40 dolari ama ne znam kako odi toa dali moze da ja zadrzat na carina kako oruzje ili pak da se plakja mnogu za carinenje.Moze li koj ima povekje iskustvo vo naracuvanje od internet da mi kaze nesto povise?
 

cesma

Finest Сasual Dating - Actual Girls
Член од
20 ноември 2014
Мислења
166
Поени од реакции
100
Da ne znae nekoj dali ima vo skopje da se kupi maceta ne mora da e mnogu kvalitetna samo da e poeftina..gi gledav na internet da se naracat se okolu 30-40 dolari ama ne znam kako odi toa dali moze da ja zadrzat na carina kako oruzje ili pak da se plakja mnogu za carinenje.Moze li koj ima povekje iskustvo vo naracuvanje od internet da mi kaze nesto povise?
Има Беер Грилс. Мислам Про Спорт е продавницата. Кај рампата за влез во малиот ринг. Спроти кафана Јоле односно до Швајцарска амбасада.
 

IHateBottleOpeners

Добро познат, со лоша репутација.
Член од
29 март 2015
Мислења
103
Поени од реакции
158
Da ne znae nekoj dali ima vo skopje da se kupi maceta ne mora da e mnogu kvalitetna samo da e poeftina..gi gledav na internet da se naracat se okolu 30-40 dolari ama ne znam kako odi toa dali moze da ja zadrzat na carina kako oruzje ili pak da se plakja mnogu za carinenje.Moze li koj ima povekje iskustvo vo naracuvanje od internet da mi kaze nesto povise?
Имаше во арми шопот на Онтарио 2000д. карбон челик. Голема.[DOUBLEPOST=1427833869][/DOUBLEPOST]Украдено од EDCF :).
Manix2XLGITDTimelapse03v2.gif
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1

Kajgana Shop

На врв Bottom