Primera División 2014/15

Млад играч со најголем напредок во досегашниот тек од сезоната:

  • Кастиљехо

    Гласови: 8 21,1%
  • Вието

    Гласови: 26 68,4%
  • Криховјак

    Гласови: 9 23,7%
  • Гаја

    Гласови: 10 26,3%

  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Vtoro poluvreme glumenje do ludilo,sto mi stana dosadno da go gledam natprevarot.Ali sudijata e najkriv lupnimu crven pa neka glumi vo soblekuvalna.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Малку ми е глупо што првите зборови што ги пишуваат фановите на премиер лигата се секогаш многу глума. Дали има 1 или 10 дајвови на натпревар тоа се коментира ко да е нешто невидено.

Демек во премиер нема глума, ај да речеш дека го нема ова да те разберам ;)




Добро...
 
B

Beck's

Гостин
Im stana ko navika ova na primera hejterive so diveenjata. Bas ovoj natprevar dali imase se na se 2-3 dajva

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
одвратен е бркот
Koста пак им откажал :icon_lol:

Кој му курац со Maрио Суарез, Бартра и Алби :pos:

Ако земаше по форма барем Ибора/Парехо да ги повикаше заедно со Руиз. Не знам зашто влече играчи кои воопшто не играат или се во слаба форма.

Позитивни работи му се Асенхо и Хуанми, кој е одличен на новата позиција како 9-ка.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Јас у принцип видеава ги глеам ко теле и не разбирам ама ме интересира, вие го разбирате нараторот у позадина што брбља ко неарен? :D
Нараторот кажува дека викнал 2-3 пати, направил гест, се почешал, му мрнала левата веѓа итн. Внесува тензија како во Шпанска сапуница. :D

На ова ни деца од 10 години нема да поверуваат, затоа сите го игнорираат и така само истите членови ги постираат глупостиве од Ла Секста.


Иначе најинтересно ми е кога Барса фанс постираат видеа од навивачите во Мадрид и продаваат демагогии како не требало така да се понашаат, не заслужувал Бејл таков третман, фановите во Каталонија имале почит кон нивните играчи итн.

А само пред 1 година баш тие фанови викаа по нивниот најдобар играч гомно, кучкин син, не трчаш доволно итн.

 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Сите пцуеме, ама овие не тргнаа да ги тепаат играчите како оние вашите. (y)
Јак спинер си, нема шо, ама она од вчера ти беше :tapp:. Не знам дали воопшто има играч за кој може да се каже дека добро се справува со Меси, али ете, Марсело.
Колку треба да трае видеото? Само три-четири пати го извал од копачки останатите дуели биле индиректни, уствари во другите не го дрибла само него туку и други :pos:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
одвратен е бркот
Среќа Валенсија има еден куп Шпанци, кои заслужуваат повик :icon_lol:
Освен Гаја, не гледам потенцијален кандидат.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Сега не смеело да ги тепаат, само да ги пцујат смеело. А да ги свират смеат? За другар прашувам.
Какви пазарџиски муабети човече. :pos:

Ти бе дете како прв пат да слушаш за фудбалот, оди види навивачите на Рома како им ебаат матер на Пјанич и компанија. Овде навивач му ја изгребал колата на копукот и мисли во Хаг треба да го судат.
На крајот на краиштата Реал како најуспешен тим функционира на тој начин. Публиката скоро секогаш критикува, а играчите поради тоа треба да одговорат, а не да си го ладат како мајмунов. Слично е и во скоро сите клубови во Шпанија, кај некого помалку кај некого повеќе. Еве сезонава навивачите Кордоба, Севиља, Депор, Реал, Еспањол, Леванте, Гранада, Алмерија, Селта, Сосиедад, Елче свиреа од различни причини. Искрено не памтам дали имаше свирења за Барса сезонава, ама не е ни битно. Лани памтам имаше сигурно.
Ете го видеото што ти го постирав е доказ, ама ти проба да ја негираш поентата со пазарџиски муабет. Така тие го сфаќаат фудалот и така тераат, сигурно нема да се премислат ради експерстските мислења од кајгана форум.

И јас не реков дека Меси не го свртел Марсело. Меси секого го свртел, најдобар дриблер е во светот, а на толку утакмици нормално е да се случи тоа. Само кажав дека ГЕНЕРАЛНО Марсело многу подобро се справил со Меси за разлика од eден куп други играчи и ти ја кажав причината. Твојот првичен коментар беше сликата од наводниот дриблинг завчера, кој не се ни случи. Потоа тврдеше дека Меси го отепал од дриблање и дека ради него не бил најдобар бек, па пушти клип кој беше тотален промашај и сега од инат и без аргументи пробуваш да се напрајш паметен, ама за твоја жал не си. :D
Пак пишал дека сум спинувал, а тој не знае кај тера. :LOL:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
^Што се расправаш не знам, гледаш уште има дечурлаана што им се дига на тоа дали Роналдо се дигнал на прсти при сликуење, дали се фатил за полов орган или ја залижал косата.
Кажав уште пред некоја недела дека Ла Секста ќе продолжи со анти-кампања кон Роналдо, откако ги отпука пред еден месец.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Мислам дека навивачите на Барса и на Реал взаемно имаат многу помалку трпение (не почит) со своите ѕвезди и вака јавно изразуваат незадоволство, без разлика дали е пцуење, удирање или што и да е. Кога може вака да му се вика на еден Пујол, кога може да му се свири на Роналдо на Бернабе или во минатото на Раул...

Слична ситуација, црвениот картон на Стиви од викендов против Манчестер викендов. Другар мој беше на стадион и вика дека сите пцуеле што по судија, што по противнички играчи ова она а свесни дека Стиви си доби заслужен картон. После тоа, два дена се дисктуриа дека му е доста, треба да си оди ама убеден сум дека никој никогаш нема нит да го ука на стадион, уште помалку вака да му се дере дека не трчал.
Се збори за негово пензионирање цела сезона. Во Бугарија кога бевме да ги глеаме, сите што беа во пабот (трезвени за размислување и муабетење) оптеретуваа со тоа.
Али во лице некој да му каже или јавно да го исплука, убеден сум дека нема теорија...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom