Primera División 2014/15

Млад играч со најголем напредок во досегашниот тек од сезоната:

  • Кастиљехо

    Гласови: 8 21,1%
  • Вието

    Гласови: 26 68,4%
  • Криховјак

    Гласови: 9 23,7%
  • Гаја

    Гласови: 10 26,3%

  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Среќа Валенсија има еден куп Шпанци, кои заслужуваат повик :icon_lol:
Освен Гаја, не гледам потенцијален кандидат.
Парехо, Пако?

Педро во Барса игра само против Леванте и слични, а е на листата повикани играчи :facepalm:
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.212
Поени од реакции
7.269
Пак овај со таа дечурланата. Дај кажи колку години си..
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Мислам дека навивачите на Барса и на Реал взаемно имаат многу помалку трпение (не почит) со своите ѕвезди и вака јавно изразуваат незадоволство, без разлика дали е пцуење, удирање или што и да е. Кога може вака да му се вика на еден Пујол, кога може да му се свири на Роналдо на Бернабе или во минатото на Раул...

Слична ситуација, црвениот картон на Стиви од викендов против Манчестер викендов. Другар мој беше на стадион и вика дека сите пцуеле што по судија, што по противнички играчи ова она а свесни дека Стиви си доби заслужен картон. После тоа, два дена се дисктуриа дека му е доста, треба да си оди ама убеден сум дека никој никогаш нема нит да го ука на стадион, уште помалку вака да му се дере дека не трчал.
Се збори за негово пензионирање цела сезона. Во Бугарија кога бевме да ги глеаме, сите што беа во пабот (трезвени за размислување и муабетење) оптеретуваа со тоа.
Али во лице некој да му каже или јавно да го исплука, убеден сум дека нема теорија...
Различни култури брат. Во Англија и Германија нема шанси да се случи тоа, ама во Шпанија е редовна дешавка свирење по играчи. Така се сфаќа фудбалот и тоа е тоа.
Секако во Реал како најголем клуб е и најизразено, ама па тоа не значи дека го нема во другите клубови. Нема да ми биде чудно фан на екипа од друга лига да расправа за ова, ама некој што прати шпанско секоја недела би требало да му се нормални ваквите испади.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Парехо, Пако?

Педро во Барса игра само против Леванте и слични, а е на листата повикани играчи :facepalm:
Парехо јакиот играч. Нема теоретски шанси да заигра покрај овие играчи што ги има Шпанија во средина.

Пако колку време немаше гол дадено? Не беше нешто повреден во последно време?

Педро знаеме дека и со една нога да ќе биде повикан. Секогаш игра добро за Шпанија :toe:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Различни култури брат. Во Англија и Германија нема шанси да се случи тоа, ама во Шпанија е редовна дешавка свирење по играчи. Така се сфаќа фудбалот и тоа е тоа.
Секако во Реал како најголем клуб е и најизразено, ама па тоа не значи дека го нема во другите клубови. Нема да ми биде чудно фан на екипа од друга лига да расправа за ова, ама некој што прати шпанско секоја недела би требало да му се нормални ваквите испади.
Нормално брат, фан базата е друга, кампања, маркетинг, цена, луѓе кои го следат клубот, се си има улога. Не ги окривив туку само направив некаква паралела. Види во Италија, дресови им соблакаа пред некоја година, не ми текнува кој беше клубот. Британците се премногу горди за тоа, нема никогаш да го направат.

Јас од кога го пратам клубот ми текнува на две случки со свирење од кои што едната ми е како низ магла и свирен е Стиви кога сакаше да си оди во Челзи (летото 2005та една утакмица) и Лукас Леива во 2007ма мислам дека е, кога влезе во игра а Чаби остана на клупа.

Губеле како магариња, играле очајно а секогаш добивале аплауз. Како што пиша, друго се гледа на работите во Англија (не мислам ова само на Ливерпул) и Германија а друго е во Шпанија.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
What began as a €17.1m transfer deal is on its way to becoming the most expensive deal in the history of the game.

Right now, if we total up everything that has already been paid and everything the club will have to pay if the prosecutors get their way, the deal will top €158m.

 
H

HoT IcE

Гостин
Напнаа со Бејл. Не дека не заслужува хејт, ама воопшто не е лош фудбалер колку што Анчелоти неможе да го вклопи во ниеден систем на игра во Реал, кај и да отиде Герет Бејл ќе видиме зошто е платен 100 милиони, не ми се верува дека таков играч заборавил да игра фудбал за една сезона. Ја искрено се надевам дека Челзи ќе плати колку треба толку за да дојде во Челзи.
 
E

Epsilon

Гостин
Напнаа со Бејл. Не дека не заслужува хејт, ама воопшто не е лош фудбалер колку што Анчелоти неможе да го вклопи во ниеден систем на игра во Реал, кај и да отиде Герет Бејл ќе видиме зошто е платен 100 милиони, не ми се верува дека таков играч заборавил да игра фудбал за една сезона. Ја искрено се надевам дека Челзи ќе плати колку треба толку за да дојде во Челзи.
Сепак не ги оправда парите што се вложени за него и мислам дека би бил продаден за пониска сума.

А што се однесува до Челзи каде би играл? Зошто го земаа Квадрадо, ќе го праќаат ли на позајмица него во Витесе?
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Напнаа со Бејл. Не дека не заслужува хејт, ама воопшто не е лош фудбалер колку што Анчелоти неможе да го вклопи во ниеден систем на игра во Реал, кај и да отиде Герет Бејл ќе видиме зошто е платен 100 милиони, не ми се верува дека таков играч заборавил да игра фудбал за една сезона. Ја искрено се надевам дека Челзи ќе плати колку треба толку за да дојде во Челзи.
Трампа за Азар и со здравје да се служите :D
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Сепак не ги оправда парите што се вложени за него и мислам дека би бил продаден за пониска сума.
Не би рекол дека не ги оправдна до почетокот на оваа сезона.

Човекот ни донесе титула лично сам против Барса во купот со спринтот на црвено што помина.
LA DECIMA исто така за 2-1 во продолжението ,им ја скина секоја надеж на атлети за пенали
Во тоа првенството за најдобар клуб во светот ,сега што беше зимава,исто така ја реши утакмицата...

во 3 титули има директен придонест..
Ама не е тоа тоа..проблемот е што не се залага сега оваа сезона ,и не го прави тоа што знае сигурно многу подобро да го прави..
А дека не ги оправдал парите,не е до толку..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom