Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 февруари 2015
Мислења
11
Поени од реакции
4
rumence_rum : da ti kazam iskreno ne se sekavam sto pishuvase vo ucenickata kniska ama baba mi e rodena 1930 godina taka da okolu 40 godini neznam tocno ne se sekavam sto pishuvase. Inaku da vo pravo si i mene toa me maci zatoa sto jas licno ne otidov so posrednikot da gi dostavam dokumentite pozz i se nadobro.
Дедо ми и баба ти се генерација, и дедо ми е роден 1930. Од кој дел на Македонија си ти? :)
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
75
Поени од реакции
54
Здраво дечки малце off topic да ве прашам, имам мкд пасош и ми истекува на 03.06.2015
Имам намера тука почетокот на март да одам во ЕУ и да останам месец или два, и сега се мислам дали ке ми прават проблеми на граница бидејки нели скоро ке истече а нема да имам време да извадам нов по редовна постапка а за итна пак многу е скапо ....
Што мислите ....
закажи уште денес за пасош, за десет работни дена би требало да го имаш, инаку гледаат да ти важи најмалку три месеци од денот на тргнување
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
93
Поени од реакции
83
Abe ono starite dzabe ne rekle na volkot mu debel vratot oti sam si ja brka rabotata.@
SWAT na koe svidetelstvo da pisi deka e bugarin jas kako sto znam nema grafa za toa na svidetelstvoto ili pa mos toa vreme e imalo.
Nervoza - jas imam svidetelstvo i diploma od sredno od dedo mi kade sto pisuva koja nacionalnost e licnosta no tolku mnogu se unisteni sto osven nekoi raboti sto se citaat drugo se e unisteno od zabot na vremeto :)
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
10. Проект на решение за избиране на с'става на Комисијата по политиките за б'лгарите в чужбина (Вносител: Михаил Миков, 24.02.2015 г.) – точка п'рва за пет'к, 27.2.2015 г.
http://www.parliament.bg/pub/plenary_documents/554_02_18_PR_Izbirane KPBCh.pdf
 
Член од
28 октомври 2013
Мислења
31
Поени од реакции
56
10. Проект на решение за избиране на с'става на Комисијата по политиките за б'лгарите в чужбина (Вносител: Михаил Миков, 24.02.2015 г.) – точка п'рва за пет'к, 27.2.2015 г.
http://www.parliament.bg/pub/plenary_documents/554_02_18_PR_Izbirane KPBCh.pdf
9.П'рво гласуване на Законопроект за изменение и доп'лнение на Закона за гражданското в'здухоплаване (Вносител: Министерски с'вет, 2.2.2015 г.).
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
198
Поени од реакции
119
Drugari ova e zakon za civilno vozduhoplovstvo,nee zakonot nie sto go cekame.
toj predlog bese daden na 4fevruari,a ovoj e na 2fevruari podnesen,sto znaci deka za nekolku dena bi trebalo da dojde na red glasanjeto.
sakav da prasam neli vcera trebase da se naznaci noviot direktor na DABC,sto stana kogo izbraa?
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Ако може некој што веќе завршил работа со бугарски архив, да ми каже на кој начин го извршил плаќањето, а ме интересираат и некои други детали. Може или тука или во приватна порака.
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Ако може некој што веќе завршил работа со бугарски архив, да ми каже на кој начин го извршил плаќањето, а ме интересираат и некои други детали. Може или тука или во приватна порака.
Мене уште ми немаат вратено,ни за плаќање па ниту пак некаква информација.Имаат они жиро сметка би требало да оди на тој начин.Кај тебе има повратно за плаќање?
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Мене уште ми немаат вратено,ни за плаќање па ниту пак некаква информација.Имаат они жиро сметка би требало да оди на тој начин.Кај тебе има повратно за плаќање?
Да, денес добив.
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
http://forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство.76814/
за секој што ќе сака да постави конкретно прашање за конкретен одговор
Na site prasanje so veke postojat vo vrska so ova tema se postaveni i odgovoreni samo treba nekoj da cita a ne na gotovo i nadrobeno.Vrati se nazad na prvite 100 strani od temava ima se i sesto od pocetok na procedurata do krajot pa i za dopolnitelni dokumenti.Tuka ima edno 20 clena so se na temava zaglaveni vo ovoj lavirint po 3 godini i ti najde da dojdes i da kazuvas temi za prasanje za konkretni odgovori.Znaci na forumov ima veke dve temi za pasosite sedni druzi i iscitaj gi nikoj tuka za nikoj ne rabote i ne e dolzen edno te isto da se povtoruva.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom